https://telegram.me/empireoflies

دو روی سکه در سرزمین ملکه/ از بوسه‎‌های سلطنتی تا کودکان زیر خط فقر!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغاگر به عنوان یک خواننده صفحه نخست سایت بی بی سی فارسی را باز کرده و نگاهی گذرا به آن بیاندازید شاید آن را به عنوان یک رسانه بی طرف فارسی زبان تلقی کنید؛ این در حالی است که زوایای پنهان این بنگاه خبرپراکنی قطعا نادیده گرفته خواهد شد.

به عنوان مثال در روزهای گذشته سومین فرزند نوه ملکه انگلیس به دنیا آمد و به تیتر یک تمامی رسانه های بریتانیایی تبدیل گشت.

اما نکته جالب انتشار اخباری کاملا بی اهمیت در خصوص این نوزاد چندروزه در رسانه ای همچون بی بی سی فارسی است که نشان از وابستگی بی حد و حصر این رسانه به خاندان سلطنتی ملکه انگلیس دارد.

شاید برای شما جالب باشد که روز گذشته بی بی سی فارسی، بوسه پرنسس سه ساله بر گونه های برادر شش روزه اش را در صفحه نخست خود و به عنوان خبری مهم، همراه با چندین عکس منتشر کرد!

اینکه چرا بایست چنین خبری بر صفحه نخست سایت بی بی سی فارسی قرار گیرد را میتوان در راستای وابستگی این رسانه به خاندان ملکه انگلیس دانست که البته چنین دلیلی به طور قطع مهر باطلی بر ادعای بی طرفی این رسانه می زند.

اما فارغ از این موضوع، در کنار خبر «بوسه خواهرانه بر صورت نوزاد جدید سلطنتی» در صفحه نخست سایت بی بی سی، میتوان خبر دیگری را با عنوان «تعداد کودکان فقیر در بریتانیا به شدت افزایش یافته است» مشاهده کرد.

 

صفحه نخست بی بی سی فارسی

بنابر یک پژوهش تازه در بریتانیا در کمتر از یک دهه، تعداد کودکانی که در این کشور در فقر زندگی می‌کنند یک میلیون نفر افزایش یافته است.

مارگارت گرینوود، وزیر کار دولت سایه بریتانیا یافته‌های گزارش تازه را تکان‌دهنده خوانده و مدعی است افزایش فقر نتیجه مستقیم کاهش حمایت‌های دولتی و تعیین سقف حقوق در بخش‌های عمومی برای کارکنان دولت می باشد.

کنار هم قرار گرفتن این دو خبر در صفحه نخست یک سایت خبری، گویای حقایق دردناک و نشان دادن سکه ای دو رو از وضعیت جامعه بشری در غرب و علی الخصوص انگلستان می باشد. سکه ای که یک روی آن بوسه های کودکان نوه ملکه بریتانیا است و روی دیگر آن افزایش روز افزون کودکان فقیر بریتانیایی به دلیل بی توجهی های دولت می باشد. البتهنقش  رسانه هایی را که در خدمت ملکه قرار دارند تا پوسته ای زیبا از جامعه در هم شکسته غرب را نشان دهند، نمی توان نادیده گرفت.

انتهای متن/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

در کنار خبر «بوسه خواهرانه بر صورت نوزاد جدید سلطنتی» در صفحه نخست سایت بی بی سی، میتوان خبر دیگری را با عنوان «تعداد کودکان فقیر در بریتانیا به شدت افزایش یافته است» مشاهده کرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme