https://telegram.me/empireoflies

دیکتاتوری نوری‌زاده در تلویزیون ایران فردا؛ اخراج به دلیل انتقاد از کنگره واشنگتن

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: فرهاد مشرق‌ زمینی مشهور به (ف. م. سخن)، نویسنده، مترجم و طنزپردازضد انقلاب در صفحه فیس بوک اش نوشت: «عذر ما را از تلویزیون ایران فردا خواستند» و ادامه داد که «دوستانی معتقدند که شاید علت العلل مرخص کردن من از تلویزیون ایران فردا دیر رسیدن مطالب نبوده و مثلا موضوع کنفرانس واشینگتن و پرخاش به تجزیه طلبان و پیچیدن به پر و پای آقایان هجری و مهتدی که از دوستان جناب دکتر نوری زاده هستند بوده. نمی دانم و حقیقت این که علاقه ای هم به دانستنش ندارم.»

لازم به یاد آوری است که ماه گذشته در روز ۱۹ خرداد، همایشی با عنوان «ائتلاف نیروهای اپوزیسیون ایران» در واشنگتن دی سی پایتخت آمریکا برگزار شد. با وجود آن که مشرق‌ زمینی در تلویزیون فردی کار می کرد که مدیریت این کنفرانس را به عهده داشت، در سایت پرمخاطب گویا در۲۳ خرداد در یادداشتی با عنوان «سخنی با جناب دکتر نوری زاده در باره کنگره ملیت های ایران فدرال»، این همایش را«جلسه ای با تعدادی اندک از اشخاصی که برای تصمیم گیری درباره ائتلاف میان نیروهای مخالف حکومت اسلامی گرد هم آمده اند و چند نفری از این جمع -لابد برای ایجاد ائتلاف میان اپوزیسیون – ندای تجزیه ایران سر داده اند» توصیف کرد، و در این باره نوشت:« …تاثر و تاسف من به خاطر حضور جناب دکتر نوری زاده در این مثلا کنگره بود، آن هم نه در نقش یک مدیر رسانه ی تصویری بلکه به عنوان یک شرکت کننده و مدیر این کنگره…نقش تلویزیونی مثل ایران فردا که نوری زاده مدیریت آن را بر عهده دارند و خودشان تقریبا هر روز حدود یک ساعت با ملت ایران رو در رو سخن می گویند، و برنامه ی برنامه سازان دیگر با تفکرات مختلف و نظرهای گوناگون سیاسی، به مراتب موثر تر از حضور در چنین جلسات سبک و بی منزلتی ست که کارشان را با فضاحت به پایان می رسانند…»

به نظر می‌آید مشرق‌ زمینی بهای انتقاد از همایش تجزیه طلبان در واشینگتن و شخص نوری زاده را روز جمعه ۲۲ تیر، با از دست دادن کار خود در تلویزیون ایران فردا که بودجه اش از سوی ریاض تامین می شود پرداخت کرد.

مشرق‌ زمینی از روز ۲۲ تیر، ضمن اعلام خبر اخراج خود از «ایران فردا»، در چندین پست فیس بوکی به این موضوع پرداخت، و با تاکید بر این که «این ها را می نویسم تا فرداییان بدانند ما در زندگی مان چه ها کشیده ایم…»،در یکی از همین پست ها نوشت: «دوستانی که خوشحال اند من در این تلویزیون کار نمی کنم، قطعا خوشحال نیستند از این که کار و در آمدم را به شکل ناگهانی از دست داده ام. حقوقی که از این تلویزیون دریافت می کردم، هزینه اجاره خانه و بیمه های مرا تامین می کرد. بقیه ی هزینه های زندگی، با کار جنبی و قرض و قوله ای که از دوستانم کرده ام تامین شده است.و این بود نکته ی آخر»

مشرق‌ زمینی در شرایطی درآمد خود را از دست می دهد، که متاسفانه از وضعیت جسمی خوبی برخوردار نیست و اخیرا عمل پروستات داشته است… پرسش این جاست اگر یکی از روزنامه نگاران در داخل ایران یا حتی یکی از مجریان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در موردی مشابه مانند ف.م.سخن، کار خود را از دست می داد، نوری زاده، چالنگی، میبدی و … فریاد وامصیبتا سر نمی دانند ؟

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme