https://telegram.me/empireoflies

دشمنی بی‎پایان مدیر VOA با همکاران زن؛ روز های رفتن درخشش نزدیک است

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:  در روزهای گذشته در ادامه تحولاتی که در صدای آمریکا رخ داد سردبیر این شبکه به جرم‌های واهی از این شبکه اخراج شد.

این اتفاقات ظاهراً به دلیل سلطه‌جویی بیش‌ازحد ستاره درخشش و تیم وی در این شبکه است که به گفته بسیاری از افرادی که در این شبکه کار کرده‌اند هیچ گونه تخصصی در زمینه مدیا ندارد و با رابطه بازی و باند بازی بر صندلی مدیریت این شبکه تکیه داده و سال‌هاست که با ضعف مدیریت خود این شبکه را به محاق کشانده است.

در ادامه گزارشات قبلی در خصوص نوع مدیریت ستاره درخشش و افتضاحاتی که در چند وقت اخیر به وجود آورده برگی دیگر از تکنیک‌های مدیریتی وی را در این مطلب زیر برای خوانندگان روشن می‌کنیم.

بی‌شک هر کسی که اندک آشنایی با صدای آمریکا داشته باشد و یا در آن‌جا کار کرده باشد می‌داند ستاره درخشش تحمل پذیرش حضور مجریان زن را ندارد. این بخشی از شخصیت مدیر بخش فارسی است. شاید بد نباشد بدانید این رفتار به حدی حاد است که به دفعات ستاره درخشش علیرغم این‌که عکس برخی از مجری‌های زن در اینستاگرام صدای آمریکا صدها لایک گرفته بود، دستور حذف عکس این افراد را داد و در اولین فرصت مجریان زنی که جایگاهی در صدای آمریکا یافته بودند را به اشکال مختلف حذف کرد. او کسانی مانند «الناز کیانی» و «نگار محمدی» ازجمله آخرین‌ها و پیشتر در دوران معاونت بخش «نگار مرتضوی» را به‌طور حساب‌شده حذف کرد. این حسادت نسبت به زنان دیگر در این شبکه توسط ستاره درخشش تا حدی است که وقتی یکی از نزدیکان درخشش یعنی مهدی فلاحتی به چند زن همکار خود از جمله الهام ستاکی تجاوز جنسی می‌کند و با شکایت این زنان مواجه می‌شود درخشش با اخراج این زنان از صدای آمریکا هم دوست و همکار خود را از این شکایات تبرئه می‌کند و هم از شر زنان رقیب در این شبکه خلاص می‌شود.


بر اساس اصل بقا، وی با یک برنامه ریزی منسجم مسوولین بخش های مورد توجه خود را از میان کسانی که آمادگی داشتند برای حفظ جایگاه خود تن به هر کاری بدهند انتخاب کرده و می‌کند. مسوولیت تارنمای سازمان را به یکی از همین افراد سپرد و به طور رسمی نظارت سردبیر را از تارنما و بخش انلاین سازمان حذف کرد. این فرد حتا به دلیل توجه و خدمت به شخص خانم مدیر توانست بدون توجه به قانون برادر خود را از یک ایالت دیگر، بدون سابقه روزنامه نگاری و خبرنگاری، به واشینگتن آورده و هم کار خود در صدای آمریکا کند.آرش سیگارچی در حال حاضر با این همه بی قانونی و نهایت بی سوادی در حوزه رسانه کاندید اول سردبیری بخش فارسی صدای آمریکا است.

خروج منظرپور از نظارت بر تارنمای سایت به طور رسمی از سوی «جیم کندی» در ماه آوریل ۲۰۱۶ به وی ابلاغ شد. به طوری که ناظر مدیر تارنمای صدای آمریکا خانم «آریا ناسیمنتو» می‌شود، کسی که یک کلمه فارسی نمی‌داند و تاکید می شود در صورت نیاز «فقط» با خانم ناسیمنتو و یا خانم درخشش تماس گرفته شود. به این ترتیب سردبیر را که یکی از بخش های ذاتی کارش نظارت بر تارنمای رسانه است از گردونه خارج می‌کند.

در این بخش هم تلاش منظرپور برای رفع این مانع نه تنها به نتیجه نمی‌رسد بلکه دست رسی اش را به بخشی دیگر از سازمانی که زیر مجموعه اوست به مرور از دست می‌دهد. با حمایت شخص مدیر بخش فارسی کم کم عده‌ای از همکاران زیر مجموعه سردبیر زمزمه می‌کنند که «کار آنها به سردبیر مربوط نیست و آنها زیر نظر مدیر بخش فارسی کار می کنند».
کافی است بدانید این استقلال رای به حدی می‌رسد که مدیر بخش آنلاین تعیین شده توسط خانم درخشش، وقتی صدای آمریکا دربه در به دنبال یک روزنامه نگار حرفه‌ای در بخش آنلاین است، «سیامک قادری» روزنامه نگار ایرانی که ساکن پایتخت آمریکا است را به دلایل غیر حرفه‌ای و مبهم اجازه استخدام نمی‌دهد و توجهی هم به اعتراض سردبیر در این خصوص ندارد، آب هم از آب تکان نمی‌خورد.
در بازه زمانی یک ساله اخیر حذف نظارت بر تیم خبر و جایگزینی یک نیرو با سطح پایین تر با نظارت مستقیم ستاره درخشش، عدم اجازه برای نظارت بر بخش های غیر خبری، حذف مدیریت و نظر بر برنامه «روی خط»، حذف کامل ارتباط با برنامه «تبلت»، عدم اجازه برای نظارت بر بخش آنلاین و مدیر منسوب توسط شخص خود مدیر بخش فارسی و در نهایت انتخاب میهمان‌ها در برنامه‌های مختلف از برخوردهای فرا قانونی با هدف کاهش قدرت محمد منظرپور بوده است.
با پیروزی دونالد ترامپ در رقابت های ریاست جمهوری در آمریکا، ستاره درخشش علی‌رغم حمایت تمام قد از هیلاری کلینتون، در اندازه تهیه برنامه ویژه پیروزی وی در انتخابات پیش از اعلام آرا و عدم پوشش مناسب اخبار مرتبط با ترامپ تا حدی که پس از پیروزی وی به پوشش سخنرانی وی بدون ترجمه هم زمان بسنده کرد بود، یک باره چرخشی ۱۸۰ درجه‌ای کرده و روی به جمهوریخواهان می‌آورد.

با اولین نشانه‌ها در خصوص تغییر مدیریت ها از جمله بخش فارسی، ظرف کمتر از یک ماه سیاست های ستاره درخشش در خصوص پوشش اخبار ایران و آمریکا با یک چرخش تند تبدیل به شکلی متناقض با یک ماه قبل خود می‌شود. از دعوت شازده رضا پهلوی تا دعوت برخی سناتور هایی که پیشتر هیچگاه در برنامه ها حضور نداشتند، تا نزدیکی به «جولیانی» و پوشش اخبار گروهک منافقین که این روز ها نور چشمی های ترامپ شده اند. در این میان برای رفع بلا در بین مدیران، وی این شائبه را به وجود آورد که اگر تاکنون برای پوشش این موارد اقدامی نشده است، متوجه محمد منظر پور است در حالی که در طول ماه‌های گذشته در عمل سردبیر به لحاظ اجرایی اجازه دخالت در عموم بخش های صدای آمریکا را به طور رسمی نداشته است.
این چرخش‌ها که در بعضی موارد به طرز پر رنگی ناشیانه جلوه می‌کند، برای همه خبر از احتمال حذف شخص درخشش از بخش فارسی صدای آمریکا می‌دهد. حضور کمرنگ وی در روزهای بعد از پیروزی دونالد ترامپ، عدم نظارت بر بخش های مدیریتی سازمان و رفتارهای عصبی وی این تصور را متبادر می‌کند که خود وی احساس کرده روزهای رفتن نزدیک است.
به نظر می‌رسد ستاره درخشش بازهم از یک روش قدیمی برای نجات خود استفاده کرده است. قربانی کردن سردبیری که در اساس اجازه نظارت و تاثیرش در بخش های عمده سازمان ماه‌ها پیشتر سلب شده بود. او تلاش کرد وی را متهم ردیف اول جلوه دهد تا خود را حفظ کند. در این مسیر حتی تا آخرین روزهای حضور منظرپور در سمت سردبیر، ستاره درخشش به روش خود با فشار مضاعف هم سعی در کم رنگ کردن حضور او داشته و هم در صدد یافتن یک راه مناسب و مجموعه‌ای از دلایل که بتواند نظر بخش نیروی انسانی را برای اخراج سردبیری که به دفعات خطاهای وی را متذکر شده است، بیابد و از طرفی ضمن خلاص شدن از دست او بتواند یک قربانی تقدیم کرده و شاید به سلامت بماند.
با این هدف ستاره  درخشش در صدد یافتن دلیل‌ها و بهانه‌های لازم بر می‌آید. او در درخواست اخراج منظرپور به مواردی عمده از عدم نظارت بر برنامه‌ّهایی اشاره می‌کند که پیشتر اجازه هر نظارتی را از او سلب کرده بود و درنهایت با این بهانه که سردبیر به موقع به میهمانان اشاره نکرده است که بودجه کافی برای پرداخت ندارند، درخواست اخراج منظرپور سردبیر صدای آمریکا، کارمند فدرال، را می کند.

این درخواست بی شک تلاش ستاره درخشش برای حفظ خود و حاصل رایزنی با کسانی است که چراغ سبز به او داده اند. برای منظرپور صبح روز بیست و هشتم مارس و حکم اخراج چند صفحه‌ای پایان کار در یک سازمان نه چندان حرفه‌ای رقم می‌خورد. از او کارت شناسایی‌اش گرفته شده و از ساختمان به بیرون هدایت می‌شود با این حق که می‌تواند ظرف ده روز به حکم صادره اعتراض کند.

انتخای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme