https://telegram.me/empireoflies

دعوای ادامه دار BBC فارسی با سلطنت طلبان

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: شبکه افق ایران در برنامه “سپیده و سیاه” از این شبکه انتقاد و اعتراض خود را همراه با توهین به مردم ایران در دوران قاجار به نحوی بیان می‌کند که دوران پهلوی را برای این خیانت‌ها در بیت‌المال و صرف هزینه‌های سنگین توسط شاه نسبت به دوران قاجار ناچیز و کمتر بوده است.

این شبکه که همواره فریاد مردم‌دوستی میزند، در قسمتی از توهین به مردم عزاداران عاشورا در دوران قاجار را مردمی افراط‌گرا و الکلی معرفی نموده و چنین به آن‌ها توهین می‌کند:

“مردم ایران در دوران قاجار روز عاشورا آن‌قدر خون از سر جاری می‌کرد که به حالت غش می‌افتاد. اما در شب چندان مسکرات و الکلی‌ات می‌آشامید که مست و لایشعر می‌شد. مردمی که پاپتی، رعیت و بدون اطلاع از هرگونه چیزی دوره قاجاریه را به پایان رساندند و دوره سلطنت پهلوی را آغاز کردند و در یک‌فاصله زمانی کوتاه سی‌ساله تبدیل شدند به مردمی کاملاً متفاوت، برای این هزینه صورت گرفت.”

نکته دیگر در این برنامه انتقادی و اعتراضی به بی‌بی‌سی بیان اینکه پهلوی برای ایران جایگاه و مرتبه جهانی ایجاد کرده است چنین می‌گویند:

“ناصرالدین‌شاه قاجار بود که موجودیت قائل نبود برای مردم، مردم ما در شرایط بسیار فلاکت‌باری زندگی می‌کردند. اگر با مشکلات بهداشتی یا پزشکی مردم مواجه می‌شدند به‌راحتی باید می‌رفتند و می‌مردند. در آن زمان اصلاً کسی فکر نمی‌کرد که ایرانی چه جایگاهی و چه گذشته‌ای داشته است. کسی چیزی از ایران باستان و کوروش و رقابت ایران با روم و یونان خبر نداشت.”

Capture221

اما در خصوص مستند و بیان گوشه‌ای از این واقعیات به‌صورت هدفمند در این شبکه چنین می‌گویند:

“یک مسئله مستندی هفته گذشته شبکه بی‌بی‌سی فارسی پخش کرد به نام مهمانی بزرگ شاه و موضوعاتی را بر مبنای ذهنیات خودشان مطرح کردند، آیا افراد و کسانی که در این فیلم به‌عنوان کارشناس صحبت می‌کنند، تمام این‌ها بر سر سفره آن مهمانی نشسته‌اند و اسلافشان تحصیل‌کرده‌اند و جامعه شکل متفاوتی به خودش گرفته است. پس اگر الآن دارید مستند می‌سازید، لااقل به این نکته هم اشاره‌کنید که مهمانی بزرگ آن چیزی نیست که شما با قصد و غرض‌های بسیار در مورد آن صحبت می‌کنید.”

جالب اینکه با پخش این مستند سلطنت‌طلبان بی‌بی‌سی را متهم به‌قصد و غرض درباره پخش واقعیت‌ها می‌کنند.گفتنی است در این مستند بی‌بی‌سی قسمتی از مخارج سنگین شاه برای خوش‌گذرانی نشان داده‌شده است.

انتهای پیام/دیده‌بان

در این مستند بی‌بی‌سی قسمتی از مخارج سنگین شاه برای خوش‌گذرانی نشان داده‌شده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme