https://telegram.me/empireoflies

دستگیری اپوزیسیون حامی اینترنت آزاد به اتهام تجاوز به زنان در کانادا

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: علی کریمی‌زاده بانگی، یکی از بنیانگذاران سازمان اصل ۱۹ که در زمینه آزادی اینترنت و فیلترینگ در ایران فعالیت می‌کند، به دادگاهی در شهر تورنتو فراخوانده شد. پلیس کانادا اطلاعاتی در خصوص پرونده منتشر نکرده است.

وین کانینهام، وکیل بانگی اعلام کرده است که موکلش ادعاهای مطرح شده را نپذیرفته است. وی در ایمیلی گفته که از آنجا که پرونده هنوز در دادگاه باز است، درست نیست که در خصوص جزییات آن نظری بدهد.

«سازمان اصل ۱۹» سابقا با بخش «سیتزین لب» دانشگاه تورنتو همکاری داشته‌است. اما دانشگاه تورنتو اعلام کرده که دیگر با کارکنان «اصل ۱۹» ارتباطی ندارد. «اصل ۱۹» در سال ۲۰۱۴ برای جایزه «لاله» حقوق بشر دولت هلند نامزد شده بود.

این سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که علی بانگی از این سازمان استعفا داده است و دسترسی وی به کانال‌های ارتباطی داخلی «اصل ۱۹» مسدود شده است. در سال ۲۰۰۹ اتهاماتی در مورد آزار جنسی و ارائه مخدر به فرد دیگر، در مورد آقای بانگی مطرح شد،اما حکمی در مورد این اتهام در دادگاه صادر نشد و پرونده مختومه اعلام شد

یکی از کارکنان سابق «سازمان اصل ۱۹» اخیرا در توئیتی نوشت «وی رئیس سابق من بود و با تجربه ای که من در اصل ۱۹ داشتم، از این اتفاق تعجب نمی کنم.»

در پی این رسوایی اخلاقی مفسر و میهمان بی بی سی فارسی در کانادا که افراد زیادی از تجاوز های او به همکارانش خبر می دهند بسیاری از دوستان یو در کمیته اصل ۱۹ می گویند وی یک دزد چند میلیون دلاری از دولت آمریکا و کانادا به اسم آزادی اینترنت بوده و تمام ادعا های او برای آزادی اینترنت در ایران به نوعی کلاه برداری از دولت کانادا و آمریکا بوده است.

علی بانگی و نزار زکا جاسوس لبنانی آمریکایی زندانی در ایران از سال ها پیش در ایران برای آزادی اینترنت تلاش می کردند. در حال حاضر بسیاری از مخاطبان شبکه های مجازی در روز مبارزه بر علیه تجاوز بر زنان به این نتیجه رسیده اند که اپوزیسیون خارج نشین همواره خود را  روشنفکر و ناجی مردم و حامی حقوق زنان و مدافع آزادی بیان نشان می دهند، اما مخفیانه در خلوت خود به زنان تجاوز می کنند. این تنها نمونه ای است که در سال های اخیر مشابه آن را صد ها بار در تلویزیون های فارسی زبان مشاهده کرده ایم.

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme