https://telegram.me/empireoflies

دل‎نگرانی‎های مدیر علی نژاد برای پدر معنوی منافقین

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: موسسه «توانا» یکی از ده‌ها شبکه و موسساتی است که با هدف راهبردی پشتیبانی اخلاقی و آموزشی از جریان تهاجم فرهنگی و جنبش‌های اپوزیسیون در داخل ایران و تضعیف رژیم جمهوری اسلامی با بودجه مستقیم حکومت آمریکا در حال فعالیت است.

تا چندی پیش در گوشه سمت چپ وب‌سایت «بالاترین» (که ارتباط آن با دستگاه‌های جاسوسی آمریکا انکارناپذیر است)، تبلیغ سیاه رنگ و بزرگی با عنوان “توانا آموزشکده جامعه مدنی ایران” به چشم می‌خورد.

در وب‌سایت موسسه براندازی «توانا» و در بخش «درباره ما» آن به وضوح نوشته شده است: “توانا یکی از پروژه‌های مرکز آزادی خاورمیانه است و منابع مالی خود را از دفتردمکراسی، حقوق بشر و نیروی کار در وزارت خارجه‌ آمریکا دریافت می‌کند. پایگاه خواهر «توانا»، موسسه‌ آموزشی آنلاین است که برنامه‌ آموزش الکترونیکی برای رهبران زنِ در حال ظهور در خاورمیانه‌ عربی محسوب می‌شود.”

این سایت تحت عنوان دانشکده مجازی در سال ۲۰۱۰ و پس از فتنه ۸۸ توسط برخی عوامل اپوزیسیون راه‌اندازی شده تا از طریق برخی آموزشهای خاص، موسوم به آموزشهای مدنی، ضمن شبکه‌سازی و حرکت در راستای جنگ نرم دشمن، آموزش‌های براندازی و انقلاب‌های مخملی را نیز به کاربران بدهد.

شبکه امنیتی-آموزشی-رسانه‌ای توانا که مشخصا با هدایت سرویس امنیتی آمریکا اداره می‌شود از افرادی نظیر؛ «مجید محمدی» (ضدانقلاب فراری)، «ابراهیم نبوی» (طنزنویس و ضدانقلاب فراری)، «محمدرضا نیکفر» (ضدانقلاب مقیم آلمان)، «نیما راشدان» (ضدانقلاب فراری)، «محسن سازگارا»، «نانسی پیرسن» (مدیر بخش تاکتیک‌های نوین حقوق بشر در مرکز قربانیان شکنجه)، «کتلین شیفِر» (استاد دانشگاه جورج واشینگتن) تشکیل شده است. همچنین «اکبر عطری» (عضو فراری دفتر تحکیم وحدت)، «لیلا عطیه» و «مریم معمار صادقی» (بنیانگذار و از مدیران سایت توانا) نیز از گردانندگان این آموزشکده مجازی، و در واقع کارمندان وزارت خارجه آمریکا هستند.

«مریم معمار صادقی» موسس بهائی موسسه «توانا» فعال برنامه‌های پیشبرد سیاست دمکراسی آمریکا در خاورمیانه و موسس وب‌سایت‌هایی مانند «گذار» و مدیر ارشد برنامه‌ها در «خانه آزادی» است.

مریم معمار صادقی و اکبر عطری زوج مدیر در آموزشکده توانا

از سوابق «مریم معمار صادقی» همین بس که در اواخر خرداد ماه سال ۱۳۸۹ در نشستی در کنگره آمریکا که از جانب شورای دمکراسی برگزار شده بود، شرکت کرد و در کنار چهره‌های برجسته و متخصصین استراتژیک آمریکایی همچون «اندرو آلبرتسون»، مدیر اجرایی «پروژه دموکراسی در خاورمیانه»، «جیمز پرنس» عضو شورای دموکراسی، «مایکل روبین» عضو موسسه «آمریکن اینترپرایز»، «مایکل میلری» مدیر تکنولوژی فضای سایبر در فضای دموکراسی و «مایکل سینگ» عضو موسسه واشنگتن و … به تحولات ایران پس از انتخابات سال ۸۸ و راهکارهای براندازی جمهوری اسلامی از طریق جنگ نرم پرداخت.

معمار صادقی از حامیان کمپین آزادی‌های یواشکی است وی این کمپین را نمونه موفق ناشی از گسترش شبکه‌های اجتماعی در ایران می داند و مدعیاست  که در این کمپین، میلیون‌ها زن ایرانی حمایت خود از کنار گذاشتن حجاب را اعلام می کنند که به نظر می رسد یکی از مهمترین حامیان مالی پروژه بزرگ آزادی های یواشکی علی نژاد آموزشکده توانا باشد البته خود علی نژاد این موضوع را انکار می کند و مدام ادعا دارد که مستقل عمل می کند ولی چند بار در لابلای درد دل هایش که خود اعتراف دارد باعث رسواییش شده است لو داده که در این کمپین تنها نیست و حداقل سه نفر از زنان دیگر با وی همکاری مستقیم دارند و به صورت تمام وقت در این موضوع با وی همکاری دارند.

اخیرا در فضای توئیتر چند تن از فعالین این فضا بر علیه علی نژاد اخباری را منتشر نمودند در توئیت یکی از این افراد که اتفاقا زمانی نیز با علی نژاد در انگلستان هم دانشگاهی بوده در خصوص معمار صادقی و نزدیکی وی به نو محافظه کاران آمریکایی که عمدتا جنگ طلب هستند نوشته که وی مدت هاست رئیس علی نژاد شده و اینک نیز از فردی حمایت می کند که در سنای آمریکا به حمایت از منافقین شهره است.

لازم به یاد آوریست که مک کین که معمار صادقی برای سرطان وی آرزوی سلامتی می کند در سال های اخیر به کرات از سازمان منافقین حمایت کرده است و بارها نیز در تجمعات کوچک و بزرک منافقین شرکت کرده و از آنها در آمریکا به شدت حمایت می کند و اینک با این توئیت می توان فهمید که حمایت های مالی پروژه آزادی های یواشکی دقیقا از همان جایی تامین می شود که سلاح های سازمان منافقین تامین می شود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme