https://telegram.me/empireoflies

نقش بخشش افراد فاسد در ماجرای اسیدپاشی

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: ماجرای اسیدپاشی این روزها در رسانه‌ها بازتاب زیادی دارد. بازار شایعات هم داغ است. از تبادل اطلاعات در شبکه اسرائیلی «وایبر» گرفته تا خبرپراکنی رسانه‌های بیگانه مانند «بی‌بی‌سی» سبب شده که حجم این شایعات بالا برود.

حتی برخی از خبرگزاری‌های داخلی نیز در این حوزه به شایعات دامن زدند. حتی یکی از سایت‌های خبری خاص نیز در این حوزه برای اینکه از کورس خبری عقب نماند به نبش قبر پرداخت و خبرهای سال‌های گذشته را بازنشر داد. نتیجه همه موارد نیز چیزی نیست جز اخلال در امنیت عمومی.

جالب اینجاست که کشورهای خارجی نیز در این زمینه دست به تحرکاتی زدند و در خبری جالب توجه انگلیس از ناامنی ایران سخن گفت و به اتباع خود توصیه کرد به ایران سفر نکنند! اما در پس این حوادث تلخ نکته‌ای حائز اهمیت است که در اینجا به آن اشاره می‌کنیم:

یکی از دلایل افزایش جرم و جنایت در جامعه را می‌توان نتیجه ایجاد و رواج عمل بخشش و عفو افراد مجرم و فاسد دانست. بخشش مجرمان قتل‌های غیرعمد شاید در بسیاری از موارد عمل نیکی باشد و در دین مبین اسلام نیز به عفو و بخشش توصیه شده است، اما هیچگاه نباید از افراد فاسد و جنایتکاری مانند عاملین قتل‌های عمد، قاچاق مواد مخدر، تجاوز به عنف، اسیدپاشی ، اعمال تروریستی و … به راحتی گذشت و حتی در صورت بخشش مجرمان از سوی اولیای دم، حکومت و دستگاه قضایی نباید این مجرمان را به راحتی ببخشد و در مجازات آنها تخفیف قائل شود.

همین چند روز پیش بود که «آمنه بهرامی» که سال ۸۳ در پی پاسخ منفی به جواب خواستگاری فردی قربانی اسیدپاشی او شد، با ابراز پشیمانی از بخشش حکم قصاص اذعان کرد که “بخشش من، ظلمی بود به دیگران”.

می‌توان یکی از عوامل ترویج حس بی‌مورد بخشش برخی از این مجرمان جنایات عمد را فعالیت‌های بعضی از عوامل داخلی و خارج‌نشین رسانه‌های ماهواره‌ای بیگانه و وابسته سرویس‌های امنیتی کشورهای خارجی به ویژه آمریکا، انگلیس و … دانست. افرادی مانند «معصی (مسیح) علی‌نژاد»، «آرش سیگارچی»، «کامبیز حسینی»، «نسرین ستوده»، «نرگس محمدی»، «محمد نوری‌زاد» و … همچنین کمپین‌های ضداسلامی مانند «لغو گام به گام اعدام در ایران-لگام» که خود ادعا دارند در راه بخشش بسیاری از این قاتلین و افراد جنایت‌کار از مجازات قصاص تلاش کرده‌اند.

به مانند موضوع اخیر قصاص «ریحانه جباری» که بر اساس مدارک به فساد جنسی و قتل عمد متهم شده بود، بسیاری از رسانه‌های بیگانه و عوامل ضدانقلاب داخلی و خارجی به دنبال بخشش این فرد مجرم بودند و از هر شیوه‌ای استفاده می‌کردند تا این قاتل را از طناب دار نجات دهند که البته با درایت مسئولان قوه‌قضائیه و حمایت امت حزب‌الله چند روز پیش به جزای اعمال خود رسید.

در کشورهای غربی که داعیه‌دار دفاع از حقوق بشر هستند، وضعیت به نحوی است که اگر یک نفر جان چند نفر را بگیرد، تنها چند سال به زندان می‌رود. برای نمونه فردی به نام «آندرس برویک» در روز ۲۲ ژوییه سال ۲۰۱۱ حاضران در اردوی جوانان حزب کارگر را که در جزیره اوتویا گرد آمده بودند به گلوله بست و ۶۹ نفر از آنها را کشت. ساعاتی پیش از این کشتار نیز ۸ نفر در بمبگذاری در اسلو کشته شده بودند که عاملش آندرس برویک بود. جالب اینجاست این قاتل که جان ۷۷ نفر را گرفت، تنها به ۲۱ سال زندان محکوم شد. یعنی کمتر از ۳ ماه و ۱۰ روز زندان برای هر کشته جنایت خود!

آندرس برویک قاتل 77 نفر در نروژ

آندرس برویک قاتل ۷۷ نفر در نروژ

بسیاری از عوامل و رسانه‌های ضدانقلاب که اکنون با موج‌سواری رسانه‌ای جمهوری اسلامی و نیروهی ارزشی را به انجام این عمل جنایتکارانه متهم کرده و به دنبال ایجاد حس ناامنی در کشور هستند، قطعا اگر عاملین اسیدپاشی‌های اخیر در اصفهان دستگیر شوند بار دیگر در حمایت از این افراد برخواسته و درخواست بخشش آنها را خواهند کرد؛ گویا ضدانقلاب و اپوزسیون و رسانه‌های بیگانه تنها حمایت از قاتلان و جنایت‌کاران و متجاوزان به عنف و تروریست‌ها را بلدند و آن را مهم می‌دانند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme