https://telegram.me/empireoflies

دیدن اخبار سیاسی و شبکه‌های علمی؛ توجیهات سطحی نگهداری ماهواره

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغیکی دیگر از توجیهات برای خرید ماهواره، اطلاع از اخبار سیاسی است. عده‌ای معتقدند برای اطلاع از اوضاع دنیا و حتی ایران نمی‌توان به اخبار رسانه ملی بسنده کرد؛ بلکه اخبار را از طریق شبکه‌های کشورهای دیگر هم باید پی‌گیری کرد؛ زیرا به دلایل مختلف، اخبار ایران و جهان در رسانه ملی ما به صورت کامل بیان نمی‌شود.

پاسخ اول به این افراد همان است که باید دید آیا آن سودی که شما از اخبار ماهواره‌ای به دست می‌آورید با آن ضرر و خطری که متوجه خانواده‌تان می‌کنید قابل مقایسه است یا خیر؟

دوم: به همه اخبار شبکه‌های ماهواره‌ای نمی‌توان اعتماد کرد؛ اما باید قبول کرد در میان اخبار شبکه‌های ماهواره‌ای خبرهای درست و راستی هم هست که در اخبار رسانه ملی به آن پرداخته نمی‌شود، یا این که با اشاره از کنار آن می‌گذرند؛ اما شما هم این را بدانید که بسیاری از اهداف بوق‌های رسانه‌ای غرب، با مخلوط کردن حق و باطل و بدون این که شما بدانید چه اتفاقی در حال وقوع است به نتیجه می‌رسد. دست کم گرفتن دشمن و اعتماد بیش از اندازه به خویشتن در این موارد، منطقی نیست.

افرادی که با همین دلیل به سراغ شبکه‌های ماهواره‌ای رفته و پس از مدتی عقایدشان رنگ و بوی دیگری گرفته کم نیستند. در همین شبکه بی‌بی‌سی فارسی که در ظاهر شبکه‌ای خبری است، با مکر و حیله ماهرانه‌ای عقاید ما را نشانه رفته و همان مقاصدی را دنبال می‌کنند که شبکه‌های فیلم و سریال در پی آن هستند.

به عنوان نمونه می‌توان به یکی از برنامه‌های این شبکه که بیننده زیادی هم دارد اشاره کرد؛ برنامه‌ای با عنوان «نوبت شما». مجری این برنامه جوانی است که هم می‌خواهد ژست خدایی بگیرد و هم خودش را مذهبی معرفی نکند و در جای یک روشن‌فکر تمام عیار بنشیند. در یکی از برنامه‌های نوبت شما، او این گونه آغاز می‌کند:

به نام خدا، خدای بخشنده، خدای مهربان، خدایی که می‌بخشه و می‌آمرزه؛ اما در عین حال اگه ببینه که شما نمی‌بینید که چه خدای خوبیه، شاید مجازات سختی رو هم در این دنیا و هم در اون یکی، براتون درنظر بگیره؛ پس خدا می‌تونه هم چهره خندان داشته باشه و هم چهره‌ای دلخور و هم چهره‌ای دل گیر. شایدم اصلا برای شما یک نیرو باشه، یک نیروی بی‌چهره. (۱) تصوری که شما از خدا دارید چیه؟ من سیاوش اردلان هستم، بدون شک؛ مخلوق خدا، شاید. (۲) چه جور خدایی؟ این جا است که نوبت سخن رو شما به دست می‌گیرید. راه‌های رسیدن به خدا (۳) همون طور که شنیدید و می‌دونید بی‌نهایته؛ (۴) اما راه‌های تماس با ما محدودن.

پس از این مقدمه مجری ادامه می‌دهد: داشتن دو یا چند تا از یه چیز، اون قدرها هم بد نیست. بالاخره هر گلی یه بویی داره؛ پس دیگه دردسر نیست، بیش‌تر لذته؛ لذتی که شوهرم دوست داره فکر کنه توام با حمایت زنه. راجع به چند همسری چی فکر می‌کنید؟ ایده خوبیه یا جواب نمی‌ده؛ حتی به شرط عدالت؟ چرا وقتی می‌گن چندهمسری، هیچ کی فکر نمی‌کنه که منظور چند شوهریه؟

بعد از این حرف‌ها یک خانم پشت خط آمده، رشته سخن را به دست می‌گیرد و می‌گوید: نظر شخصی من اینه که با قانون‌گذاری برای روابط جنسی انسان‌ها مخالفم. نیازهای جنسی انسان‌ها یکی نیست. لذت، خیلی چیز مهمیه که ما گاهی در قید و بند قانون، اون رو یادمون می‌ره. علاقه آدم‌ها یکی نیست. شاید من بخوام با چند تا مرد رابطه داشته باشم. شاید من بخوام چند تا شوهر داشته باشم. جالبه، تمام صحبت‌های از صبح تا الان شما درباره چند زنی است و درباره چند شوهری نیست. از کجا می‌دونید که زن‌ها نمی‌خوان چند تا شوهر داشته باشند؟

مجری در پاسخ می‌گوید: می‌گویند زن‌ها اصلا در خون‌شان نیست که بخواهند چند شوهر داشته باشند و تنوع‌طلب باشند. دختر پشت خط می‌خندد و می‌گوید: این چیزیه که از اول، جامعه مردسالار خواسته و این رو در وجود مردها و زن‌ها نهادینه کرده. مجری می‌گوید: این یک نظریه و آن هم یک نظریه؛ اما از کجا معلوم که کدام یک درست است؟ دختر با کمال وقاحت می‌گوید: من مثال نقض قضیه و خیلی زن‌های دیگر هم مثال نقض قضیه. (۵). این لزوما هوا و هوس نیست… (۶) به صورت طبیعی من اگر طرفدار این هستم که با مردان دیگری رابطه داشته باشم، باید این حق را به شوهرم بدم که او هم با زنان دیگری ارتباط داشته باشه. (۷) و در پایان مجری پس از شنیدن این حرف‌ها می‌گوید: این جوری آدم‌های روشن‌فکر می‌توانند با این قضیه کنار بیایند، یک درصد محدودی. (۸)

برای دست‌یابی به اخبار می‌توان به راه‌های دیگری که کم خطرتر است، مراجعه کرد. روزنامه‌هایی از جناح‌های مختلف، نشریات و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی.

منبع: کتاب بشقاب‌های سفره پشت‌بام‌مان-خانواده و ماهواره-نوشته محسن عباسی ولدی

پی‌نوشت:

۱-یکی به نعل، یکی به میخ. بالاخره خدا هست یا نیست؟ اگر هست، چهره دارد یا ندارد؟ نیرو بودن خدا چه معنا دارد؟ اصلا این‌ها چه ربطی به برنامه شما دارد؟

۲-باز هم پاشیدن بذر شک.

۳-یعنی چی؟ کدام خدا؟ همان که شاید خالق تو باشد؟

۴-بی‌نهایت در این جا به چه معنا است؟ آیا راهی هم که شما به مردم نشان می‌دهید به خدا منتهی می‌شود؟

۵-القا همه‌گیر بودن این خواسته.

۶-طبیعی جلوه‌دادن فحشا.

۷-عادی‌سازی خیانت و بالاتر از آن تبدیل کردن آن به یک حق و قانون.

۸-پس از نگاه این برنامه، نظر این خانم درست و روشن‌فکرانه است؛ اگرچه درصد انسان‌های روشن فکر زیاد نیست.

انتهای متن/

یکی دیگر از توجیهات برای خرید ماهواره، اطلاع از اخبار سیاسی است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme