https://telegram.me/empireoflies
«ربع پهلوی» در کنار «محمد السلمی»

دلارهای نفتی سعودی‌ها در جیب مخالفان ایران

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: از نظر بسیاری از کارشناسان سیاسی، اختلاف نظرها بین جمهوری‌اسلامی ایران و حکومت سعودی در دو سال اخیر به بیشترین میزان در طول چند دهه اخیر رسیده و آل‌سعود که خود را قدرت اول منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) می‌داند، در صدد مقابله با ایران برآمده است.

سعودی‌ها در راه مقابله با جمهوری‌اسلامی از هیچ اقدامی فروگذار نکرده و حتی با گروه‌های اپوزیسیون جمهوری‌اسلامی ایران از گروه‌های تجزیه‌طلب تا با سلطنت‌طلبان و فتنه‌گران وارد ارتباط و مذاکره شده‌اند.

«محمد السلمی» فردی‌ست که از سوی شاهزاده‌های سعودی مسئول مذاکره با اپوزیسیون ایران شده است. السلمی به‌ظاهر خبرنگار روزنامه «الوطن» و رئیس مرکز تحقیقات خلیج ع.ر.ب.ی می‌باشد که وابسته به درباره سعودی است.

چند ماه پیش «علیرضا امیدمهر» یکی از اعضای سابق «شورای ملی ایران» و عضو کمپینی موسوم به «سفارت سبز» در وبسایتش از فعالیت‌های رژیم سعودی علیه جمهوری‌اسلامی پرده برداشت و درباره «محمد السلمی» نوشت: ” … در مورد دکتر محمد السلمی هم باید بگویم دخالت رژیم در مسائل داخلی کشورهای منطقه باعث شده، آنها نیز دست به عمل متقابل بزنند … که حاکمان چاره آنرا مراجعه به گروههای مخالف رژیم و ایجاد جنگ های نیابتی علیه رژیم نموده تا رژیم با گرفتار شدن باین جنگ‌ها در مسائل این کشورها دخالت نکند. دکتر السلمی فردی را نیز سراغ ما فرستاده بود و من بعنوان عضو ارشد کمپین سفارت سبز، پس از بررسی همه جوانب امر و مشورت با شورای مرکزی کمپین، سه شرط گذاشتم:۱-عربستان رسما اعلام کند قصدش ازین پشتیبانی و کمک‌ها تجزیه ایران نیست ۲- عربستان باید خلیج فارس را با عنوان تاریخی و ثبت شده در سازمان ملل برسمیت شناخته و از بکارگیری لفظ جعلی خلیج خودداری نماید. ۳- برای اینکه حسن نیت مقامات سعودی درین کمک‌ها و جذب ایرانیان مخالف رژیم در احترام به حدود و ثغور ایران و یک پارچکی کشور ما نشان داده شود، باید رسما طی بیانیه‌ای حاکمیت ایران بر سه جزیره تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی را که آن نیز ثبت دفاتر سازمان ملل متحد شده، اذعان نماید … از آنروز نه از رابط ایشان و نه از خود آقای دکتر السلمی خبری نشد و ما هم به حسن نیت آنها شک پیدا کردیم …”

این اظهارات تنها گوشه‌ای از اعتراف عناصر اپوزیسیون به ارتباط عوامل رژیم سعودی با مخالفان جمهوری‌اسلامی است و به کمک آن می‌توان بهتر از پشت‌پرده ارتباط برخی از عناصر اپوزیسیون مانند «علیرضا نوری‌زاده»، «رضا (ربع) پهلوی» و دیگران با سعودی‌ها مطلع شد.

در حالی چند ماه از مصاحبه‌های جنجالی «رضا (ربع) پهلوی» با شبکه سعودی العربیه و روزنامه الوطن توسط شخص «محمد السلمی» می‌گذرد که بسیاری از عناصر اپوزیسیون به کلی از «ربع پهلوی» ناامید شده و حتی لقب «شاهزاده» را نیز از روی او برداشته‌اند.

«ربع پهلوی» در کنار «محمد السلمی»

به گفته برخی از سلطنت‌طلبان، «ربع پهلوی» نه تنها برای ارتباط به سعودی‌ها شرطی مانند موارد فوق نگذاشته، بلکه تمام شروط آنان را پذیرفته است. البته خود «ربع پهلوی» در مصاحبه با «کیهان لندن» هم دریافت کمک مالی از سعودیها را رد نکرده و عنوان نموده که اگر کمک‌ها از طرف نهادهای غیردولتی (مانند مرکز مطالعات خلیج ع.ر.ب.ی!) باشد، آن را می‌پذیرد.

البته «شورای ملی ایران» و شخص «ربع پهلوی» تنها گروهی از مخالفان جمهوری‌اسلامی ایران نیستند که رژیم سعودی به حمایت از آنان پرداخته است، بلکه ارتباط افراد، رسانه‌ها و گروه‌هایی مانند «علیرضا نوری‌زاده»، «بی‌بی‌سی فارسی»، «صدای آمریکا» و «حزب دموکرات کردستان» هم همواره چشم‌انتظار دلارهای سعودی هستند.

شواهد نشان می‌دهد که سعودی‌ها در پی جذب و به‌خدمت گرفتن تمام گروه‌های مخالف جمهوری‌اسلامی هستند و در این راه هیچ محدودیتی در خرج کردن دلارهای نفتی ندارند و هر فرد یا گروهی که شرایط آنان را بپذیرد، مورد پشتیبانی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: از نظر بسیاری از کارشناسان سیاسی، اختلاف نظرها بین جمهوری‌اسلامی ایران و حکومت سعودی در دو سال اخیر به بیشترین میزان در طول چند دهه اخیر رسیده و آل‌سعود که خود را قدرت اول منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) می‌داند، در صدد مقابله با ایران برآمده …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme