https://telegram.me/empireoflies
دشمنان ایران و عراق با راه‌اندازی اتاق‌های عملیات فتنه، مدتی است که پروژه تفرقه‌افکنی میان دو همسایه دیرینه را کلید زده‌اند.

دومینوی نفاق سعودی-آمریکایی؛ از توئیتر تا بصره!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر آستانه بزرگ‌ترین راهپیمایی دنیا در اربعین حسینی، تلاش‌های زیادی از طرف دشمنان دو ملت ایران و عراق برای ایجاد تفرقه و درنهایت جدایی دو ملت صورت می‌گیرد. دشمنانی که با تحریک و تطمیع تروریست‌های توئیتری و برپا کردن آتش فتنه، عملیات فریب را ابتدا از فضاهای مجازی و رسانه‌ها آغاز کردند.

در همین راستا نیز چند ماهی‌ست که دشمنان مقاومتِ منطقه به‌ویژه آمریکا و سعودی‌ها، با راه انداختن کارزاری روانی، پروژه تعمیق گسست‌های قومی، مذهبی و عقیدتی مردم ایران و عراق را مدیریت می‌کنند.

*شایعه انتقال آب ایران به عراق
در ماه‌های اخیر فرصت‌طلبان و عوامل جنگ روانی دشمن، با شایعه‌پراکنیِ انتقال آب شُرب شهرهای آبادان و خرمشهر به بصره‌ی عراق با لوله‌های مخفی، جنگی روانی را در میان بخشی از اهالی این شهرها ایجاد کردند. البته بلافاصله پس از هجمه‌های رسانه‌ای از شبکه‌های تلویزیونی و اجتماعی، مشخص شد اکانت‌هایی «جعلی» به اسم شهروندان ایرانی از ریاض و تل‌آویو برای اختلاف‌افکنی بین دو ملت تلاش می‌کنند.

*اتهام‌زنی غیراخلاقی به زائران عراقی مشهد مقدس
روز یکشنبه (۴ شهریور) روزنامه شهروند در گزارشی یکجانبه، مغرضانه و خلاف اصول دینی، از زبان یک مسئول صنفی مدعی شد که “توریست‌های مرد عراقی با هدف بهره‌گیری جنسی از زنان ایرانی به شهر مقدس مشهد می‌روند.” کاملا روشن بود که انتشار این‌گونه مطالب و برپاکردن چنین فتنه‌های خبری، به راحتی می‌تواند خشم و کینه‌ی مردمی و بیشتر قشرهای هیجانی جامعه را برانگیزد. بلافاصله بعد از انتشار این گزارش، روزنامه «شرق» هم این خبر را در صفحه رسمی توئیتر خود منتشر کرد.

این اقدام به‌قدری هم‌سو با اهداف دشمنان بود که صدایِ مدیرمسئول روزنامه اعتماد را درآورد. الیاس حضرتی در واکنش به این شیطنت روزنامه شرق در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: ایجاد اختلاف میان زائران ایرانی و عراقی، توطئه‌ای با اهداف صهیونیستی است. وی افزود: اینکه زائران عراقی در مشهد به دنبال صیغه‌کردن هستند، صحبتی مسخره است.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون امید با انتقاد از این‌گونه جوسازی‌ها تصریح کرد که طراحان این‌گونه برنامه‌ها می‌خواهند اهداف سفر‌های زیارتی را زیرسوال ببرند.

اما در پی تفرقه‌افکنی‌های دشمنان و عوامل داخلی آن‌ها، قاضی صادقی دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی اعلام کرد که شایعه‌سازان درباره حضور زوار عراقی تحت پیگرد قضایی قرار می‌گیرند. وی درباره اقدامات دادستانی درقبال شبکه نفاق داخلی، عوامل نفوذی بیگانه و برخی رسانه‌های داخلی همسو با خارجی‌ها گفت: برای این عده، اعلام جرم شده و علاوه بر تشکیل پرونده قضایی، متخلفین و یا رسانه‌ها و افرادی که در بلندگوی تبلیغات ناجوانمردانه دشمنان داخل شده‌اند، تحت تعقیب و پیگرد قانونی قرار گرفته‌اند.

*بصره؛ میدان جدید تفرقه 
اما سرویس‌های جاسوسی آمریکا و عربستان با مشاهده بی‌نتیجه بودن اختلاف‌افکنی‌‌ها در ایران، پروژه تفرقه را در آن‌سوی مرزها و در جنوب عراق دنبال کردند. بهره‌برداری از نارضایتی‌های مردمی شهر بصره در اعتراض به اقدامات ضعیف دولت العبادی در ارائه خدمات مختلف به شهروندان، هدف بعدی دشمنان بود. این اعتراضات در ابتدای کار مسالمت‌آمیز به‌نظر می‌رسید اما با برافراشته شدن پرچم جدایی‌طلبانه از سوی آشوب‌گران معترض‌نما، بصره را به میدان درگیری و دود و آتش مبدل کرد. فریادهای نَفدیک یا صدامِ بقایای حزب بعث و کشته‌سازی، خبر از صحنه‌گردانی سرویس‌های جاسوسی سعودی‌ها و آمریکایی‌ها می‌داد. ناآرامی‌هایی که فقط طی یک هفته، ۱۱ کشته و ده‌ها زخمی به همراه داشت.

آتش زدن بیمارستان آموزشی و شنیده شدن صدای انفجار مهیب در نزدیکی تظاهرات بخشی از این ناآرامی‌ها بود؛ اما بخش اصلی طرح سعودی آمریکایی برای تفرقه‌افکنی بین دو ملت ایران و عراق، با حمله افراد ناشناس به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در بصره و به آتش کشیدن آن با وجود اعلام حکومت‌نظامی در این شهر، آغاز شد.

بحران لاینحل در بصره بلافاصله موجب شد تا پارلمان عراق شنبه اخیر نشست فوق العاده‌ای را برای بررسی این بحران برگزار کند. نمایندگان ائتلاف دولت القانون هم از حیدر العبادی خواستند تا به همراه تمام اعضای کابینه‌اش برای پرداخت مطالبات قانونی معترضان در بصره به این شهر برود و فقط به دادن وعده بسنده نکند.

*رد پای جاسوس‌خانه سعودی در فتنه بصره
شبکه «العهد» عراق با انتشار فایل‌‌هایی صوتی از مشارکت سرویس جاسوسی عربستان در ناآرامی‌های اخیر استان بصره‌ی عراق پرده برداشت.

سرویس جاسوسی سعودی با جذب افراد و خرج کردن پول و هدایای بسیار، تحرکات خودروهای امنیتی و پلیس و نیز شاهرگ‌های حیاتی استان بصره را رصد می‌کرده است. اطلاعات به‌دست آمده از سرکردگی افسری سعودی به‌نام «ابوخالد السعودی» در حوادث بصره حکایت دارد.این افسر عربستانی در تماس‌ با افراد عراقی، از آن‌ها می‌خواسته با تهیه عکس و فیلم از نیروهای امنیتی، مواضع میدانی آن‌ها را در اختیار وی قرار دهند.

ورود و خروج اطلاعاتی نیروهای امنیتی، حشدالشعبی و ارتش عراق هم از دیگر اقدامات جاسوسی سعودی‌ها با محوریت این افسر بوده است. فایل‌های صوتی به‌دست آمده از فعالیت سرویس جاسوسی عربستان در غرب، مرکز و شمال عراق نیز حکایت دارد.

*آمریکا، عامل اصلی آشوب‌های جنوب عراق
اما نایب رئیس حشدالشعبی هم از دخالت و حضور مستقیم آمریکایی‌ها در ناآرامی‌های بصره سخن گفت و اعلام کرد که کنسولگری آمریکا عاملِ مستقیم آشوب‌های اخیر جنوب عراق است. ابومهدی المهندس با سیاسی خواندن ریشه اصلی ناآرامی‌های بصره، دخالت در تغییر دولت و تشکیل کابینه جدید را از اهداف دیگر آمریکایی‌ها دانست.

وی با بیان اینکه تحولات بصره و خشونت‌های آن ارتباطی به تظاهرات‌کنندگان ندارد، می‌گوید: این آمریکاست که با داشتن ۸ هزار نظامی در عراق وچندین فرودگاه اختصاصی در بغداد و عین‌الاسد می‌تواند کودتا کند؛ بنابراین کودتاهای نظامی با وجود حشدالشعبی صورت نمی‌گیرد.

المهندس در نهایت ترساندن مردم و ایجاد تفرقه بین احزاب و جریان‌های سیاسی عراق را از هدف‌های پروژه آتش‌افروزانه‌ی کاخ‌سفید عنوان کرد.

*تحلیلگر آمریکایی: عربستان سعودی و اسرائیل عامل اصلی حمله به کنسولگری ایران هستند
«اسکات بنت» افسر سابق جنگ روانی ارتش آمریکا مستقر در سانفرانسیسکو می‌گوید: حمله به کنسولگری ایران در بصره، تلاشی برای ایجاد تنش و خصومت بین ایران و عراق بوده؛ با این هدف که ایران تصور کند شهروندان عراقی به این کنسولگری حمله کرده‌اند، ولی به احتمال زیاد این حمله توسط ماموران مزدور از سوی عربستان سعودی و اسرائیل انجام شده است.

*راهبرد مقابله با اتاق تفرقه دشمن!
با این تفاسیر برنامه دشمن کاملا رو و روشن است؛ ایجاد شکاف و نفاق در روابط دو ملت و کشوری که علاوه بر همکاری‌های پیوسته طی سالیان اخیر در مقابله با تروریسم و روابط همه‌جانبه، پیوندی عمیق به گستره‌ی تاریخ دارند. روابطی که به میزان تقویتش، نقش آمریکا و هم‌پیمانان منطقه‌ای‌اش نظیر سعودی‌ها را در غرب آسیا کمرنگ و بی‌تاثیر می‌کند. حال تنها راه خنثی کردن و ناکامی این طرح شوم، هوشیاری و بصیرت بیش از پیش ملت عراق است؛ راهبردی که ملت ایران با درپیش گرفتن آن، فتنه‌یِ جاسوس‌خانه‌های صهیونیستی- سعودی را در نطفه خفه کرد.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

دشمنان ایران و عراق با راه‌اندازی اتاق‌های عملیات فتنه، مدتی است که پروژه تفرقه‌افکنی میان دو همسایه دیرینه را کلید زده‌اند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme