https://telegram.me/empireoflies

دورهمی اپوزیسیون برای بررسی شکست ۳۷ ساله در تورنتو

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: اپوزیسیون جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب با حمایت تمام عیار کشور های غربی بر علیه نظام اسلامی در حال مبارزه است و از آنجایی که این حمایت ها اعم از تسلیحاتی و مالی و رسانه ای نتوانسته این گروه ها را به جایی برساند و مرتب در میان آنها برای دریافت کمک های مالی درگیری هایی رخ می دهد تا آنجا که سلطنت طلبان که خود را از اصلی ترین مخالفین نظام اسلامی می دانند هم اکنون به چند طیف تقسیم شده اند که سر هر مساله کوچکی در رسانه هایشان به جان یکدیگر می افتند.

به همین مناسبت و برای بررسی ضعف های اپوزیسیون در روزهای ۱۸ و ۱۹ و ۲۰ نوامبر ۲۰۱۶ در شهر تورنتو در کانادا کنفرانسی سه روزه با عنوان «میزگرد آسیب‌شناسی اپوزیسیون» برگزار خواهد شد.

محور گفتگوهای این سه روز موقعیت سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ایران و اپوزیسیون نظام جمهوری اسلامی و همچنین نقش رسانه‌ها خواهد بود.
هدف از برگزاری این کنفرانس، بررسی ناتوانی‌های اپوزیسیون جمهوری اسلامی در ۳۷ سال گذشته است. حسین لاجوردی، یکی از برگزارکنندگان این میزگرد در گفتگویی با کیهان لندن به مواردی اشاره کرده که محور های این کنفرانس را تشکیل می دهند.
وی یکی از چالش های امروز اپوزیسیون را این می داند که چرا اپوزیسیون خارج از کشور با وجود ظرفیت‌های بسیار بالا و تلاش‌های زیاد نتوانسته موفقیتی کسب کند،و این یکی از پرسش‌هایی است که در کنفرانس تورنتو ضد انقلاب جهت یافتن پاسخ مطرح خواهد شد.
حسین لاجوردی که بنیانگذار و رئیس کنونی انجمن پژوهشگران ایران است معتقد است اپوزیسیون و رسانه‌های خارج از ایران هنور درگیر تاریخ هستند و کمتر برنامه عملی برای خروج از موقعیت کنونی و در جهت حل مشکلات ارائه می‌دهند.

مشکلات مالی اپوزیسیون یکی دیگر از مسائلی است که در کنفرانس تورنتو مطرح خواهد شد. حسین لاجوردی در این گفتگو تاکید کرده که چرا بخشی از ثروت ایرانیان مهاجر که بالای تریلیون است صرف حمایت از اپوزیسیون نمی‌شود.

لازم به یاد آوریست که اپوزیسیون ایران در ماه های گذشته هم کنفرانس هایی را برای اتحاد اپوزیسیون در اروپا برگزار کردند که به دلیل اختلافات بسیار زیاد برخی از این کنفراس ها اصلا برگزار نشدند. مثلا در اوایل امسال اخباری موثق از برگزاری کنفرانسی در برلین بر علیه جمهوری اسلامی ایران رسید که قرار بود به صورت کاملا محرمانه در روز شنبه ۹ آوریل ۲۰۱۶ مصادف با ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ (دقیقاً در سالروز اختتامیه کنفرانس برلین  در سال ۷۹) آغاز شود و دعوت‌نامه‌های شرکت کنندگان آن به صورت خصوصی برای آنها ارسال شده بود. اخباری همان زمان شنیده شد که ۴۸ نفر برای شرکت در این کنفرانس دعوت شدند که گرایشات فکری مختلف و بعضاً متضادی داشتند، به طوری که دیدگاه‌های سیاسی مدعوین از سلطنت‌طلبان، و متواریان فتنه ۸۸، تا مارکسیست ها، دموکرات ها و حتی برخی کارمندان شبکه خبری BBC فارسی و شبکه به ظاهر سرگرمی Manoto را شامل می‌شد. این کنفرانس قبل از سررسیدن موعد مقرر به دلایلی که برگزار کنندگان آن عدم تامین امنیت محل کنفرانس ذکر کردند برگزار نشد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme