https://telegram.me/empireoflies

دیپلماسی عمومی آمریکایی: مدونا در آفریقا

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «مَدونا لوییس ورونیکا چی‌کونه» معروف به مَدونا خواننده معروف آمریکایی در روزهای اخیر به کشور آفریقایی مالاوی سفر کرده و با استفاده از رسانه‌ها، برای ترمیم وجهه آمریکا در میان مردم کشورهای آفریقایی، با مردم فقیر مالاوی دیدار کرده است.
وبسایت «صدای آمریکا» که به‌عنوان تریبون دستگاه سیاست خارجی آمریکا فعالیت می‌کند، طی خبری نوشت: “مدونا، ستاره موسیقی پاپ از بیمارستانی در مالاوی، که توسط سازمان خیریه او حمایت مالی می شود، دیدن کرد. دو فرزند مدونا، دیوید و مرسی که هر دو اهل مالاوی هستند، او را در این سفر همراهی کردند. سازمان غیرانتفاعی مدونا به نام «ریزینگ مالاوی» در سال ۲۰۰۶ با هدف ایجاد مسکن، غذا و آموزش برای کودکان مالاوی راه اندازی شد. بخش ویژه کودکان بیمارستان مرکزی «ملکه الیزابت» با حمایت مالی این سازمان آغاز به کار کرد …”

 
این خواننده آمریکایی که در سال ۱۹۹۷ به‌طور رسمی به فرقه کابالا و شیطان‌پرستی گرایش پیدا کرده، طی فعالیت‌های ظاهراً انسان‌دوستانه که با پوشش گسترده رسانه‌های غربی همراه بود، از مالاوی بازدید کرد. اما در واقع اینگونه سفرها در قالب دیپلماسی عمومی و در راستای سیاست خارجی دولت ایالات متحده آمریکا انجام می‌شود و دولت آمریکا امید زیادی به اینگونه فعالیت‌های به‌ظاهر انسان‌دوستانه دارد.

بر اساس گزارش رسانه‌های غربی اکنون ایالات متحده آمریکا به چهره‌ای منفور در میان کشورهای خاورمیانه و جهان اسلام تبدیل شده و با لشکرکشی‌ها و نسل‌کشی‌هایی که در منطقه انجام داده و زندانهای مخوفی که برای مسلمانان برپا کرده، حنای بشر دوستی‌اش برای جهانیان رنگ باخته است.

پس از آنکه در سالهای اخیر مردم جهان چهره غضب‌الود و ظالمانه آمریکا را بدون نقاب دیده‌اند، ایالات متحده اکنون نیازمند آنست که وجهه خود را بیش از پیش ترمیم کرد؛ پس یکی از بهترین راه‌های استفاده از ستاره‌های هالیوودی است تا از طریق آنها افکار عمومی و عوام تحت تاثیر قرار گرفته و از طریق این ستاره‌های رسانه‌ها، چهره آمریکا تطهیر شود.

اصولاً یکی از مهمترین کارکردهای دیپلماسی عمومی ترمیم وجهه و زیبانمایی یک کشور است و آمریکا که صاحب بیشترین مشاهیر محبوب جهان است، می‌تواند در راستای منافع و سیاست خارجه خود از دیپلماسی مشاهیر بهره کافی ببرد و چهره واقعی خود را مخفی کند.

مودنا که از معروفترین خوانندگان جهان، البته با کمک رسانه‌های غربی است، سالهاست که در ساختار دیپلماسی عمومی آمریکا نقش یک دیپلمات تمام عیار را بازی می‌کند. به‌عبارت دیگر، حکومت آمریکا پس از معروف و مشهور کردن برخی افراد در سطح جهان، از این میوه‌های رسیده در راه تبلیغ و تطهیر خود استفاده می‌نماید.

گفتنی است در سالهای اخیر ستاره‌های مشهور دیگری مانند «آنجلینا جولی»، «لئوناردو دیکاپریو» و امثالهم در راستای اهداف دیپلماسی عمومی دولت آمریکا به کشورهای مختلف دنیا به‌ویژه کشورهای آفریقایی و آسیایی سفر کرده‌اند.

مدونا خواننده آمریکایی برای دیپلماسی عمومی دولت آمریکا به آفریقا سفر کرده است.

انتهای پیام/

«مَدونا لوییس ورونیکا چی‌کونه» معروف به مَدونا خواننده معروف آمریکایی در روزهای اخیر به کشور آفریقایی مالاوی سفر کرده و با استفاده از رسانه‌ها، برای ترمیم وجهه آمریکا در میان مردم کشورهای آفریقایی، با مردم فقیر مالاوی دیدار کرده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme