https://telegram.me/empireoflies

دلایل رادیو فردا در رد انگلیسی بودن بهاییت!

به گزارش «امپراتوری دروغ» به نقل از رادیو دیروز، ارگان رسانه‍‌‎ای سازمان سیا باز هم تریبون خود را در اختیار افراد خودباخته و وطن فروش و دین فروشی قرار داد تا بیان کننده ی دیدگاه های کثیف این رسانه باشند و این بار در رابطه با فرقه ی ضاله ی بهاییت چندین دلیل عجیب و غریب بیاورند که ثابت کنند این فرقه انگلیسی نیست و یک دین کامل است !
بر همین اساس ، از رادیوفردا عنوان شد که به ۴ دلیل مهم نمی توان بهاییت را یک دین وابسته به انگلستان دانست !!
رادیوفردا :

« چرا علی رغم وجود سند یا مدرکی در این باب گروهی به ساخته شدن دین بهایی توسط انگلیسی‌ها باور دارند. چهار دلیل به هم پیوسته این دیدگاه را توضیح می‌دهد:

۱. مسلمانان بر این باورند که پیامبر آن‌ها آخرین پیامبر الهی است. بنابر این هر دین دیگری بعد از اسلام ساختهٔ دست بشر است؛ آن‌ها این باور را نیز دین آن‌ها آخرین دین الهی است از بیرون از دین نیاورده‌اند بلکه از خود متون دینی آن را استخراج می‌کنند. آیا می‌توان سخن طراح لباس یا سینماگری را که می‌گوید کار طراحی یا فیلمش بهترین یا آخرین اثر است باور کرد؟ آیا می‌توان سخن دانشمندی را که مدعی است سخن آخر را در یک زمینه زده باور کرد؟

۲. با توجه به اینکه مسلمانان و رهبران دینی آن‌ها دین خود را کامل و بدون نقص و پاسخ دهنده به همهٔ نیازهای بشری می‌دانند آن‌ها بر این اعتقادند که کسی یا گروهی که دین تازه‌ای می‌آورد نمی‌تواند خیرخواه بشر باشد و حتما انگیزه‌ای منفی یا بدخواهی در آن وجود دارد؛ به همین به دنبال توطئه یا دسیسه‌ای در ارائهٔ دین تازه می‌گردند درست مثل اینکه اگر در برابر بستنی فروشی موجود کسی بخواهد بستنی فروشی تازه‌ای بزند بستنی فروش قبلی به دنبال نیات پلیدی خواهد گردید؛

۳. با توجه به حضور قدرتمند بریتانیا در کشورهای مختلف دنیا تا قبل از پایان جنگ جهانی دوم و از جمله کشورهایی با اکثریت مسلمان، این کشور در گذشته از سوی استقلال طلبان منشا شر تلقی می‌شد. بنا براین اگر کاری بدخواهانه (مثل ظهور دین تازه) صورت گرفته باید نقشی برای امپراطوری شر در ان در نظر گرفت؛

۴- برای بدنام کردن یک فرد یا گروه ساده‌ترین کار انتساب او به پدیده‌ای است که اکثر مردم از آن بیزارند. بنابراین ساده‌ترین کاری که روحانیت شیعه برای بدنام کردن «دین تازه» می‌توانست در پیش بگیرد انتساب بهاییت به استعمار انگلیس بوده است. ارباب ادیان نمی‌توانند عاطل و باطل در کناری بنشینند تا گروهی تازه مغازه‌ای جدید در برابر مغازهٔ آن‌ها تاسیس کنند و خریداران را به سمت خود بکشانند. »
در انتها هم رادیوفردا برای تایید نهایی حرف خود چنین نتیجه گیری می کند : « چنان که می‌بینید انگلیسی بودن دین بهاییت نه از مشاهدات یا واقعیات بلکه از امیال و منافع و مدعیات دین حاکم و ارباب آن نشات گرفته است. معمولا کسانی که امیال و منافع و مدعیات بی‌پایهٔ خود را به صورت واقعیت عرضه می‌کنند برای پاسخ دادن به انتقادات متصور به چند «واقعیت» برساخته یا بی‌ربط با اصل مدعا مثل ملاقات یک بهایی با یک انگلیسی یا سفر یک بهایی به انگلیس ارجاع می‌دهند کاری که دیدگاه دیگر مبنی بر انگلیسی بودن روحانیت نیز به راحتی انجام داده است . »
این نتیجه گیری به همین جا ختم نشده است و در ادامه رادیوفردا مدعیست که اگر بهاییت با این دلایل انگلیسی است ، پس روحانیت شیعی هم می تواند با همین دلایل انگلیسی باشد !

رادیوفردا و دلایل انگلیسی بودن روحانیت !!

رادیوفردا : « چرا روحانیت شیعه انگلیسی است؟ در سه دوره از تاریخ معاصر باور به انگلیسی بودن روحانیت شیعه به شدت در میان مردم ایران رواج گرفت:

۱. در دوران مشروطه که برخی از روحانیون شیعه با مقامات سفارت انگلیس در تهران در تماس بودند؛

۲. در دوران ملی شدن صنعت نفت که در ‌‌نهایت بسیاری از روحانیون با دربار و سیاست‌های انگلیس در ایران همراهی کرده و در مقابل مصدق و جبههٔ ملی موضع گرفتند؛ کاشانی فقط در برابر برکناری مصدق سکوت نکرد بلکه آن را تایید کرده است؛

۳. در دوران انقلاب ۵۷ که بی‌بی سی فارسی به یکی از رسانه‌های گزارشگر حرکات و سکنات آیت‌الله خمینی و همراهانش تبدیل شده بود. »
در واقع رادیوفردا این گونه نتیجه گیری کرده است که اگر بهاییت انگلیسی است ، پس روحانیت شیعه هم انگلیسی است !!

در واقع این سبک رادیوفردا در تهیه گزارش و دفاع از بهاییت ورفع مظلومیت از آن ، یک سبک تهدید آمیز و بدون منطق است که با یک سری دلایل مضحک انگلیسی بودن بهاییت را مطرح می کند تا مخاطب باور کند که دلایل انگلیسی بودن بهاییت صرفا همان دلایلی است که رادیوفردا منتسب کرده است ، و از سوی دیگر با یک سری دلایل مضحک تر و خنده دار تر، مذهب تشیع که ضد انگلیسی ترین مکاتب دنیا بوده و هست را به انگلیسی بودن متهم می کند !

یعنی دلایل بی منطق و صرفا کودکانه برای رفع اتهام از بهاییت ، به این طریق که یا بپذیرید که بهاییت انگلیسی نیست ، یا بپذیرید که اگر بهاییت انگلیسی است ، شیعه هم انگلیسی است !!

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme