https://telegram.me/empireoflies

دعوت شبکه manoto برای تجمع و حمایت از یک قمه‎کش

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:چندی پیش به معرفی، بررسی و شیوه به‌کارگیری یک تکنیک پیشرفته در عرصه ارائه اخبار و گزارشات خبری با عنوان «برجسته‌سازی» پرداختیم که ناظر بر این مفهوم بود که رسانه‌های ماهواره‌ای با استفاده از این تکنیک انتخاب می‌کنند که «چه مطالبی» را برای انتشار در اختیار مخاطبین خود قرار دهند و از این طریق با تعیین اینکه به چه چیزی فکر کنند به مدیریت افکار می‌پردازند.

البته در این تکنیک به برعکس جلوه دادن واقعیت ها و دروغ گویی بر اساس واقعیت های خود ساخته نیز می پردازند تا به مخاطب این گونه القا کنند تنها خبری را که خود نقل می کنند درست است .

چندی پیش فردی ۴۰ ساله با سلاح سرد وارد ایستگاه مترو شهر ری شد و با حمله به شهروندان و مسافران ۴ نفر از آنها را زخمی کرد که عوامل انتظامی مستقر در مترو سریعا وارد عمل می‌شوند.

ظاهرا پس از تذکرات مکرر مأموران پلیس فرد مهاجم به سمت یکی از مأموران حمله‌ور شده و یکی از انها را مجروح کرد که مأموران پس از این اتفاق با به‌کارگیری و رعایت قانون استفاده از اسلحه، مجبور به شلیک به سمت وی شدند.

براساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس تهران، پس از شلیک مأموران به پای فرد مهاجم این فرد در مسیر انتقال به بیمارستان جان باخت.

روز های بعد از این واقعه چند مصاحبه از صدا وسیما منتشر شد که با روحانی حاضر در این صحنه و مردم مصاحبه هایی را انجام داده بودند. در برخی از مصاحبه ها افراد حرف های ضد و نقیضی را گفته که این موضوع باعث شد که رسانه های ضد انقلاب به تشویش اذهان بپردازند.

از جمله شبکه من وتو در ویدئویی که در بخش اتاق خبر پخش شده بود به تعریف و تمجید از فردی که در مترو به مردم حمله کرده بود پرداخت و هم زمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی را به دروغ گویی و وارونه جلوه دادن واقعیت متهم کرد.

جدا از این که آیا روحانی مذکور در مترو به امر به معروف پرداخته یا خیر در اصل واقعه که فردی ضارب از حالت عادی خارج شده و به چند نفر در مترو آسیب رسانه تردیدی نیست و افراد حاضر در محل تنها در تذکر روحانی به وی اختلاف داشتند و در ویدئو های منتشر شده از این واقعه کاملا مشخص است که فرد ضارب در دستان خود قمه دارد و به افراد حمله می کند.

در این واقعه نیز پلیس اقدام قاونی انجام داد و پس از اخطار به ضارب و شکلیک تیر هوایی اقدام به تیر اندازی به وی نمود که این فرد در راه بیمارستان فوت می کند.

ولی شبکه من وتو از این موضوع سوء استفاده کرده و وی را قهرمان و پهلوان ورزشی معرفی می کند و هم سو با برخی از جریان های معاند نظام که فرد ضارب را حامی عرفان حلقه که یکی از حلقه های انحرافی دینی است از مردم تقاضا می کند تا در روز جمعه مصادف با چهلم این فرد بر سر قبر وی در بهشت زهرا تجمع برگزار کنند.

این گونه ظاهر شدن در قامت اپوزیسیون برای شبکه خبری و سرگرمی هم چون شبکه من وتو که ادعای حرفه ای بودن می کند و با عربده کشی یک فرد در مترو که اقدام به مضروب نمودن چند نفر کرده واقعا جا دارد که مخاطبین این شبکه به اخبار و گزارشاتی که از رسانه دولت فخیمه انگلیس پخش می شود بیشتر فکر کنند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme