https://telegram.me/empireoflies

دیپورت تحلیل‌گر BBC از ترکیه

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپیمان عارف از زندانیان امنیتی که سال ها پیش در ایران زندانی بوده هفته پیش در ترکیه به دست ماموران امینتی این کشور بازداشت شد.

در هنگام بازداشت وی همسرش تصویر ورود ماموران امنیتی به خانه را به طور زنده از فیسبوک پخش می کرد به رسانه ها می داد.

این تحلیل گر بی بی سی که سابقه زندان در ایران را به جرم اقدام بر علیه امنیت ملی و توهین به ریاست جمهوری را دارد در حالی دستگیر شد که ابتدا از تسلیم خود به ماموران ترکیه به دلیل آنچه که نداشتن حکم قضائی خوانده شده خودداری کرد.

چند ساعت بعد ماموران امنیتی با حکم قضائی موفق به بازداشت او شدند. و در عین حال سمیرا جمشیدی همسر وی گزارش بازداشت او را لحظه به لحظه از فیس بوک پخش می کرد.

پیمان عارف در صفحه فیسبوک خود از فردی ایرانی به نام “احمد شمس” نام برده و نوشته هر اتفاقی برای او بیفتد تقصیر این فرد و سازمان امنیت ترکیه است. با این حال، ساعاتی پس از اتفاقات رخ‌داده، احمد شمس با رد این اتهام‌ها هرگونه دخالتی در دستگیری پیمان عارف را تکذیب کرد.

گفته می شود پیمان عارف به همراه احمد شمس سال گذشته در کنفرانسی با حضور برخی از ضد انقلابیون مثل حسن یوسفی اشکوری، امیر احمد فکری، ابراهیم ملکی، عبدالسلام سلیمی پور، میثم بادامچی و رضا طالب پور و همچنین محمد تقی کروبی، رضا علیجانی و حسن شریعتمداری از طریق ویدیو کنفرانس از سوی مرکز مطالعات تقاطع صلح، در خانه معلم آنکارا برگزار شد به بررسی نقطه نظرات یکدیگر و آخرین راهکار های مقابله با نظام جمهوری اسلامی پرداختند.
گفته شد این کنفرانس با همکاری سازمان امنیت ترکیه برگزار شده. در ادامه این روند  ولی  هفته پیش پیمان عارف در فیس بوک خود نوشت که کنفرانسی در مورد امور پناهندگان که شنبه پیش در استانبول با شرکت چند نفر از ضد انقلابیون برگزار شد توطئه سازمان میت بوده است. و جالب این که در کنفرانس استانبول هم سید احمد شمس نقش مهمی داشت. این در حالی است که خود عارف در کنفرانس سال گذشته نقش فعالی را ایفا نمود به نظر می رسد که اختلافات به وجود آمده بین این دو نفر از یک سال گذشته باعث شده که وی در این کنفرانس اخیر نقشی نداشته باشد و دقیقا یک هفته بعد از برگزاری این کنفرانس توسط دستگاه های امنیتی این کشور دستگیر شود.

شب گذشته خبر رسید که وی توسط پلیس ترکیه به اجبار به کشور ثالثی برده شده است. این خبر را همسرش در فیس بوک خود منتشر نمود.

آپیمان عارف پس از “اخراج غیررسمی اش” از ترکیه و ورود به لبنان در گفت‌وگویی با بی‌بی‌سی در بیروت گفت که مقام‌های ترکیه از او خواستند از بین دو کشور گرجستان و لبنان، یکی را به عنوان مقصدش انتخاب کند و او لبنان را انتخاب کرد.

وی حتی گفت که مایل بوده پس از اخراج از ترکیه به ایران یا سوئد منتقل شود، جایی که به او ویزا داده است اما مقام‌های ترکیه او را وادار به انتخاب میان گرجستان و لبنان کرده‌اند.

گفته شده این دیپورت پیمان عارف به دلیل تقاضای برخی از طیف مخالف وی در ترکیه که شاخه از ضد انقلاب هستند بوده است تا از توطئه چینی های وی در آینده در امان باشند.

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme