https://telegram.me/empireoflies

دعوت دوباره رادیو انگلیسی!

اختصاصی_ به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:پیام ویدئویی یکی از سران فتنه در انتخابات گذشته در حمایت از لیست اصلاح طلبان، بی آن که از تلویزیون پخش شود، در ابعادی میلیونی در کشور دست به دست شد و عبارت «تکرار می کنم» وی به کلید واژه و یا گفتمان اصلی انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی تبدیل شد صدها و چه بسا هزاران کلیپ ویدئویی بر اساس آن ساخته شد و در عرض دو تا سه روز، موج گسترده ای در حمایت از فهرست اصلاح طلبان و اعتدال گرایان در سراسر کشور بوجود آورد.

انتخابات اخیر نشان داد نه فقط در دنیا بلکه در ایران نیز از تاثیرگذاری رسانه های بزرگ کاسته شده و این شهروند- خبرنگاران هستند که با استفاده از شبکه های اجتماعی همچون تلگرام و توئیتر نقش اساسی در انتخابات خواهند داشت.

۳۹۰۵۵۰۵-۲۵۴۹-b__878348589

اما در آستانه انتخابات اخیر یعنی دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی یک بار دیگر این عنصر نامطلوب جریان فتنه پیام انتخاباتی داده و از مردم خواسته دوباره به لیست اصلاح طلبان رای بدهند.خاتمی در پیام جدید از رای دهندگان ایرانی خواسته با رای دادن در حوزه هایی که رای گیری انتخابات مجلس در آنها به دور دوم کشیده شده، به دولت  کمک کنند.
حسین باستانی تحلیلگر ارشد بی بی سی فارسی می نویسد:”پیام انتخاباتی خاتمی، از “جنس” رسانه است و در نتیجه، از قواعد حاکم بر رسانه ها تبعیت می کند که یکی از آنها نقش “دفعات تکرار” خبر است. مثلا اگر در جامعه ای دو نفر در تیراندازی یا انفجار کشته شوند، این یک خبر است. اما اگر در همان جامعه هر روز دو نفر کشته شوند، بعد از مدتی دیگر برای افکار عمومی خبر نیست مگر آنکه مثلا به جای دو نفر، پنجاه نفر کشته شوند. حکایت اظهارنظرهای سیاستمداران هم مشابه است. اگر سیاستمداران مرتبا اظهارنظر کنند، دیگر گفته هایشان برای جامعه خبر نیست، مگر آنکه چیز فوق العاده ای بگویند. قوه قضاییه ایران، با ممنوع کردن رسانه های رسمی از درج اخبار مرتبط با خاتمی، فضایی را ایجاد کرده که “نفس اظهار نظر او” برای افکار عمومی تبدیل به یک خبر شده است. به عبارت دیگر ممنوعیت های مرتبط با خاتمی، باعث شده تا کنجکاوی و توجه افکار عمومی نسبت به سخنان او، از حد طبیعی توجه به سخنان یک رئیس جمهور سابق ایران به مراتب بیشتر شود. تا جایی که در جریان دور اول انتخابات یک ویدیوی ۵ دقیقه ای از او، فضای رقابت سیاسی را متحول کرد.”

بنا بر این استدلال تحلیل گر بی بی سی سیاست تجدید نظر طلبان در زمینه ساکت نگه داشتن خاتمی در چند سال گذشته به تاثیر گزاری پیام های او  کمک شایانی کرده است .

البته انعکاس این پیام از تلویزیون بی بی سی نیز متاثر از نتیجه مثبتی است که این جریان ضد انقلاب از چنین  تاکتیکی در انتخابات گذشته در حوزه انتخابیه تهران گرفتند ولی این بار در تهران دیگر انتخاباتی برگزار نمی شود بلکه این شهرستان ها هستند که شهم هر کدام از جناح ها را تعیین می کنند.بی بی سی فارسی به خیال خود گمان کرده که مردم در شهرستان ها نیز همانند تهران دنباله رو نظر تحلیل گران این شبکه هستند که با تبلیغ لیست یک گروه و جریان سیاسی تمامی کرسی های یک حوزه انتخابیه را جارو کنند.

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme