https://telegram.me/empireoflies

دلیل حمایت BBC از اعتصاب غذای زندانیان امنیتی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بی بی سی فارسی مدتی است با استفاده ابزاری از زندانیان سیاسی و تشویقشان به اعتصاب غذا، خود را مدافع حقوق آنان نمایش می دهد. اما این رسانه در عمل به دنبال ردیابی مهره های مرتبط با خود در ایران است تا با به راه انداختن جوی تبلیغاتی راهی برای آزادی آنان بیابد.

این شبکه که خود را قیم زندانیان امنیتی در یاران می داند در ماه های اخیر و به خصوص در نیمه دوم سال ۹۵ زندانیانی را که به جرم های متعدد امنیتی در زندان به سر می برند را زندانی سیاسی دانسته و با جستجویی در سایت بی بی سی فارسی می توان دید که این شبکه تا چه حد برای دخالت در جزئی ترین مسائل ایرانیان خود را محق می داند. اگر واژه های زندانی سیاسی و اعتصاب غذا را در سایت بی بی سی فارسی جستجو کنیم به ترتیب ۷۳۱ و ۶۸۵ بار در نیم سال دوم ۹۵ می رسیم که در این نیم سال این اعتصابات به بیش از بیست برابر افزایش یافته است.

حال چرا این شبکه از زندانیانی که در اعتصاب غذا به سر میبرند حمایت می کند و البته این افراد هم به صورت گزینشی انتخاب می شوند. مثلا این شبکه در ابتدای زندانی شدن گلرخ ایرایی همسر آرش صادقی به دلیل توهین هایی که این زن در صفحه فیس بوک خود به مسعود بهنود نموده بود از وی نامی نمی برد و وی را جز زندانیان سیاسی محسوب نمی کرد ولی وقتی که در پرژه حمایت بی بی سی از زندانیان امنیتی قرار شد که از این افراد حمایت شود بعد از مدتی با وی نیز مصاحبه نمودند.

و یا مثلا در چند ماه اخیر بی بی سی فارسی بار ها از یکی از زندانیان دوتابعیتی که در ایران جاسوسی می کرده است حمایت کرده.“ریچارد رتکلیف” (همسر نازنین زاغری) از زمان بازداشتِ همسرش بارها (بیش از ۸ بار) با بی بی سی فارسی مصاحبه کرده و کمپینی سیاسی برای آزادی همسرش به راه انداخته است. از سوی دیگر نخست وزیر بریتانیا و وزارت خارجه این کشور بارها درباره بازداشت خانم زاغری اعلام نگرانی کرده اند و برای حل و فصل پرونده او با دولت ایران مذاکره داشته و حتی تهدیداتی را مطرح ساخته اند.

جالب آنکه “ریچارد رتکلیف” پیش تر در مصاحبه هایش با بی بی سی فارسی همواره نازنین زاغری (همسرش) را، تنها  کارمند موسسه خیریه تامسون رویترز معرفی کرده است و قصد وی از سفر به ایران را دیدار با خانواده اش بیان می کرد.

اما حالا ریچارد رتکلیف برای اولین بار در تازه ترین مصاحبه اش با بی بی سی فارسی تایید می کند که همسرش در گذشته با این رسانه (بی بی سی) همکاری داشته است.

ماه گذشته فرانچسکو آنورث مدیرکل سرویس جهانی بی بی سی  طی بیانیه ای حکم پنج سال زندان نازنین زاغری را محکوم کرد و اتهامات وارد شده به او را کذب دانست.این واکنش مقامات بریتانیا تا پوشش گسترده اخبار بی بی سی فارسی پیرامون نازنین زاغری، حکایت از آن داشت که احتمالا وی شاه مهره ای کلیدی برای آنان بوده.

ولی این رسانه به دلایلی که هنوز برای مخاطبانش مشخص نیست از یکی از جاسوسان این شبکه به نام مهین شفائی که در شهریور امسال در ایران دستگیر شده و از کارکنان باسابقه این شبکه است هیچ نمی گوید.

گفته می شود که دلیل پرداختن بیش از حد به زندانیان امنیتی در ایران و منعکس نمودن اعتصاب غذای آنها می تواند فشار بر دستگاه قضائی ایران برای آزادی زندانیان مورد نظر این رسانه باشد چرا که این افراد جاسوسان بسیار حرفه ای هستند که می توانند در آینده نزدیک و در بزنگاه های سیاسی خدمات شایانی را هم چون گذشته به شبکه جاسوسی بی بی سی داشته باشند.

برگرفته از ویدئوی رصد تی وی

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme