https://telegram.me/empireoflies

ذائقه‌سازی انگلیسی برای دانشجویان

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی اخیراً گزارشی از تعامل «شوگر ددی» ها با دانشجویان دختر در آمریکا پخش کرد که از دو جهت قابل مناقشه است.

توضیح آنکه «شوگر ددی» در فرهنگ غرب به مردان ثروتمند و بولهوسی اطلاق می‌شود که به برکت تمکن مالی، زنان یا دختران جوان را به‌صورت توافقی و در ازای صیانت مالی از ایشان مورد بهره‌برداری جنسی و عاطفی قرار می‌دهند.

گزارش «بی‌بی‌سی فارسی » نیز ناظر به رواج این رفتار نزد دانشجویان دختر در آمریکا به‌منظور تامین هزینه‌های تحصیل بود!

«داریوش سجادی» روزنامه‌نگار مقیم آمریکا در صفحه فیسبوک خود درباره این موضوع نوشت: “گزارش BBC از دو منظر «رسانه‌ای» و «محتوائی» قابل شماتت است.

وی تصریح کرد: “از منظر رسانه‌ای اهتمام و اصرار و بلکه اشتیاق BBC در آنتن دادن به چنین گزارش‌هایی برای مخاطب فارسی‌زبان که بیرون از خوشآیند یا ناخوشآیند سیاست‌گذاران BBC آن مخاطبان برخوردار از فرهنگی متفاوت و بلکه متضاد با چنین بی‌پروائی‌هائی بوده و می‌باشند، چنین امری قبل از آنکه کار خبری باشد نوعاً یک ذائقه‌سازی نامحسوس محسوب می‌شود. در دنیای رسانه یک واقعیت برسمیت شناخته شده و آن این که به همان اندازه که «واقعیت» سازنده و ملات «خبر» است، متقابلا «خبر» نیز بنوبه خود می‌تواند سازنده «واقعیت» شود.”

«داریوش سجادی» با ذکر مثالی درباره سیستم بانکی، افزود: “مثال بانک ناظر بر چنین دو گانه‌ای است. در این مثال وقتی علی رغم موفقیت و بسامانی فعالیت «بانکی مفروض» با اتکای بر عنصر خبر و رسانه به مخاطب چنین القا شود که بانک مزبور در آستانه ورشکستگی است از این طریق می‌توان بستر تحقق این خبر را به واقعیت، فراهم کرد. صورت قضیه آن چنان است که با انتشار «ورشکستگی بانک مفروض» سرمایه‌گذاران را دچار تشویش کرده و علی رغم واقعی نبودن «خبر مزبور» صاحبان سرمایه ترجیح می‌دهند به‌منظور حفاظت از سرمایه نقدی و موجود خود در بانک، ریسک نکرده و نقدینه خود را از بانک بیرون آورند. طبیعتاً با بیرون کشیدن سرمایه مزبور و اپیدمیک شدن روند خروج سرمایه از بانک مزبور، در عمل با اتکای بر همان عنصر «خبر» بانک مفروض ورشکست می‌شود و از این طریق «واقعیتی» را از طریق «خبر» محقق می‌نمایند!”

این روزنامه‌نگار با اشاره به اهداف پشت‌پرده «بی‌بی‌سی فارسی» گفت: “در گزارش BBC نیز آنچه که اهمیت دارد آن است که ظاهراً مدیریت این رسانه در پخش گزارش مزبور تعمداً به عنصر «دیده‌بانی خبر» بی‌التفات مانده و بدون توجه به تمایز بین «خبر» و «شبه خبر» خواسته یا ناخواسته کوشیده برای مخاطب فارسی‌زبان ایجاد و القاء شبهه و ذائقه از جنس «چرا که نه!؟ چه اشکالی داره!؟ من راضی تو راضی، گور بابای ناراضی! بد فکری هم نیست! لااقل میشه درباره‌اش فکر کرد!» به‌صورت نامحسوس انتقال‌دهنده این راهکار ناصواب نزد مخاطبان خود در ایران و افغانستان و تاجیکستان شود.”

«داریوش سجادی» اظهار کرد: “این کار BBC یعنی به تاراج بردن تتمه غیرت و شرف و شعور و حُجب و نجابت مخاطبان در کنار به لجن کشیدن حرمت علم و دانش و فضیلت و دانشگاه و تحصیلات. از منظر محتوائی نیز این مسئله (خوابیدن با شوگرددی به‌منظور تامین هزینه تحصیل دانشگاه) بازتاب باژگونگی و بیرون افتادن مفاهیم از جایگاه واقعی خود در نظام اندیشگی لیبرالیستی است که فاقد مکانیسم لازم جهت ارزشگذاری بر کنش‌های فردی و اجتماعی است.

بدین روال طبیعی خواهد بود، وقتی دانشگاه و تحصیل دانش بیرون از «فرصت و فضای ارتقای معرفت توام با فضیلت» صرفاً در مقام مفری برای درآمد و تحصیل شغل در آینده معنا شود، بصورت طبیعی برون داد محتوم چنین رویکردی پدیده‌ای مانند «ماجرای شوگر ددی ها و دانشجویان» خواهد شد که بیرون از مجامله ماهیت‌اش ناظر بر این واقعیت است که: فاحشگی کن تا در آینده مجبور به فاحشگی نشوی! چیزی قرینه آن دزدی که اموال مسروقه را بمنظور باقیات الصالحات، خیرات می‌کرد!”

با این ترتیب به چنین نوابغی (!) باید گوشزد کرد: دیگر چرا خود را معطل درس و بحث و کلاس و مدرک می‌کنید؟
اصل جنس را یافته‌اید! وقتی اخلاق جایگاهی در زندگی‌تان ندارد و صرفاً پول درآوردن و خوب پول درآوردن و راحت پول درآوردن هدف‌تان است دیگر چرا بی‌جهت خود را معطل دانشگاه می‌کنید!؟ بی شعوران! دانشگاه می‌روید تا آدم شوید! در غیر این صورت چرا بی‌جهت وقت و هزینه خود را معطل دانشگاه می‌کنید!؟”

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. بی بی سی گرگی درلباس میش

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme