https://telegram.me/empireoflies

رابطه عاشقانه‌ «اشرف پهلوی» و برادر فوزیه مستند شد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغخانه مستند انقلاب اسلامی در تازه‌ترین مستند خود به موضوع بررسی عملکرد و نقش اشرف پهلوی در دوران حکومت برادرش پرداخته است. این مستند در حال سپری کردن مراحل فیلمبرداری خود است و تا پایان فصل بهار برای پخش از رسانه‌ها آماده می‌شود.

سعیده نیک‌اختر کارگردان مستند در خصوص این اثر گفت: تلاش کردیم در یک مستند پرتره، شخصیت و عملکرد اشرف پهلوی را زیر ذره‌بین بگذاریم و از دوران کودکی، جوانی و روابطش به طور ملموس صحبت کنیم. در این اثر سعی کردیم تا نگاهی زنانه به زندگی اشرف به عنوان یکی از موثرترین افراد حاضر در دوران سلطنت محمدرضا پهلوی داشته باشیم.

وی ادامه داد: یکی از مواردی که به طور خاص در این مستند به آن پرداخته شده، مسأله «حلقه اشرف» است که ذیل آن تلاش شده روابط اشرف پهلوی با نزدیکانش، همسران شاه و خود محمدرضا پهلوی مورد واکاوی قرار گیرد و از این طریق توضیح دقیقی از شیوه عملکرد اشرف پهلوی بیان شود.

این کارگردان مستند، رابطه اشرف پهلوی با فوزیه، اولین زن شاه را بسیار مهم و حیاتی دانست و افزود: شناخت اشرف از دنیای خارج بواسطه رابطه با فوزیه شکل گرفت، زیرا از طریق این رابطه، اشرف سفری به مصر می‌کند و آنجا با تجملات سلطنتی دربار مصر آشنا می‌شود. این رابطه اگرچه برای اشرف بسیار تأثیرگذار بود ولی به علت رابطه عاشقانه‌ای که بین او و برادر فوزیه بوجود می‌آید، این رابطه به سردی می‌گراید.

نیک اختر در پایان گفت: اشرف زنی بسیار زیرک و قدرتمند بوده است و حتی در کودتای ۲۸ مرداد بواسطه او بود که سازمان سیا وارد ماجرا می‌شود و سبب شکست نهضت ملی شدن صنعت نفت می شود.

این مستند به تهیه کنندگی مهدی مطهر، محصول خانه مستند انقلاب اسلامی است که با استفاده از مصاحبه و تصاویر آرشیوی در حال تهیه است.

انتهای پیام/مشرق

مستند «اشرف پهلوی» با موضوع بررسی عملکرد و نقش اشرف پهلوی در دوران حکومت محمدرضا شاه پهلوی برای پخش از شبکه‌های سیما آماده تولید می‌شود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.35 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

۳ دیدگاه

  1. آیا صحیح است بیت المال خرج تصویر کشیدن رابطه عاشقانه کسانی شود که شرح داستانشان هیچ تاثیری در آینده ملت ندارد؟ گذشته از اینکه روابط خصوصی افراد ربطی به کسی ندارد.
    اگر میخواهیم شاه را تخریب کنیم این داستانها دیگر روی مردم اثری ندارد.

  2. از زندگی سرار عبرت اشرف هم باید برای تذکّر خود استفاده کرد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme