https://telegram.me/empireoflies

سازمان دیدبان حقوق‌بشر: آل سعود جنایتکار جنگی است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سازمان دیدبان حقوق‌بشر، امروز به جنایات جنگی عربستان سعودی در کشتار غیرنظامیان در یمن اذعان کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه (AFP)، این سازمان در گزارش روز جمعه ۲۷ نوامبر (۶ آذر ۹۴)، از کشتار دستکم ۳۰۹ نفر و جراحت ۴۱۴ تن از غیرنظامیان یمنی در جریان ۱۰ مورد از حملات جنگنده‌های ائتلاف سعودی به یمن خبر داده است.

عربستان سعودی همچنان هرگونه گزارشی مبنی بر بمباران اهداف غیرنظامی در یمن را تکذیب می‌کند. در سند اخیر سازمان دیدبان حقوق‌بشر (HRW)، موارد متعددی از تحقیق و تفحص میدانی و اظهارات محکمه‌پسند شاهدان عینی وجود دارد.

نهاد مذکور، همچنین پیشتر به شهادت دستکم ۲ هزار و ۵۰۰ غیرنظامی در یمن در تجاوز جنگنده‌های ائتلاف سعودی اذعان کرده بود. در گزارش این سازمان تصریح شده است در بررسی‌های صورت‌گرفته، هیچ نشانی از وجود اهداف نظامی احتمالی در مناطق بمباران‌شده وجود ندارد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، ۱۰ حمله هوایی مورد اشاره، در استان‌های صنعا، حجه، عمران، حُدیده و إب رخ داده است و همه اهدافی که توسط ائتلاف سعودی مورد هدف قرار گرفته‌اند شامل منازل مسکونی، بازار و یک کارخانه تولید محصولات سرامیکی می‌شوند.

باوجود اعلان بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی، دولت آمریکا و برخی متحدان آن همچنان به حمایت از عربستان سعودی در ادامه حملات هوایی به یمن مصمم هستند. به گزارش روزنامه دیلی‌استار لبنان، کاخ سفید در ماه جاری با فروش یک محموله از بمب‌های هوشمند ساخت این کشور [به مبلغ ۱٫۲۹ میلیارد دلار] به عربستان موافقت کرده است. فرانسه و انگلیس ازجمله سایر حامیان ائتلاف متجاوز سعودی در کشتار غیرنظامیان و تخریب زیرساخت‌های کشور یمن هستند.

سازمان دیدبان حقوق بشر که مقر آن در شهر نیویورک آمریکا است و دارای دفاتری در بیروت، پاریس، مسکو، بروکسل و ژنو می‌باشد، در انتهای گزارش خود خواستار اقدام فوری شورای امنیت سازمان ملل متحد برای تحقیق درخصوص موارد متعدد جنایات ائتلاف سعودی در یمن شد.

انتهای پیام/فارس

سازمان دیدبان حقوق بشر در گزارش اخیر خود به موارد متعدد جنایات جنگی عربستان در یمن اذعان کرده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme