https://telegram.me/empireoflies

دوقطبی سازی از پایین چانه زنی از بالا

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:رسانه های بیگانه به عنوان بازوی عملیاتی ضد انقلاب در فرآیند جنگ نرم بیشترین تاثیر را در برآوردن اهداف دشمن در عرصه نبرد تبلیغاتی دارا می باشند و در بین رسانه های فارسی زبان بار اصلی این پروژه بر دوش بی بی سی فارسی است به خصوص در جریان انتخابات گذشته و انتخابات ۸۸ کاملا این وظیفه نمود پیدا می کرد . در جریان رصد این شبکه از ماه ها پیش به خصوص در یک ماه اخیر و با نزدیک شدن به انتخابات می توان تفرقه افکنی و دو قطبی سازی در جامعه ایرانی را که تکنیک ثابت این رسانه می باشد مشاهده نمود.البته سایت این شبکه نیز به صورت هماهنگ این پروژه را پیش می برد .به عنوان مثال بی بی سی فارسی در یادداشتی به قلم «مرتضی کاظمیان» به موضوع تایید صلاحیت آیت الله هاشمی رفسنجانی توسط مجلس خبرگان پرداخته است.

در این مطلب بدون در نظر گرفتن  قیاس نامتناسب انتخابات خبرگان و ریاست جمهوری، از رد صلاحیت آقای هاشمی در جریان انتخابات سال ۹۲ ریاست جمهوری به عنوان یک «شوک» تعبیر می‌کند و به همین دلیل رد صلاحیت دیگرباره وی را «غیرمترقبه» نمی‌داند.

مرتضی کاظمیان همچنین بحث های مطرح شده درباره نقادی آرای آقای هاشمی در خصوص مجلس خبرگان در رسانه ها را «مجموعه انتقادها و حملاتی که در روزهای اخیر و از سوی تندروهای اردوگاه اصول‌گرایی متوجه هاشمی شده» توصیف می کند و آن را «قابل تأمل» می داند. وی بدون توجه به کارکرد مستقل شورای نگهبان، این انتقادات را دلیلی بر رد صلاحیت آقای هاشمی برمی شمرد.

این نویسنده بی بی سی فارسی با برشمردن انتقادهای رییس قوه قضائیه و همچنین معاون این قوه، رییس ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده نیروی انتظامی، این انتقادها را از سوی «منصوبان از سوی شخص اول نظام در جمهوری اسلامی» معرفی می‌کند تا این نتیجه حاصل گردد که رهبر ایران خواهان چنین رویکردهایی علیه آقای هاشمی و به تبع آن، رد صلاحیت وی است. اما از دیگر سو، ضمن بحث درباره ترکیب فقهای شورای نگهبان به عنوان تاییدکنندگان صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان، خروجی آرای ۲ نفر مخالف (محمد یزدی و احمد جنتی) در برابر ۴ نفر غیرمخالف (محمود هاشمی شاهرودی، محمد مومن، مهدی شب‌زنده‌دار، و محمدرضا مدرسی تبریزی) را «به معنای تأیید صلاحیت رفسنجانی» گرفته که با توجه به نصب فقها از سوی رهبری و انتساب تاییدات آنها به ولی فقیه، تناقض بخش دوم تحلیل آقای کاظمیان با بخش اول آن نمود می‌یابد؛ چنانکه آقای کاظمیان در یادداشت خود می آورد: «بسیار بعید به نظر می‌رسد که این اتفاق بسیارمهم [بررسی صلاحیت آقای هاشمی توسط فقهای شورای نگهبان]، بدون مشورت و هماهنگی با شخص اول نظام متحقق شود. جایگاه ویژه رفسنجانی در استقرار و تثبیت و تداوم نظام مبتنی شده بر ولایت مطلقه فقیه، و نیز نقش موثر او در رهبر شدن حجت‌الاسلام خامنه‌ای پس از درگذشت آیت‌الله خمینی، احتمال رد صلاحیت او را نامحتمل می‌سازد.»

با توجه به سطح تحصیلات نامزدها و اعلام ثبت نام اعتراضی و نمایشی برخی از آنها، به طور طبیعی باید منتظر خارج شدن بسیاری از آنها از گردونه رقابت‌های انتخاباتی بود. چنانچه آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان نیز ابراز تاسف کرده و با توجه به سطح نازل علمی آنها از زحمت‌آفرینی برخی گلایه نموده است. به هر روی باید منتظر ماند و دید که چه کسانی از رقابت باز می‌مانند؟
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme