https://telegram.me/empireoflies
چیزی که پیش‌تر به صورت حدس و گمان مطرح می‌شد، اکنون با یک تحقیق دانشگاهی مبتنی بر ۱۳۰هزار پیام توئیتری اثبات شده است: بسیاری از آمریکایی‌ها، ترامپ را مایه شرمندگی و سرافکندگی می‌دانند.

دونالد ترامپ، مایه شرمندگی و سرافکندگی آمریکایی‌ها

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپس از ورود دونالد ترامپ به کاخ سفید، تعداد پیام‌های حاوی واژه embarrassment (شرمندگی) در شبکه‌های اجتماعی ۴۵ درصد افزایش داشته است. این نتیجه‌گیری را فریدر پائولوس، همکار دانشگاه لوبک آلمان و مدیر تحقیقی در این زمینه اعلام کرد.

او می‌گوید پژوهشگران پیام‌های توئیتری صادره از آمریکا را که حاوی کلمه شرمندگی بود، در یک بازه زمانی دو ساله، از ژوئن ۲۰۱۵ تا ژوئن ۲۰۱۷ بررسی کرده‌اند.

پائولوس توضیح می‌دهد که فراوانی این واژه به‌ویژه در ارتباط با حملات ترامپ به هیلاری کلینتون (اکتبر ۲۰۱۶)، دست ندادن با صدراعظم آلمان در دیدار مارس ۲۰۱۷ یا رفتار او در اجلاس ناتو در ماه مه همان سال، چشمگیرتر بوده است.

ترامپ در سال ۲۰۱۶ که هنوز رئیس جمهور نشده بود، در مناظره‌ها و کارزارهای انتخاباتی، زخم‌زبان‌های زیادی به کلینتون زد. او در آخرین سخنرانی انتخاباتی‌اش، کلینتون را فرد مفلوکی نامید که نمی‌تواند حتی پنج متر به سمت اتومبیل خودش قدم بردارد. این کنایه، اشاره‌ به بی‌حال شدن کلینتون در خلال مراسم یادبود قربانیان ۱۱ سپتامبر بود.

ترامپ در بهار ۲۰۱۷  در ملاقات با صدراعظم آلمان در واشنگتن با او دست نداد. خانم مرکل وقتی خبرنگاران و عکاسان از آنها خواستند با هم دست بدهند، آهسته به ترامپ گفته بود از ما می‌خواهند با یکدیگر دست بدهیم. در فیلم‌های آن لحظه دیده می‌شود که مرکل پس از آن که ترامپ به او اعتنا نمی‌کند، لبخند می‌زند.

سخنگوی کاخ سفید بعدا توضیح داد که ترامپ حرف صدراعظم آلمان را برای دست دادن در برابر دوربین نشنیده است.

دو ماه بعد، رئیس جمهوری آمریکا در اجلاس ناتو در بروکسل نیز برای گرفتن عکس یادگاری در کنار رهبران سیاسی، نخست وزیر مونته‌نگرو را که جلوی او ایستاده بود، هل داد تا به جلوی صف برود. این رفتار، میلیون‌ها بار در شبکه‌های اجتماعی دیده شد و موجی از انتقاد و حیرت برانگیخت.

مطالعه دانشگاه لوبک نشان می‌دهد که پس از واژه سرافکندگی، در ارتباط با ترامپ واژه‌هایی چون شرم shame یا انزجار disgust به چشم می‌خورند.

پژوهش تیم دانشگاه لوبک با همکاری کارشناسان دانشگاه ایالتی میشیگان آمریکا و انستیتو گوته در فرانکفورت انجام گرفته و نتیجه آن در مجله تخصصی Frontiers in Communication ارائه شده است.

پیش از این، سایت خبری اشپیگل آنلاین، در گزارشی ارزیابی روانشناسان و روانکاوان آمریکایی از وضعیت روانی ترامپ را بسیار نگران کننده خوانده بود.

کتاب “پدیده خطرناکی به نام دونالد ترامپ” توسط دکتر باندی لی از دانشگاه ییل آمریکا و با همکاری ۲۷ روانشناس و روانکاو آمریکایی نوشته شده است.

این گروه از روانشناسان و روانکاوان آمریکایی به این نتیجه رسیده‌اند که ترامپ از اختلال شخصیتی جدی رنج می‌برد. به باور آن‌ها این بیماری ترامپ می‌تواند هم برای آمریکا و هم برای جهان پیامدهای سنگینی داشته باشد.

دکتر لنس دودس که یکی از روانکاوان پیشین دانشگاه هاروارد بوده معتقد است که ترامپ از سایکوپاتی یا روان‌آزاری و رفتارهای ضد اجتماعی رنج می‌برد.

در این گزارش به “رفتارهای شتابزده و نسنجیده”، “سهل‌انگاری” و “خودشیفتگی” ترامپ اشاره شده و از جمله او را متهم به “نفرت از زنان” و “بدطینتی” کرده‌اند.

انتهای پیام/جام نیوز

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme