https://telegram.me/empireoflies

دفاع عجیب از “تلگرام” به بهانه رجوع مردم به فیلترشکن‌ها/ “تلگرام” فیلترشکن حرفه‌ای

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغسید علیرضا آل داود در گفتگو با باشگاه خبرنگاران پویا با اشاره به اینکه فیلترینگ تلگرام در ایران این پیام‌رسان را از صحنه فضای مجازی حذف کرد، اظهار کرد: پیام‌رسان صهیونیستی تلگرام در کنار اینکه یک راهزن اطلاعاتی و عامل بسیاری از مشکلات امنیتی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و … بود با قابلیت instant view تبدیل به یک فیلترشکنحرفه‌ای و پرسرعت شده بود.

وی ادامه داد: این قابلیت تلگرام در واقع فیلترشکن درونی این نرم‌افزار بود و براحتی دسترسی به محتوای ضد انقلاب، پورن، تروریستی و … را فراهم می‌کرد. 

این مدرس سواد رسانه‌ای با تاکید بر اینکه امروز متاسفانه برخی افراد خاص و برخی مسئولان به‌دلیل از دست دادن رسانه اختصاصی و شبکه رای خود مدام بر این طبل می‌کوبند که با فیلتر شدن تلگرام مردم به سمت فیلترشکن‌ها رفته‌اند، تصریح کرد: چنین اظهارات غیرعلمی، ناشیانه و غیرکارشناسی در واقع برآمده از جلسات محفلی جناحی برخی افراد خاص حامی تلگرام در داخل کشور است که حکایت از عدم اشراف فنی و تخصصی این افراد دارد و باعث ایجاد دوگانگی در مردم خواهد شد.

وی ادامه داد: اینکه این افراد بیش از ۱۵ هزار کانال ضد انقلاب، الحادی، غیر‌اخلاقی، آتئیست، مروج اباحه‌گری، سکولار و … را با مخاطبان قابل توجه در تلگرام نمی‌بینند، واقعا عجیب است چرا که فیلترشکن‌ها فقط برای مراجعه به سایت‌ها و محتوای غیر‌اخلاقی نیست بلکه برای مراجعه به محتوایی که بطور مستقیم سبک زندگی، اعتقادات و هویت مردم را تغییر می‌دهد نیز به کار می‌رود و تلگرام در کل یک مجموعه کامل برای دسترسی به اینگونه محتواها در داخل خودش و محتوای بیرونی مسدود شده بود!

آل داود با بیان اینکه چهره‌هایی که برای خدمت به انقلاب اسلامی به قانون اساسی قسم خورده‌اند و باید پاسدار آن باشند نسبت خود را با چنین محتواهایی به‌طور شفاف مشخص کنند، اظهار داشت: واقعا بسیار عجیب است که برخی، قسم خود را با اینگونه اظهارات لگدمال کرده و مدام با دروغ‌پراکنی، فضا را غبارآلود می‌کنند.

این مدرس سواد رسانه‌ای با تاکید بر اینکه برخی از این افراد مگر چقدر وقت خالی دارند که مدام به جای پرداختن به وظایفشان و رفع مشکلات مردم با رسانه‌های متعدد مصاحبه‌های غیرکارشناسی در خصوص فضای مجازی و پیام‌رسانی مانند تلگرام می‌کنند و در شبکه‌های اجتماعی و میکروبلاگ توئیتر نیز سرگرم اینگونه موضوعات هستند، متذکر شد: نهادهای نظارتی باید در خصوص اینگونه اظهارنظرهای بعضا جهت‌دار و برآمده از برخی جلسات محفلی که در این جلسات فعالان فتنه ۸۸ و مرتبط با عناصر تابلو‌دار حضور دارند، ورود کرده و نگذارند این گروه کوچک با آبروی نهادهای نظام بازی کنند. 

این پژوهشگر فضای مجازی با اشاره به این نکته که تلگرام محیط زیست بسیاری از گروه‌های تروریستی است، افزود: طبق اظهارات خانم ترازمی در اجلاس داووس، تلگرام خانه تروریست‌ها و جنایتکاران است و جا دارد برخی اعضای منتسب به لیست امید نسبت خود را برای دفاع از چنین فضای خطرناکی مشخص کنند.

آل داود به فرا رسیدن نخستین سالگرد حمله تروریستی داعش به مجلس با ۱۷ شهید اشاره کرد و افزود: جا دارد این افراد با به‌خاطر آوردن روز حمله داعش به مجلس که طبق گزارش‌های معتبر تمام بستر آموزش، جذب، هماهنگی و ارسال فیلم آن حمله از بستر تلگرام انجام شده بود به وجدان خود رجوع کرده و خود را و نفس کشیدنشان را مدیون خون آن ۱۷ شهید بدانند.

این مدرس سواد رسانه‌ای با ارائه پیشنهاد برگزاری کلاس‌های سواد رسانه و سواد فضای مجازی برای برخی مسئولان یادآور شد: جای تاسف است که برخی مسئولان به‌جای ارتقای سواد رسانه‌ای و سواد فضای مجازی خود که می‌تواند منجر به اظهارنظر‌های کارشناسی و دقیق شود فقط به فکر بهره‌برداری‌های سیاسی و جناحی از فضای مجازی هستند که این موضوع به طور قطع به کشور آسیب‌های جدی وارد خواهد کرد.

آل داود تصریح کرد: تمام کشورهای پیشرفته در دنیا، حاکمیت خود بر فضای مجازی را با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات و وضع قوانین سختگیرانه در این حوزه تثبیت کرده‌اند اما در کشور ما، عده‌ای کاتولیک‌تر از پاپ شده و مدام بر اشتباهات گذشته خود پافشاری می‌کنند و تنها به فکر استفاده ابزاری، قبیله‌ای و جناحی از این فضا هستند و به هیچ عنوان به فکر آسیب‌هایی که به مردم و فرهنگ کشور وارد می‌شود، نیستند.

این مدرس سواد رسانه‌ای تصریح کرد: بحث پالایش محتوای ناسالم در تمام دنیا انجام می‌شود و امید است برخی افراد مخالف پالایش فضای مجازی با کمی مطالعه و تحقیق اینگونه در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی و … به کشور و مردم خود لطمه نزنند.

انتهای پیام/تسنیم

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

پژوهشگر فضای مجازی گفت: پیام‌رسان تلگرام دارای قابلیتی بود که این نرم‌افزار را به یک فیلترشکن حرفه‌ای با سرعت و پایداری بالا تبدیل می‌کرد و جای تعجب است چرا برخی از چهره‌های سیاسی به‌بهانه رجوع مردم به فیلترشکن‌ها، حامی “تلگرام” شده‌اند!

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme