https://telegram.me/empireoflies

دشمن در بستر جنگ نرم جنگ ادراکی علیه ملت ایران را آغاز کرده است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: حمیدرضا مقدم فر مشاور فرهنگی و رسانه ای فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم تجلیل از بسیجیان سایبری تهران که در سالن شهید رشادی سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) برگزار شد، گفت: سپاه تهران رویکرد جدیدی آغاز کرده است و با شکل جدیدی از مقابله با تهدیدات و حملات جدید دشمن در بدنه بسیج شکل گرفت و آن توجه به فضای سایبری و شبکه های اجتماعی بوده تا موجب ناامیدی و یأس دشمن شود.

وی با اشاره به اینکه دشمن نباید امیدوار باشد تا در پایتخت حرکتی را انجام داده و مردم را فریب دهد، عنوان کرد: دشمنان در فتنه ۸۸ این امید را داشتند که جریانی در تهران شروع شده و به اهداف خود برسند اما مردم با حضور در ۹ دی دشمن را مأیوس کردند.

مقدم فر با اشاره به اینکه پروژه فریب دشمن را، باید دگرگون کرد عنوان کرد: دشمن در بستر جنگ نرم، جنگ ادراکی را با مردم ایران در عرصه دیپلماسی عمومی آغاز کرده است و در این مدیریت ادراک قصد دارند عواطف، احساسات و افکار را تغییر دهند.

مشاور فرهنگی و رسانه ای فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه گفت: در دنیای امروزی رسانه های نوین جا باز کرده است به خصوص در کشور و در حال عملیات در این فضا هستند. امروز تلگرام در ایران۲۲ میلیون عضو دارد و روزانه یک میلیون و ۶۰۰ پیام رد و بدل می شود بنابراین دشمن به این فضاها امید بسته است.

وی با بیان اینکه دشمن پلورالیسم را با روی کار آمدن دوم خرداد ایجاد کردند و به آن امید بسته بودند و قصد داشتند در کشور پولولاریسم را جایگزین معارف دینی کنند که شکست خوردند. دشمن امروز در شبکه های اجتماعی از این نوع پیام ها انتشار می دهد.

مقدم فر در ادامه خاطرنشان کرد: امروز دشمن می گوید حرکت داعش و تکفیری ها روی بستر اهل سنت است تا جنگ بین شیعه و سنی راه بیاندازند و اعتقاد دارند اگر ما بتوانیم این جنگ را در سال های آینده ادامه دهیم منجر به حذف اسلام می شود.

مشاور فرهنگی و رسانه ای فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار داشت: پیام رهبری در قالب نامه به جوانان اروپایی و آمریکایی شکافی در اهداف دشمن ایجاد کرد تا نتوانند جنگ بین شیعه و سنی راه بیاندازند.

مقدم فر در ادامه گفت: رسانه ها در گذشته پیام روشن فکری داشتند که اعتقاد داشتند که هر نفر باید یک رسانه باشد ولی امروز می گویند هر نفر باید چند رسانه باشد، افرادی که در گردان های سایبری حضور  دارند باید صحنه را به خوبی درک کنند و مراقب باشند تا در جبهه دشمن بازی نکنند.

وی توجه به محتوا را از پیش شرط های مهم در جنگیدن در فضای سایبری دانست و عنوان داشت: امروز جبهه سایبری انقلاب اسلامی که تهران مهم ترین بخش آن است، نباید در فرم متوقف شود و باید روی محتوا تمرکز داشت.

مقدم فر در ادامه خاطرنشان کرد: باید دیالکتیک داد و ستد را بلد باشیم و امروز بر ما ثابت شد که دشمن از چه فضاهایی استفاده می کند، اگر می خواهیم در این فضاها پیشرفت داشته باشیم باید مخاطب شناسی کنیم و نباید فقط مخاطبمان حزب اللهی ها باشند و همچنین نباید بگذاریم پروژه فریب در جامعه در مخاطبانمان حاکم شود.

مشاور فرهنگی و رسانه ای فرمانده کل سپاه پاسداران در پایان با اشاره به اینکه باید در این عرصه وسیله و اهدافمان را درست انتخاب کنیم، عنوان کرد: فضای مجازی اصولمان حلال و حرام خدا باشد و از این جلوتر نرویم و همچنین مانند دشمن در این فضاها کار نکنیم.

انتهای پیام/بسیج پرس

مشاور فرمانده کل سپاه گفت: دشمن در بستر جنگ نرم، جنگ ادراکی را با مردم ایران در عرصه دیپلماسی عمومی آغاز کرده است و در این مدیریت ادراک قصد دارند عواطف، احساسات و افکار را تغییر دهند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme