https://telegram.me/empireoflies

دستاورد لژیونرهای قاسم سلیمانی برای تهران

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغوب سایت صهیونیستی یدیعوت احرنوت در گزارشی با عنوان “افزایش نفوذ ایران در منطقه” نوشت: گزارش های جدید حاکی از این هستند که نفوذ ایران در منطقه و به خصوص سوریه افزایش یافته است و این مساله به نگرانی شدیدی برای اسرائیل تبدیل شده است.

یدیعوت احرنوت در این گزارش نوشت: گزارش تحلیل گران امنیتی اسرائیل حاکی از این است که جنگجوهای افغانستانی، لبنانی، عراقی و ایرانی با فرماندهی قاسم سلیمانی که از ناحیه سپاه ایران نیز حمایت میشود، هم از طریق دریا هم از طریق خشکی حمایت شده و این روند در نهایت موجب افزایش نفوذ ایران در منطقه شده است. مقامات اسرائیل نیز بر این باورند که ایران بدست فراموشی سپرده شده است و تهران تحرکات شدیدی را در سوریه انجام می دهد.

این منبع صهیونیستی افزود: افزایش نگرانی های اسرائیل در مورد افزایش قدرت و نفوذ ایران در منطقه و همچنین در مورد عمیق تر شدن جای پای ایران در سوریه مساله ای است که نمی توان از آن گذشت. یوسی کوهن رئیس موساد نیز در گذشته در مورد نفوذ ایران هشدار داده و خواستار برخورد جدی با ایران در منطقه شده بود. تحقیقات سالامون نیز حاکی از است که حضور ایران و سپاه قدس در لبنان و به فرماندهی ژنرال قاسم سلیمانی شدت گرفته است.

یدیعوت احرنوت افزود: حضور ایران در سوریه، ابتدا در منطقه فرودگاه بین المللی دمشق آغاز شد و رفته رفته افزایش یافت و اکنون روابط به حدی رسیده است که ایران نیروهای آموزش دیده خود را از لبنان به سوریه فرستاده است. هرچند که ایران از سوی کشورهای غربی تحت فشار است و برخی از چهره های ایران تحریم شده اند، اما ایران در لایه های پنهانی، تحریم ها را دور زده و به راحتی اقدامات خود را از سوریه گرفته تا یمن، دنبال می کند.

این منبع صهیونیستی به افزایش قدرت ایران در دریا و زمین اشاره کرد و نوشت: تحقیقات حاکی از این است که ایران در سال های اخیر توانسته است که محموله های سنگینی را از طریق دریا جابجا کند و برخی از آنها جنبه های نظامی هم داشته اند. ایران به راحتی محموله های خود را از آب های بین المللی عبور می دهد. ایران همچنین هم در داخل هم در کشورهای متحد خود، نیروهای نظامی آماده ای دارد تا به محض نیاز آنها را اعزام کند.  ایران هم در داخل هم در کشورهای متحد خود، نیروهای نظامی آماده به خدمتی دارد که می تواند در زمان نیاز سریعا آنها را اعزام کند. می توان گفت ایران بیش از ۱۸ هزار نیروی نظامی آماده برای انجام این مهم دارد.

حضور ایران در بلندی های جولان در حالی  موجب نگرانی های اسرائیل شده است که باید گفت در سال های اخیر ایران، توانایی گسترده ای در زمینه نقل و انتقال محموله ها و همچنین به خدمت گرفتن نیروهای خارجی کسب کرده است.

گفتنی است که درست است که ایران نفوذش در منطقه افزایش یافته است و طبق تحلیل متخصصان ایران در دریا بدون هیچ نگرانی وارد آب های بین المللی می شود، اما همراهی نیروهای خارجی با ایران، نشان از حس نیت سیاست های ایران برای خلاص شدن از ناآرامی در منطقه است. همچنین باید گفت خود آمریکا و کشورهای قدرتمند منطقه مانند روسیه به این امر اذعان داشته اند که برای از بین بردن غده سرطانی داعش در عراق و سوریه نیاز به همکاری تهران است.

 

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

ایران هم در داخل هم در کشورهای متحد خود، نیروهای نظامی آماده به خدمتی دارد که می تواند در زمان نیاز سریعا آنها را اعزام کند. می توان گفت ایران بیش از ۱۸ هزار نیروی نظامی آماده برای انجام این مهم دارد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme