https://telegram.me/empireoflies

دفاع تمام قد برنامه پرگار از ازدواج سفید

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبی‌بی‌سی در برنامه پرگار بار دیگر زندگی تأهلی در ایران را هدف حملات خود قرار داده است.

یکی از اهداف راهبردی اتاق فکر شبکه ماهواره‌ای بی‌بی‌سی فارسی از بدو شروع فعالیت خود در دی ماه ۱۳۸۷ تبلیغ سبک زندگی غربی و زیر سوال بردن سبک زندگی ایرانی – اسلامی و باورهای سنتی جامعه بوده است. جالب آنکه علاوه بر برنامه‌های خبری و سرگرمی با مخاطبان عام مدتی است که برنامه پرگار داریوش کریمی نیز در این امر به شدت فعال شده است. در تازه‌ترین برنامه پخش شده پرگار با انتخاب عنوان موضوع کاملاً جهت دار “قول وفاداری در ازدواج، نشدنی و غیراخلاقی” با دعوت از ابراهیم سلطانی از چهره های غرب­گرا و لیلی نیک نظر که دارای گرایش های تند فمنیستی است، مقوله ازدواج، عشق و بحث وفاداری میان زوجین را هدف قرار داد.

در این برنامه تقریباً یک طرفه ابراهیم سلطانی ضمن انتقاد از مفهوم ازدواج و قول وفاداری دائمی زوجین در آن مدعی شد که انسان به علت غلبه احساسات سرکش و عشق وحشی در مقطعی از زندگی و تغییر آن در دوره‌ها و سال‌های بعد نمی‌تواند از پس انجام قول تعهد دائمی بر بیاتید! این نگرش انسان­گرایانه و اومانیستی در حالی مطرح شد که سلطانی در ادامه خواستار ارئه مدل حداقلی از ازدواج بر اساس قرار و مداری ۵ تا ۷ ساله برای یک رابطه میان زوجین شد! او با ابراز نگرانی از در صدر اولویت قرار داشتن عشق، وفاداری و مراقبت به عنوان اولویت‌های اصلی نگاه به ازدواج حتی در جامعه غرب، خواستار حرکت به سمت الگوی پیشنهادی خوداش شد. او عشق را به عنوان توهمی از رضایت در زندگی مشترک برای حداقل بخش مهمی از زوجین معنا کرد.

جالب آنکه اگرچه لیلی نیکو نظر برخی انتقادهای شکلی را به نظرات ابراهیم سلطانی وارد کرد اما او نیز به مانند مجری برنامه پرگار از ازدواج سفید و هم­خانگی دفاع کرد! این دو به انتقاد از مسئله فرزنداوری در ازدواج‌های سنتی و رایج پرداختند. مجری برنامه پرگار که داری گرایش‌های بهایی تندی است مدعی شد که ازدواج بر اساس عشق ساخته صنعت فرهنگ است و ازدواج در معنای رایج فعلی تلاشی است از سوی حاکمان برای مدیریت رفتارهای جنسی شهروندان. داریوش کریمی در نهایت ازدواج و تعهد دائمی را به عنوان یک هژمونی و فریب معرفی کرد!

انتهای پیام/بی‌بی‌سی پرشین

بی‌بی‌سی در برنامه پرگار بار دیگر زندگی تأهلی در ایران را هدف حملات خود قرار داده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme