https://telegram.me/empireoflies

دعوت BBC به دیدن تصاویر مستهجن

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: با گذشت زمان و عیان شدن تمرکز دشمنان ایران اسلامی بر روی قدرت نرم و مبادرت  برای تسلط بر اذهان عمومی و در مرتبه ای بالاتر تلاش  برای تغییر سبک زندگی مردمان جامعه اسلامی  ، شبکه های رنگارنگ ماهواره ای در قد و قامت های متفاوت به معرض ظهور رسیدند.

یکی از مهمترین کارکرد های شبکه های ماهواره ای در تغییر سبک زندگی ایرانیان ترویج مفاسد اخلاقی در بین خانواده ها مخصوصا جوانان و نوجوانان است که این کار را در قالب های مختلف از نمایش فیلم و سریال گرفته تا نشان دادن تصاویر مستهجن که همگی با هدف به فساد کشاندن ملت ایران می باشد.

البته در کنار پخش محتوای نامناسب و ضد فرهنگی توسط شبکه های اینترتامینت، برخی از شبکه های خبری نیز تصمیم گرفتند در خلال برنامه های خود این موضوع را نیز مدنظر قرار دهند. مصداق بارز این تغییر الگو دو شبکه به اصطلاح خبری «صدای آمریکا» و «بی بی سی فارسی» می باشند.

 پخش آثار سینمائی با محوریت مسائل ضداخلاقی و یا گفتمان صریح و بی پرده در قالب برنامه های گفتگو محور نمونه بارز تلاش رسانه های به اصطلاح خبری برای تابوشکنی در عرصه فرهنگ بود. البته ممکن است بسیاری از این برنامه ها در سایر کشورها عادی تلقی شود اما با توجه به شرایط فرهنگی بسیاری از خانواده های ایرانی این امر ناپسند و غیرقابل قبول است.

 در یکی از این موارد بخش فارسی بی بی سی در برنامه «نوبت شما» به موضوع پورنوگرافی پرداخته و از مخاطبان خود خواسته است تا در این باره اظهار نظر کنند. دست اندرکاران و برنامه سازان این شبکه به اصطلاح خبری با وقاحت تمام از مخاطبان ایرانی پرسیده اند که «آیا تماشای فیلم های غیراخلاقی قابل قبول است و ….»! البته این اولین بار نیست که بی بی سی فارسی اقدام به چنین کاری کرده است؛ پیش از این نیز دست اندرکاران این شبکه موضوع کثیف همجنسگرایی را در دستور کار خود قرار داده بودند و در این باره گزارش ها و مصاحبه ها و مستندهای مختلفی پخش کردند.

در توضیح موضوع برنامه در وب سایت فارسی بی بی سی آمده است که: «آنجلا گرگوری معتقد است که دسترسی آسان به فیلم‌های ضداخلاقی از طریق اینترنت ذهن افراد را درگیر تصاویر کامپیوتری می‌کند تا انسان‌های واقعی. آیا شما هم فیلم‌های ضداخلاقی می‌بینید؟ فکر می‌کنید تاثیر دیدن این تصاویر بر روابط جنسی شما چه بوده است و….!!؟».

بی بی سی

 این در حالی است که به تجربه دکتر روان شناس، «مک گاف» در دانشگاه کالیفرنیا یافته‌های او (که بسیار ساده شده اند) نشان می‌‌دهند که خاطرات تجربه‌هایی که به هنگام تحریکات احساسی (مثل تحریک جنسی) رخ می‌‌دهند، توسط هورمون غده آدرنال در مغز می‌‌نشینند و پاک کردن آنها دشوار است. این فرض می‌‌تواند تا حدودی اثر اعتیاد به هرزه‌نگاری و هرزه‌بینی را توصیف کند. خاطرات نیرومند تحریکات جنسی از تجربه‌های گذشته، خودشان را در صحنه مغز حفظ می‌‌کنند و مرتباً به ذهن خطور می‌‌کنند و فرد را از لحاظ شهوانی تحریک می‌‌کنند. اگر او به هنگام این تخیلات، استمنا کند، باعث تقویت پیوند بین تحریک جنسی و اوج لذت جنسی می‌‌شود که همراه با منظره ویژه یا تکرار پی‌درپی آن صحنه در ذهن خواهد بود.

همچنین برخی از جامعه‌شناسان آلمانی ادعا می‌‌کنند که «عادت بیمارگونه‌ دیدن عکس‌ یا فیلم‌های پورنو (سکسی)» بر رفتارها و برخوردهای جنسی «معتادان پورنو» تأثیر منفی دارد. تا ‌جایی که این بیماران، از انجام سکس عادی و عشق‌ورزی لذتی نمی‌‌برند. کاربرانی که داوطلبانه برای ترک اعتیاد خود به روانکاو مراجعه کرده‌اند، اعتراف می‌‌کنند که «دیدن پورنو، به بخش جدایی‌ناپذیر ارضای جنسی آنان تبدیل شده است» و آنان نمی‌‌توانند بر «وسوسه و نیاز» دیدن این تصاویر غلبه کنند.

به نظر می رسد که آگاهی رسانی و افزایش سطح دانش مخاطبان رسانه های ماهواره ی شیوه ی موثر برخورد با رسانه های ضدانقلاب باشد. اگر مخاطب به این نتیجه و مفهوم برسد که کارکرد رسانه های معاند هجمه علیه بنیان های اخلاقی و میهنی است دیگر مشکلی در میان نخواهد بود. مادامی که خانواده ی ایرانی با آن تعاریف معمول و مشخص مخاطب رسانه هایی چون شبکه تلویزیونی من وتو، تلویزیون بی بی سی فارسی و …. باشد بنابراین باید شاهد مسائل ضداخلاقی و ضدفرهنگی در جامعه ایرانی باشیم.

منابع:

ما هستیم

مشرق

تبیان

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme