https://telegram.me/empireoflies

دلیل مضحک خبرنگار BBC برای توجیه آزادی جاسوس دوتابعیتی

اختصاصی-به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «نازنین زاغری» یکی از عوامل سرویس‌های جاسوسی غربی بود که سال گذشته با پوشش فعال حقوق‌بشری وارد ایران شد، اما به سرعت توسط نهاد امنیتی و اطلاعاتی شناسایی و دستگیر شد. زمانی اهمیت دستگیری او بیشتر شد که مقامات غربی بخصوص انگلیسی‌ها در بالاترین سطح مقامات خواهان آزادی این جاسوسه دوتابعیتی شدند. اما چند روز پیش بود که «بوریس جانسون» وزیر امور خارجه آمریکا، بر خلاف دروغ‌پراکنی‌های چند ماه اخیر رسانه‌های بیگانه، ناخواسته لب به اعتراف گشود و اذعان کرد که زاغری در ایران مشغول آموزش خبرنگاران بوده است و نه فعالیت تحقیقاتی یا حقوق‌بشری.

«نازنین زاغری» که یکی از عوامل پشت‌پرده شبکه بی‌بی‌سی هم بود، از زمان بازداشت در ایران، بارها از سوی عوامل رسانه‌های بیگانه و بخصوص «بی‌بی‌سی فارسی» مورد حمایت قرار گرفته است؛ رسانه‌هایی که تا دیروز مخاطبینشان را به نگه‌داشتن سگ در خانه به‌جای فرزند تشویق می‌کردند، هر روز تصاویر زاغری را با فرزند خردسالش انتشار دادند تا احساسات مخاطبینشان را تحت تاثیر قرار دهند. ازجمله «سیاوش اردلان» خبرنگار بی‌بی‌سی که با وجود آنکه سعی کرد که دُم به تله ندهد، اما از زاغری حمایت نمود و با همان سیاست روباه‌پیر و فریبکاری انگلیسی، ادعا کرد که دستگیری زاغری در ایران در حالی که مادر یک کودک است، در رسانه‌های انگلیسی سبب تبلیغ علیه ایران می‌شود، پس ایران باید او را آزاد کند. اردلان در بخشی از مطلبی که در صفحه فیسبوکش منتشر کرد، گفت: “هر چی راجع به وضعیت نازنین زاغری فکر می‌کنید یا اصلا اگر براتون مهم نیست، الان برای انگلیسی ها باعث شکل گرفتن چهره خیلی بدی از ایران شده. روزنامه‌ها همش عکس و اسمش رو کنار اسم ایران چاپ می‌کنند. این که عملکرد دولت بریتانیا در این باره کلی زیر ضرب قرار گرفته بماند. اگر زاغری اونطور که میگن اینقدر بهم ریخته که امکان خودکشیش میره، فقط تصور کنید چنین اتفاقی چقدر برای دولت ایران دردسرساز و بد خواهد شد. اون موقع امثال ظریف باید جمعش کنه. اگرم صحیح و سالم برگرده انگلیس، حرفهایی که خواهد زد و داستانهایی که تعریف خواهد کرد اصلا برای وجهه ایرانی ها خوب نخواهد شد. نمیدونم اطلاعات سپاه چه نفعی در نگه داشتنش داره که به این دردسر غیرضروری بیرزه. چه امتیازی میشه به دلیل نگه داشتنش از دولت بریتانیا گرفت خدا میدونه. اما حتی اگر چنین حالگیری ای از دولت بریتانیا هدف خوبی باشه،‌ بازم کار درستی نیست چون ابزار قرار دادن آدمهای بیگناه برای این چیزها کار خوبی نیست. پس برمیگردیم به اینکه: آیا واقعا بیگناهه؟ و اینکه اگر نیست، آیا گناهش با مجازاتش تناسبی داره یا نه؟

خبرنگار «بی‌بی‌سی فارسی» در سخنانش، «نازنین زاغری» را فردی بی‌گناه دانست که حتی اگر جرمی هم انجام داده باشد، با مجازاتش تناسب ندارد. البته معلوم نیست «سیاوش اردلان» از کجا و چگونه از جرم جاسوسه دستگیر شده آگاه است و با او ارتباط داشته که جرم او را با مجازاتش متناسب نمی‌داند. اردلان مانند دیگر رسانه‌های بیگانه کوشیده تا مقامات ایرانی را از عواقب دستگیری جاسوسه مورد نظر برحذر بدارد و تهدید کند که دستگیری یک جاسوس ممکن است برای ایران گران تمام شود.

اما واقعیت این است که در هر کشوری از دنیا با افراد خائن و جاسوس با شدیدترین نحو ممکن برخورد می‌شود و حتی در کشورهایی که قانون اعدام وجود ندارد، افراد جاسوس کشته می‌شوند، چه رسد به ایران که این جاسوس را تنها به پنج سال زندان محکوم مرده است.

 

انتهای متن/

 

«نازنین زاغری» یکی از عوامل سرویس‌های جاسوسی غربی بود که سال گذشته با پوشش فعال حقوق‌بشری وارد ایران شد، اما به سرعت توسط نهاد امنیتی و اطلاعاتی شناسایی و دستگیر شد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme