https://telegram.me/empireoflies
یک دیپلمات کهنه‌کار آمریکایی در مصاحبه‌ای، ولیعهد رژیم سعودی را یک «مستبد قرون‌وسطایی» توصیف کرد و گفت او در صورت عدم روشنگری درباره قتل روزنامه‌نگار سعودی باید از سمتش استعفا کند.

دیپلمات آمریکایی: بن‌سلمان مستبد قرون‌وسطایی است/ او باید استعفا کند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ«مارتین ایندیک»، دیپلمات آمریکایی که در دوره‌های چند رئیس‌جمهور از جمله «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا سمت داشته در مصاحبه‌ای به شدت از حکومت عربستان سعودی بابت قتل «جمال خاشقجی»، روزنامه‌نگار منتقد سیاست‌های آل‌سعود انتقاد کرد.

«ایندیک» که قبلاً سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی بوده درباره توضیحات رسمی حکومت عربستان سعودی درباره قتل خاشقجی را «فاقد هرگونه اعتبار» خواند و گفت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا هم از اعتباربخشی به روایت عربستان سعودی عاجز مانده است. 

وی که با رادیو «ای‌بی‌سی» مصاحبه می‌کرد همچنین گفت: «هر بار که سعودی‌ها سعی می‌کنند روایتی از وقایع ارائه کنند، ترکیه‌ای‌ها اعتبار توضیحات آنها را زیر سوال می‌برند. بنابراین، تمام تلاش‌های عربستان برای تحت کنترل درآوردن اوضاع، مقابل دیدگان دنیا به شکست منجر می‌شود.»

دیپلمات آمریکایی، در ادامه «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی را که تلاش کرده از خودش وجهه یک مصلح اجتماعی به نمایش بگذارد را مورد انتقاد شدید قرار داد و او را «مستبد قرون‌وسطایی» خواند. 

ایندیک در ادامه سخنان مجری برنامه مبنی که محمد بن سلمان را فردی مستبد توصیف کرد گفت: «بله، درست است. او، از برخی جنبه‌ها مستبد قرون‌وسطایی است. اما مسئله از این فراتر است، چون او در تمام ماجراجویی‌های خارجی‌اش به نظر می‌رسد که آمریکا را به مشکلات بیشتر و بیشتری گرفتار می‌کند به نحوی که باعث می‌شود اقدامات مشترک ما برای مهار ایران و مقابله با آن، تنها به سود ایران پیش برود و این چیزی است که از لحاظ راهبردی به ضرر آمریکا است.»

ایندیک در ادامه با بیان اینکه محمد بن سلمان بایستی برای برون‌رفت از بحران ایجاد شده بر سر قتل خاشقجی مسئولیت آن را بر عهده بگیرد، گفت: «اگر او تلاش‌ها برای روشنگری در این باره را افزایش ندهد، شاید باید استعفا کند؛ ولی این تصمیمی نیست که ما باید بگیریم. تصمیمی است که سعودی‌ها باید بگیرند و شاید هم خاندان سلطنتی دارند این موضوع را مورد بررسی قرار می‌دهند.»

انتهای پیام/تسنیم

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

یک دیپلمات کهنه‌کار آمریکایی در مصاحبه‌ای، ولیعهد رژیم سعودی را یک «مستبد قرون‌وسطایی» توصیف کرد و گفت او در صورت عدم روشنگری درباره قتل روزنامه‌نگار سعودی باید از سمتش استعفا کند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme