https://telegram.me/empireoflies

در واکنش به پیروزی ترامپ؛ نابغه ایرانی آمریکایی خواستار استقلال کالیفرنیا شد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغاهالی سیلیکون ولی از دسته افرادی هستند که از ترامپ هراس داشته و او را تهدیدی برای نوآوری می‌دانند.

یکی از فعالان حوزه تکنولوژی که از سرمایه‌گذاران اولیه کمپانی اوبر و بسیاری دیگر از شرکت‌های مختلف محسوب می‌شود، با پیروزی دانلد ترامپ تصمیم گرفته کمپینی جهت ایجاد استقلال ایالت کالیفرنیا بر پا سازد.

ایالت کالیفرنیا که مجتمع هایی مثل سیلیکون ولی در آن مستقر است از دیرباز طرفدار دموکرات ها بوده و در تمام دوره های انتخابات ریاست جمهوری رای مردمان این ایالت به دموکرات ها بوده و به واسطه جمعیتی هم که دارند ۵۵ رای الکترال در مجمع انتخاباتی را مدیریت می‌کنند که بیشترین رای از بین ۵۳۸ رای الکترال برای انتخاب رئیس جمهور است. به همین دلیل مردمان این ایالت خود را عاملی تعیین کننده در انتخابات ریاست جمهوری می دانند و اگر نتوانند فردی را که مورد حمایت آن‌هاست را به کاخ سفید روانه کنند سرخوردگی شدیدی را باید تحمل نمایند.

به همین دلیل «شروین پیشه ور»، سرمایه گذار ایرانی الاصل ساکن سیلیکون ولی در حساب توئیترش فراخوانی اعلام کرده تا اهالی کالیفرنیا برای جداسازی و استقلال این ایالت اقدام نمایند.

شروین پیشه‌ور کارآفرین، سرمایه‌گذار خطرپذیر ایرانی تبار مستقر در منطقه خلیج سانفرانسیسکو در ایالات متحده آمریکا است. بنابر گفته های پیشه ور، کالیفرنیا ششمین منطقه اقتصادی دنیاست و سیلیکون ولی مبدا تکنولوژی جهان محسوب می شود.

گفتنی است «دیو مورین» و چند مدیر حوزه تکنولوژی ساکن منطقه مورد بحث نیز از نقشه پیشه ور برای استقلال کالیفرنیا حمایت کرده اند.

شروین پیشه ور می گوید: “ما باید فوراً در این رابطه دست به کار شده و گفتمان جدی در رابطه با فرهنگ، ارزش‌ها، تبعیض جنسیتی، نژادپرستی و تنفری که پیرامون ریاست جمهوری ترامپ وجود دارد داشته باشیم.”

این ایرانی مقیم آمریکا برای حزب دموکرات و شخص هیلاری کلینتون فعالیت های زیادی را در جهت پیروزی وی در کالیفرنیا انجام داده بود تا جایی که در تبلیغات انتخاباتی کلینتون چند ماه پیش آمده بود قرار است ضیافت ناهاری، در منزل شروین پیشه‌ور در شهر سان فرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا به همراه جورج کلونی و همسرش امل کلونی برپا شود که دو نفر نیز فرصت داشتند با پرداخت ۳۵۳٫۵ هزار دلار، هیلاری کلینتون، شروین پیشه‌ور و کلونی را برای صرف غذا همراهی کنند!

البته شایعاتی هم چندی پیش در خصوص این نابغه ایرانی گفته شده بود که بر اساس آن تایرا بنکس مدل معروف سیاه پوست هالیوودی رابطه عاشقانه‌ای با  شروین پیشه ور  برقرار کرده بود.

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme