https://telegram.me/empireoflies

دمیدن BBC در آتش تنور جنگ در سوریه

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در چند روز اخیر با انتشار اخباری از همکاری نظامی ایران و روسیه و همچنین استفاده بمب افکن‌های روسی از پایگاه های ایران برای حمله به مواضع تروریست ها در سوریه فشار های رسانه ای در این زمینه برای توقف این همکاری راهبردی روز به روز بیشتر می شود.

برای بسیاری از تحلیل گران و آگاهان سیاسی و حوزه جنگ نرم سال هاست که این تکنیک دیگر رنگ کهنگی به خود گرفته است و حنای جماعت لندن نشین دیگر برای مردم فارسی زبان رنگی ندارد.

در ماجرای آیلان سوری که پیکر نحیف و کودکانه اش را لب ساحل پیدا کردند در آن مقطع تمام رسانه های غربی به همراه سیل هم فکرانشان در شبکه های اجتماعی از این تصویر مستمسکی ساختند که ورود پناهندگان را به کشور های اروپایی تسهیل کنند ولی اکنون متوجه شده اند که این تبلیغات رسانه ای دروغین که سیل پناهندگان را برایشان به ارمغان آورد بزرگترین معضل این روزهای اتحادیه اروپا شده است البته ناگفته نماند که شبکه های وابسته به بی بی سی جهانی در آن زمان بیشترین تبلیغ را برای این مظلومیت کودک سوری داشتند و قاعدتا خود کشور انگلستان نیز باید میزبان این جماعت پناهنده می شد ولی چندی بعد با خروج انگلستان از اتحادیه اروپا ناگهان دیگر کشور های اروپایی که در این کارزار تبلیغی با بی بی سی جماعت همکاری کرده بودند دست خود را در پوست گردو دیدند و مغموم از این همکاری اکنون معضل تروریست دامن آنها را گرفته است.

در روزهای اخیر نیز با انتشار فیلم و عکس کودکی سوری در شهر حلب که به دلیل بمباران زخمی شده است پروپاگاندای رسانه ای قصد دارد بار دیگر از عنصر احساس که در عموم مردم بسیار آسان تحریک می شود مقصر بمباران شهر های سوریه  را هواپیماهای روسی بداند که از ایران به سمت این کشور به پرواز در می آیند.در صورتی که عمده کشته شدگان در این شهر توسط سلاح های تروریست ها کشته می شوند.

البته رفتار رسانه‌هاى غربی در نشان دادن واقعیت های صحنه نبرد در سوریه و یا وارونه نشان دادن اتفاقات منحصر به این موضوع نیست. وقتى ماه گذشته شورشیان سوریه سر یک کودک فلسطینى را بریدند، هیچ رسانه ای این موضوع را منعکس نکرد همان کودکى که به شکنجه‌گران “میانه‌رو” مورد حمایت غرب و کشورهاى عربى خود مى‌گفت آخرین آرزویش یک گلوله است که به رنجش پایان دهد.

سوالات فراوانی که این روز ها افکار عمومی از شبکه هایی مثل بى‌بى‌سى می پرسند این است که این شبکه در زبان‌هاى مختلف خود چند گزارش از کودکان قربانى موشک پراکنى مخالفان دولت سوریه و تروریست ها منتشر کرده است؟

البته زمانى که این رسانه‌ها از سالها گرسنگى شهرهای تحت محاصره مى‌گویند، کسى سوال نمى‌کند، مردم تحت محاصره‌اى که غذا نمى‌توانند تهیه کنند چگونه براى چندسال جنگ، مهمات تهیه کرده‌اند و همچنان تا بن دندان مسلح هستند.

آنچه امروز رسانه‌هاى جریان اصلى و لابى‌هاى منطقه‌اى بین‌المللى هوادار شورشیان دنبال مى‌کنند، نه راه حلى براى پایان دادن به خونریزى که زمینه سازى و بسیج افکار عمومى براى تهاجمى تازه به منطقه خاورمیانه و تغییر توازن قوا است. این رسانه‌ها هیزم تنورى را تهیه مى‌کنند که امیدوارند روشن کردن آن به دست رییس‌جمهور آینده آمریکا باشد.

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در چند روز اخیر با انتشار اخباری از همکاری نظامی ایران و روسیه و همچنین استفاده بمب افکن‌های روسی از پایگاه های ایران برای حمله به مواضع تروریست ها در سوریه فشار های رسانه ای در این زمینه برای توقف این همکاری راهبردی روز به روز بیشتر …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme