https://telegram.me/empireoflies

دست‌هایی که روی ماشه و موشک‌هایی که آماده شلیک هستند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بامداد ۲۰ فروردین ماه بود که دو جنگنده F15 اسرائیلی با نقض حریم هوایی لبنان و سوریه به فرودگاه نظامی T4 حمص حمله و هشت فروند موشک به سمت آن شلیک کردند. در این حمله ۵ موشک توسط پدافند هوایی سوریه منهدم شد و سه فروند به هدف اصابت کرد که در آن هفت تن از مستشاران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به شهادت رسیدند. این اولین باری نبود که پایگاه هوایی T4 توسط محور غربی عبری مورد حمله قرار می گرفت؛ پیش از این نیز رژیم صهیونیستی به بهانه واهی حمله یک پهپاد به سرزمین‌های اشغالی این پایگاه را هدف قرار داده بود.

فرودگاه نظامی T4 (التیاس)، یکی از مهم ترین پایگاه های نظامی سوریه به شمار می رود که در ۵۰ کیلومتری تدمر در استان حمص قرار دارد. این فرودگاه اصلی ترین پایگاه نیروهای سوری و همپیمانان آن به شمار می رود که نقش پشتیبانی و حمایت نیروهای سوری را که در دیرالزور، حومه حماه و حلب می‌جنگند ایفا می کند. آزادی این فرودگاه تا حدی برای تروریست ها سنگین بود که سرکرده های گروه های مختلف تروریستی و در راس آن ها جبهه النصره، یکدیگر را به خیانت متهم کردند.

حمله به T4 با این هدف رخ داد که اسرائیل به گروه های تروریستی که در سوریه حضور دارند پیام دهد که نگران نباشید و تسلیم نشوید، زیرا تل آویو و واشنگتن حامی شما هستند و مواضع ارتش سوریه هدف قرار می گیرد. (بیشتر بخوانید)

دست‌هایی که روی ماشه و موشک‌هایی که آماده شلیک هستند

واکنش ها به حمله هوایی رژیم صهیونیستی علیه T4

پس از حمله هوایی به فرودگاه T4 و شهادت جمعی از مستشاران نظامی سپاه پاسداران، واکنش های گسترده ای را از محافل مختلف عربی ، اسرائیلی و البته ایرانی شاهد بودیم که نشان از عزم جمهوری اسلامی در پاسخ به جنایت صهیونیست ها دارد.

بر همین اساس وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ضمن محکومیت شدید این حمله، آن را نقض حاکمیت سوریه و خلاف موازین بین المللی عنوان کرد.

از سوی دیگر علی اکبر ولایتی، مشاور بین الملل مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با تمام توان از تمامیت ارضی و حاکمیت سوریه حمایت می کند، افزود: قطعا جنایت صهیونیست ها علیه نیروهای سوریه و مدافعان حرم در فرودگاه T4 بدون پاسخ نخواهد ماند.

دست‌هایی که روی ماشه و موشک‌هایی که آماده شلیک هستند

بر همین اساس ژنرال عاموس بادلین رئیس پیشین اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی هم تاکید کرد: تل آویو باید فورا خود را برای پاسخ به حملات علیه پایگاه T4 آماده کند؛ انتقام ایران نه ضرورتا بلافاصله و از سرزمین خودشان، بلکه حتی در طولانی مدت و از طریق خاک سوریه، لبنان یا هر جای دیگر جهان خواهد بود.  کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی هم پس از حمله به T4 اعلام کرد که این رژیم وارد یک تنش شده است که به مرحله پیش از ترور جهاد مغنیه در قنیطره شباهت دارد.

دست‌ها روی ماشه و موشک‌ها آماده شلیک هستند

از طرف دیگر سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: دست ها روی ماشه و موشک ها آماده شلیک است. وقوع هر جنگی نابودی رژیم صهیونیستی را به همراه خواهد داشت.

وی خطاب به صهیونیست ها گفت: ما شما را خوب می شناسیم، شما بسیار آسیب پذیر هستید، شما عمق و عقبه ندارید، شما به اندازه یک عملیات بیت المقدس ما هستید. شما راهی برای فرار ندارید و در دهان اژدها زندگی می کنید.

جانشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه هر جنگی محو رژیم صهیونیستی را در پی خواهد داشت، افزود: کوچک ترین هدف مد نظر، موجودیت شماست و راه فراری جز ریختن به دریا ندارید، به پایگاه‌های هوایی تان اعتماد نکنید، چرا که آن ها در دسترس هستند و زود از کار می افتند.

دست‌هایی که روی ماشه و موشک‌هایی که آماده شلیک هستند

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان هم پس از حمله به پایگاه T4 عنوان کرد: اسرائیل تعمدا به دنبال شهادت اعضای سپاه پاسداران بود و این موضوع در هفت سال جنگ سوریه بی سابقه است. نباید از کار آن ها به سادگی گذشت، البته ایرانی ها خود در خصوص پاسخشان تصمیم خواهند گرفت، اما من به اسرائیلی ها می گویم که مرتکب یک اشتباه تاریخی و حماقتی بزرگ شدند و خود را به ورطه رویارویی مستقیم با ایران افکندند.

جمهوری اسلامی ایران قطعا تصمیم خود برای پاسخ به اسرائیل برای پاسخ حمله به پایگاه T4 را گرفته است، درست مثل پاسخی که در جریان حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) از سوی داعش گرفته شد، تصمیمی که در بهترین زمان ممکن اتخاذ و عملیاتی شد. قطعا پاسخ حمله به T4 در زمان و مکان مناسب در دستور کار تهران قرار دارد. (بیشتر بخوانید)

پس از این ماجراجویی احمقانه رژیم اشغالگر قدس در خاک سوریه، پاسخ از سوی ایران به کابوسی برای اسرائیلی ها تبدیل شده و البته با توجه به وعده انتقام مقامات جمهوری اسلامی ایران، این وحشت برای سران رژیم صهیونیستی مضاعف شده است تا جایی که آنها اقدام به بستن مرزهای هوایی و زمینی جولان اشغالی کرده و ۲هزار نفر از نیروهای ارتش خود را در این منطقه مستقر کرده اند .

بیشترین چیزی که نتانیاهو و کابینه او را این روزها به ترس و وحشت می اندازد، سلاح های پیشرفته جمهوری اسلامی ایران برای حمله به مواضع اسرائیل و حتی آمریکا است، موشک هایی که در جریان عملیات لیله‌القدر به خوبی امتحان خود را پس دادند.

دست‌هایی که روی ماشه و موشک‌هایی که آماده شلیک هستند

طبلی توخالی به نام نتانیاهو

اما این روزها بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی فقط تهدید می کند، ولی هرگز قادر به هیچ کاری جز حملات هوایی نیست، که این حملات نیز حاکی از ناتوانی وی در تحقق اهداف مورد نظر و جنگ رو در رو در منطقه است، درست مثل کاری که در حمله به پایگاه هوایی T4 انجام داد، اما اکنون نیروهای محور مقاومت بر بیشتر مناطق غوطه غربی مسلط هستند و به قنیطره و مرزهای بلندی های جولان اشغالی رسیده اند تا جایی که در حال فراهم کردن مقدمات ایجاد پایگاه‌هایی برای حزب الله و گروه‌های فلسطینی هستند.

از طرفی کارشناسان نظامی رژیم صهیونیستی معتقد هستند که اگر اسرائیل بخواهد با موشک به مراکز حساس ایران حمله کند، امکان ندارد که از موشک های با کلاهک های هسته ای استفاده نماید، بنابراین یکی از موشک‌های که اسرائیل در صورت یک حمله موشکی احتمالی از آن استفاده خواهد کرد، موشک جریکو-۲ است.

این موشک قابلیت رسیدن به ایران را دارد، اما با در نظر گرفتن خطای موشک‌ها در چنین مسافت طولانی، این موشک قطعا کاربرد نخواهد داشت و قدرت نقطه زنی خود را از دست خواهد داد؛ این در حالی است که موشک‌های نقطه زن سپاه پاسداران بیشترین دقت لازم را دارند و حتی بعد مسافت نیز نمی‌تواند بر دقت آنها تاثیر بگذارد.

دست‌هایی که روی ماشه و موشک‌هایی که آماده شلیک هستند

وعده صادقی که محقق خواهد شد

اینکه پاسخ جمهوری اسلامی ایران در چه زمان و مکانی رخ خواهد داد، قابل پیش بینی نیست، اما قطعا این اقدام صهیونیست ها که با چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم های مرتجع عربی مثل عربستان سعودی و امارات صورت گرفته، بدون پاسخ نخواهد ماند. شواهد نشان می دهد که ایران خود ماموریت پاسخ به حمله را بر عهده خواهد گرفت و نیاز به پاسخ نیابتی و پنهان کردن انتقام نخواهد داشت؛ زیرا ۱- جمهوری اسلامی ایران در حال جنگ با اسرائیل است. ۲- ایران از محورهای ضد اسرائیلی حمایت می کند. ۳- حضور مستشاری ایران  در سوریه علاوه بر کمک به این کشور، تقویت جبهه مقاومت بر علیه رژیم صهیونیستی است که اصلی ترین هدف این محور است. ۴- اسرائیل خود می داند که ایران از هر حمایتی که به محو اسرائیل منجر شود، دست بر نمی دارد، زیرا این رژیم را به رسمیت نمی‌شناسد.

تمام شواهد حاکی از آن است که احتمال حمله نظامی از سوی اسرائیل و آمریکا به ایران روز به روز کم‌تر می شود، زیرا اسرائیل می داند فناوری های دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران در حال گسترش است. پیچیدگی تاکتیکی و نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حمایت گسترده مردمی در هنگام بروز تهدیدات خارجی، سبب شده که ایران از قابلیت دفاع ملی گسترده ای برخوردار باشد و عملا به یکی از ارتش های قدرتمند و بالقوه منطقه خاورمیانه  تبدیل گردد.

دست‌هایی که روی ماشه و موشک‌هایی که آماده شلیک هستند

در حال حاضر بزرگترین نگرانی اسرائیل این موضوع است که اگر ایران همچنان با این سرعت به توسعه و پیشرفت در عرصه های اقتصادی، علمی و نظامی ادامه بدهد، در آینده ای نه چندان دور به به یک قدرت جهانی تبدیل شده و منافع غرب در کل جهان را با خطر مواجه کند، منافعی که امروز در غرب آسیا به برکت وجود قدرتی با نام ایران کاملا از بین رفته است.

شاید توماس فریدمن در یاداشت ۱۶ آوریل نیویورک تایمز خطاب به اسرائیلی ها درست نوشت که:”کمربندهایتان را ببندید و آماده رفتن شوید.”

انتهای پیام/

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بامداد ۲۰ فروردین ماه بود که دو جنگنده F15 اسرائیلی با نقض حریم هوایی لبنان و سوریه به فرودگاه نظامی T4 حمص حمله و هشت فروند موشک به سمت آن شلیک کردند. در این حمله ۵ موشک توسط پدافند هوایی سوریه منهدم شد و سه فروند به …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme