https://telegram.me/empireoflies

رئیس محرمانه‌ترین واحد «سیا» برکنار شد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پایگاه خبری «دیلی‌بیست» در گزارشی اختصاصی از کناره‌گیری یا بازنشستگی اجباری رئیس محرمانه‌ترین بخش آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) به دلیل اختلافات داخلی در این سازمان، خبر داده است.

بنا بر این گزارش، رئیس بخش «سرویس مخفی ملی» سازمان سیا، که محل اجرای سری‌ترین عملیات‌های اطلاعاتی این آژانس به شمار می‌آید، اعلام کرده قصد بازنشستگی دارد.

«دین بوید» سخنگوی سیا بازنشستگی مدیر این بخش را تائید کرده و گفته است که وی «پس از دوره‌ای طولانی و برجسته در سیا» از سمت خود کنار می‌رود.

هرچند رئیس این بخش از سازمان سیا، به دلایل امنیتی هرگز به صورت رسمی اعلام نمی‌شود، اما در سال ۲۰۱۳، انتشار یک توئیت، هویت وی را افشا کرد و مشخص شد «فرانک آرچیبالد» ۵۷ ساله این سمت را بر عهده دارد. وی پیش از حضور در این سمت، در پاکستان و آفریقا فعالیت کرده بود و مدتی هم مدیر دایره آمریکای لاتین سازمان سیا بوده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در آن زمان گزارش داده بود که آرچیبالد «زمانی عملیات مخفی برای کمک به برکناری “اسلوبودان میلوشویچ” رئیس‌جمهور صربستان را رهبری می‌کرد.»

به نوشته دیلی‌بیست، جدایی آرچیبالد از سیا در دوره‌ای رخ می‌دهد که «جان برنان» در حال تغییر ساختار در سازمان سیا و ایجاد واحدهای اطلاعاتی جدید و تعطیلی ساختارهای قدیمی است.

اقدامات برنان برای تغییر در ساختار سیا، که هنوز به صورت رسمی اعلام نشده، با انتقادات زیادی مواجه شده و بسیاری می‌گویند این تغییرات می‌تواند به تضعیف توانمندی‌های محوری سیا منجر شود.

انتهای پیام/فارس

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme