https://telegram.me/empireoflies

دفاع از جاسوس بازی نمازی‌ها

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغرادیو فردا با دفاع مجدد از سیامک و باقر نمازی، تلاش می کند علاوه بر انکار جرایم این دو، بازداشت آنان را به رقابت های میان جناح های داخلی جمهوری اسلامی تقلیل دهد. وکیل آمریکایی سیامک و باقر نمازی خبر داد که درخواست تجدیدنظر احکام ۱۰ سال زندان اوین دو شهروند ایرانی-آمریکایی، از سوی دادگاهی در ایران رد شده است.

جرد گنسر، وکیل نمازی‌ها، که در واشینگتن مستقر است روز دوشنبه ششم شهریور اعلام کرد که روز یکشنبه به باقر و سیامک نمازی اطلاع داده شده، دادگاه تجدیدنظر درخواست استیناف آنها را رد کرده است. مقام‌ها و رسانه‌های ایرانی هنوز گزارشی در این زمینه منتشر نکرده‌اند. وکیل خانواده نمازی به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: رد درخواست تجدیدنظر آنها در حالی صورت می‌گیرد که هم باقر و هم سیامک نمازی از مشکلات سلامتی رنج می‌برند. به گفته آقای گنسر، سیامک نمازی بیشتر دوران حبس خود را در سلول انفرادی سپری کرده است و «به صورت بی‌رحمانه‌ای بازجویی شده و مورد ضرب‌وشتم قرار گرفته است». او افزود: «من عمیقاً نسبت به وضعیت سلامتی آنها نگرانم که به سرعت در حال تحلیل رفتن است».
 
باقر نمازی کیست؟ وی از یک خاندان معروف و شناخته شده است که ردپای آنها از تجارت تریاک با یهودیان و کمپانی های انگلیسی در قرن نوزدهم تا ارتباط مستمر با لژهای فراماسونری و نیز همکاری و همراهی مستقیم با رژیم پهلوی در عالی ترین سطوح مشاهده می شود. خدمات شایان توجه نامبرده به رژیم پهلوی سبب می شود تا در مقطعی به عنوان معاون سازمان برنامه و بودجه و وزارت کشور دولت پهلوی فعالیت کند. این فرد همزمان با ماجرای مشکوک و دلخراش سینما رکس آبادان استاندار خوزستان بوده و تلاش بسیاری می کند تا در چارچوب سیاست های اعلامی و همراهی با ساواک از این فرصت برای تخطئه حداکثری چهره انقلابیون بهره برداری کند.

محمد باقر نمازی پس از پیروزی انقلاب تا سال ۶۲ به طور مخفی در کشور زندگی کرده و بعد از آن متواری می شود.
 
نمازی پس از انقلاب به تدریج و پس از مشورت های مستمر با دولت های متعدد در امریکا، به یکی از عوامل کلیدی شبکه سازی برای ایجاد تغییر در ایران بدل می شود. وی با تغییر شکل فعالیت های خود، مقابله با جمهوری اسلامی را از طریق حضور در انجمن ها و مجامع بین المللی و فعالیت های اقتصادی و اجتماعی ـ به اصطلاح بشر دوستانه ـ در دستور کار قرار می دهد.

افزون بر این از مهمترین اقدامات نمازی می‌توان به تشکیل سازمان مردم نهاد «همیاران غدا» اشاره کرد که بعدها در اعترافات برخی متهمین فتنه ۸۸ نیز به صراحت از نقش این سازمان به ظاهر مردم نهاد در شبکه سازی و سازمان دهی جریان آشوب انگلیسی ـ امریکایی در ایران پرده برداری شده است.

رسانه صهیونیستی آمریکایی رادیو فردا در انتهای گزارش، تلاش می کند تا بازداشت این دو جاسوس را، به رقابت میان جناح های سیاسی داخل ایران تقلیل دهد. به گفته رادیو فردا، دستگیری و حبس طولانی مدت این افراد را اقدامی برای تضعیف دولت حسن روحانی و همچنین معامله احتمالی با دولت‌های اروپایی و آمریکا ارزیابی می‌کنند. اد رویس، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارم مرداد در این زمینه گفته بود که ایران با زندانی کردن شهروندان آمریکایی به اتهام‌های بی‌پایه از آنها به عنوان اهرم فشار برای گرفتن باج یا تسهیل تحریم‌ها استفاده می‌کند، اما این اقدام ایران نقض «کنوانسیون بین‌المللی علیه گروگانگیری» است. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز ۳۰ تیرماه به ایران هشدار داد در صورتی که شهروندان آمریکایی زندانی در این کشور را آزاد نکند، با پیامدهای جدی و تازه‌ای مواجه خواهد شد. کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرده است: دونالد ترامپ و دولت او تلاش‌های خود را برای بازگرداندن و آزادی تمامی شهروندان آمریکایی که به صورت ناعادلانه در سراسر جهان زندانی هستند، تشدید کرده است.

انتهای پیام/رادیو دیروز

رادیو فردا با دفاع مجدد از سیامک و باقر نمازی، تلاش می کند علاوه بر انکار جرایم این دو، بازداشت آنان را به رقابت های میان جناح های داخلی جمهوری اسلامی تقلیل دهد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme