https://telegram.me/empireoflies

دفاع «ترامپ» و «بی بی سی» از خوی وحشیگری در غرب+فیلم

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبی بی سی فارسی در صفحه  نخست خود ضمن ارائه گزارشی از همایش بزرگ سالانه انجمن سلاح آمریکا و سخنرانی رئیس جمهور آمریکا پس از ۳۵ سال در این همایش، واکنش دولت مردان کشور های فرانسه و انگلستان به صحبت های ترامپ را نیز پوشش داده است.

چند نکته در این گزارش جالب توجه است:

نخست اینکه با وجود مخالفت شرکت کنندگان این همایش که برای حمایت از حق حمل سلاح برگزار شده بود شرکت کنندگان به خاطر حفظ امنیت اجازه حمل سلاح در این گردهمایی را نداشتند.

این تصمیم هم از سوی موافقان و هم مخالفان مورد نقد قرار گرفت؛ مخالفان قانون آزادی حمل سلاح بر این عقیده اند که اگر حفظ امنیت دلیل اتخاذ این ممنوعیت بوده دیگران نیز نیاز به این امنیت و آرامش دارند و از طرف دیگر موافقین، این برخورد کاخ سفید را نوعی تظاهر و دو رویی می دانستند.

سخنان ترامپ در مورد اتفاقات جاری در لندن و سه سال گذشته فرانسه نیز حاشیه ساز شد، رئیس جمهور آمریکا ضمن حمایت از قانون آزادی حمل سلاح در کشورش و در حالی که با حرکات دست حادثه پاریس را بازسازی می کرد مدعی شد مسلح نبودن مردم عادی سبب راحتی کار تروریست ها شده است.

وی در ادامه بیمارستان های لندن را به بیمارستان های مناطق جنگی تشبیه کرد و علت آن را افزایش چاقو کشی ها در این شهر عنوان کرد.

در ادامه بی بی سی به تحلیل واکنش مقامات این دو کشور به صحبت های ترامپ می پردازد، پروفسور، کریم بروهی، از پزشکان ارشد لندن با “مضحک” خواندن اظهارات آقای ترامپ گفته تجویز اسلحه برای مقابله با چاقوکشی “خنده‌دار” است.

فرانسوآ اولاند، رئیس جمهور سابق فرانسه که در زمان وقوع این کشتار در قدرت بود هم در واکنشی تند اظهارات آقای ترامپ را “شرم‌آور” خوانده و گفته: “این سخنان نشان دهنده آن است که (آقای ترامپ) درباره فرانسه و ارزش‌های آن چگونه فکر می‌کند.”

در حالیکه امانوئل ماکرون هنوز واکنشی به این سخنان نداشته اما وزارت خارجه فرانسه صراحتا مخالفت خود با سخنان آقای ترامپ را عنوان کرده و در ضمن درخواست برای رعایت احترام قربانیان حملات تروریستی فرانسه در بیانیه خود آورده: “هرکشوری آزادنه درباره قوانین خود تصمیم‌گیری می‌کند و بدین لحاظ فرانسه به داشتن قوانین سخت‌گیرانه برای مالکیت و حمل سلاح افتخار می‌کند.”

نکته جالب اینکه بی بی سی و دولت مردان فرانسه و همچنین پزشک لندنی صراحتا و یا ضمنا از قوانین و شرایط موجود در کشور فرانسه و انگلیس دفاع کرده حتی از رئیس جمهور آمریکا می خواهند که حرمت قربانیان حملات تروریستی کشورشان را نیز حفظ کند و انگشت اتهامشان به سوی ترامپ می باشد.

حال سوال اینجاست که بی بی سی، مسئولین فرانسوی یا انگلیسی چنین حقی را برای دیگر کشور ها از جمله ایران قائل هستند ؟!

آیا جمهوری اسلامی اجازه دارد در مقابل دخالت خارجی در مسائل داخلی خودش واکنش نشان دهد؟ به بیان دیگر انگلیس و فرانسه که از دخالت ترامپ در کشورشان برآشفته شده اند چطور به خود اجازه می دهند در جزئی ترین مسائل ایران اظهار نظر کنند؟

جالب تر اینکه بی بی سی فارسی برای تطهیر انگلستان از تهمت های ترامپ کارشناس فارسی زبان می آورد تا کذب ادعا های ترامپ را مشخص کند. آیا به کارشناسان موافق حکومت ایران نیز در برنامه های خود اجازه صحبت می دهد؟!

دانلود تحلیل بی بی سی از چاقو کشی در انگلستان

آنچه از گذشته تا کنون روی داده خلاف این مطلب را ثابت نموده است؛ شاید کمی مطالعه تاریخی و یا حتی مشاهده مسائل بین المللی روز، عبرتی باشد برای کسانی که حل مشکلات داخلی کشورشان را در بیرون از مرز هایش جست و جو می کنند.

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

سخنان ترامپ در مورد اتفاقات جاری در لندن و سه سال گذشته فرانسه نیز حاشیه ساز شد و ضمن حمایت از قانون آزادی حمل سلاح در کشورش و در حالی که با حرکات دست حادثه پاریس را بازسازی می کرد مدعی شد مسلح نبودن مردم عادی سبب راحتی کار تروریست ها شده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme