https://telegram.me/empireoflies

دزدی بزرگ «ربع پهلوی»!

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: چند ماه از زلزله استان کرمانشاه می‌گذرد؛ زلزله‌ای که جان بالغ بر ۴۵۰ نفر از هموطنانمان را گرفت و بسیاری را داغدار کرد. پس از وقوع این زلزله سیل کمک‌های مردمی به سوی مناطق زلزله زده روانه شد. در این میان برخی کشورهای برای کمک به زلزله‌زدگان اعلام آمادگی کردند.

با وجود محدودیت ارسال پول برای ایرانیان خارج از کشور به داخل ایران، اما «ربع پهلوی» از حامیانش خواست به زلزله‌زدگان کمک کنند و گفت: “در این شرایط که هموطنانمان تحت شرایط سخت هستند، وظیفه انسانی و ایرانی همه ما حکم می‌کند تا به کمک آنها بشتابیم. در انتظار کمک دولتی نباید بود، چون حکم نوشدارو را دارد … شما می‌توانید کمک‌های خود را به بنیاد نوروز ارسال کنید … این بنیاد تجربه چندین ساله در این امور را دارد و می‌تواند بدون دخالت دولت مستقیما کمک‌های شما را به دست نیازمندان برساند …”

«ربع پهلوی» از مردم می‌خواهد تا کمک‌های خودشان را به حساب بنیاد نوروز بفرستند، حال آنکه با مراجعه به وبسایت این بنیاد متوجه می‌شویم که هیچ نمایندگی در ایران ندارد و معلوم نیست که چگونه می‌خواهد کمک‌ها را به دست مردم مناطق زلزله برساند و از دست تحریم‌های دولت آمریکا فرار کند. نکته مهم درباره موسس بنیاد خیریه نوروز یعنی «بهمن معالی‌زاده» فردی تاجر است که از دوستان نزدیک «ربع پهلوی» می‌باشد و عملکرد او همواره همراه با انتقاد عناصر اپوزیسیون قرار گرفته است.

در روزهای اخیر شائبه سواستفاده از کمک‌های دریافت شده توسط موسسه مذکور زمانی جدی‌تر می‌شود که نگاه به سابقه «ربع پهلوی» این احتمال را به واقعیت نزدیکتر می‌کند. او در سالهای اخیر و پس از تاسیس «شورای ملی ایران» در چندین مرحله پولهای هنگفتی – تنها در یک مورد ۵۰۰ هزار دلار – از سلطنت‌طلبان لس‌آنجلس‌نشین و پولدار دریافت کرد تا در راه مبارزه با نظام جمهوری‌اسلامی خرج کند. با این حال «شورای ملی» پس از چهار سال و بدون انجام دادن کار خاصی که نیاز به هزینه مالی داشته باشد، با کناره‌گیری پهلوی عملاً تعطیل شد تا معلوم نباشد که بلایی بر سر پولهایی که توسط «ربع پهلوی» جمع شده بود می‌آید. این اتفاقی است که برای پولهایی که توسط او برای زلزله‌زدگان غرب کشور هم جمع شده تکرار می‌شود. حال باید از افراد صاحبان تریبون اپوزیسیون پرسید که چرا به موضوع گم شدن پولهای مذکور توجه و رسیدگی نمی‌شود و اجازه می‌دهند تا «ربع پهلوی» و اطرافیانش جیب‌هایشان را با پول‌های باوآرده دزدی پر کنند.

البته ذکر این نکته هم لازم است که در داخل کشور هم برخی از چهره‌های سلبریتی و دانشگاهی بودند که کمک‌های نقدی مردم را دریافت کردند، اما با گذشت چند ماه هنوز معلوم نیست این پولها در چه راهی قرار است خرج شود و اگر در مسیر عام‌المنفعه هم خرج شود، سود چند ماهی که این پولهای در حساب افراد مذکور بوده صرف چه می‌شود!

انتهای متن/

چند ماه از زلزله استان کرمانشاه می‌گذرد؛ زلزله‌ای که جان بالغ بر ۴۵۰ نفر از هموطنانمان را گرفت و بسیاری را داغدار کرد. پس از وقوع این زلزله سیل کمک‌های مردمی به سوی مناطق زلزله زده روانه شد. در این میان برخی کشورهای برای کمک به زلزله‌زدگان اعلام آمادگی کردند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.9 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme