https://telegram.me/empireoflies

دویچه‌وله: ۱۴ = ۱۱+۶ !!

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سایت شبکه «دویچه‌وله» که با پول دولت آلمان فعالیت می‌کند، در خبری به بررسی گزارش خبرگزاری فارس با عنوان «محرومیت ۱۷ میلیون ایرانی از موهبت فرزند» پرداخت و در تیتر عجیب و بی‌ربط خود نوشت “خبرگزاری فارس نگران از دست رفتن فرصت باروری در ایران است”(!)

«دویچه‌وله» نوشت: “خبرگزاری فارس از آمار ۱۷ میلیون زوج ایرانی خبر داده که یا نابارورند یا به دلیل ازدواج نکردن، امکان فرزندآوری ندارند. این گزارش از دست رفتن فرصت پدر و مادر شدن را “مهمترین تهدید” برای جامعه ایران دانسته است.”

خبرگزاری فارس در این گزارش که به نقل از «روزنامه جوان» منتشر شده، نوشته بود: “در حال حاضر ۳ میلیون زوج ناباروند و بیش از ۱۱ میلیون جوان بدون آنکه ازدواج کنند و فرصتی برای فرزند‌آوری داشته باشند، رفته‌رفته از چرخه باروری خارج می‌شوند. از دست رفتن فرصت پدر و مادر شدن ۱۷ میلیون نفر از جمعیت کشور با عنایت به نرخ باروری ۷/۱ در کشور، مهم‌ترین تهدیدی است که تمام ارکان جامعه ایران را تحت‌تأثیر خود قرار خواهد داد.”

عوامل سایت «دویچه‌وله» که گویا هنوز عمل معمولی ریاضی جمع و تفریق را نیز نمی‌دانند، برای اینکه مچ یک رسانه ایرانی را بگیرند، در سایت خود نوشتند: “… نویسنده این گزارش از جمع دو عدد ۳ و ۱۱ میلیون به‌جای ۱۴ میلیون به رقم ۱۷ میلیون رسیده …”.

سوتی-دویچه‌وله

وقتی دویچه‌وله جمع کردن اعداد را بلد نیست!

خبرنگار «دویچه‌وله» که احتمالا در زمان دیدن این گزارش در خبرگزاری فارس در شرایط مناسبی نبودند، متوجه این نشده که هر «زوج» متشکل از ۲ نفر است، پس جمع ۳ میلیون زوج (معادل ۶ میلیون نفر) و ۱۱ میلیون فرد مجرد می‌شود ۱۷ میلیون و نه ۱۴ میلیون!

«دویچه‌وله» در حالی تلاش کرد که مچ یک رسانه ایرانی را بگیرد که خود سوتی داد، بنا بر آن ضرب‌المثل معروف ایرانی که «چاهکن ته چاه است»!

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme