https://telegram.me/empireoflies

در توئیتر کامبیز حسینی چه می‌گذرد؟!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغکامبیز حسینی در توئیتری به تعریف و تمجید از عربستان سعودی می پردازد و اقدامات منفعلانه عربستان سعودی در ایام اخیر را تمجید می کند: «بالاخره آن روز رسید که به عربستان هم حسادت کنیم. عربستان هم رسما خارج شد! #زن».
 
اما چرا عربستان برخلاف هنجارهای خشک حاکم بر جامعه سعودی به ناگاه به فکر استیفای حقوقی افتاده است که در گذشته از زنان سلب شده بود؟ خبرگزاری تسنیم در این رابطه اینگونه اشاره می کند که ریشه این اتفاقات را تنها می‌توان در تلاش عربستان برای نجات اقتصاد نفتی ورشکسته خود جستجو کرد. عربستان سعودی از دو سال پیش که قیمت جهانی نفت از رقم بی‌سابقه ۱۰۰ دلاری خود به زیر ۵۰ دلار در هر بشکه رسید، با مشکلات فراوانی در تامین بودجه مورد نیاز خود مواجه شد؛ تا جاییکه ملک سلمان برای جبران کسری بودجه بی‌سابقه دولت هم سطح برداشت از ذخایر ارزی این کشور را افزایش داد و هم در اقدامی جنجالی دستور کاهش سطح حقوق و مزایای کارمندان دولت را صادر کرد. در چنین فضایی، عربستان سعودی برای اولین بار در تاریخ خود رهایی از اقتصاد نفتی را در دستور کار قرار داد و محمد بن سلمان پسر پادشاه عربستان که در آن زمان جانشین ولیعهد این کشور بود، با مشورت کارشناسان طرحی موسوم به «چشم‌انداز ۲۰۳۰» را برای انجام اصلاحات اقتصادی زیربنایی در کشور ارائه کرد و خود مستقیماً مسئولیت پیاده‌سازی آن را برعهده گرفت تا عربستان را به نقطه‌ای برساند که به گفته او، “بدون نفت هم بتواند زندگی کند.”
 
کامبیز حسینی در توئیت جنجالی دیگر، به عمل ایمانی شیعیان در ایام محرم هتاکی می کند. ایده بیزنس اینکه یکی یه رستوران زنجیره ای بزنه به نام «نذری» و همه این غذاهای نذری رو‌ سرو کنه. البته این شاید بیزنس محرم رو کساد کنه!
 
نذری دادن در جامعه ایران را می باید یکی از صور نهادینه برای تبلور جهان بینی و نظام اعتقادی شیعه دانست. دادن اطعام و نذری در چندصد سال پیش شیوه‌ی شیعیان برای مقابله با ستم‌های امویه و بنی‌عباس بوده و‌در حقیقت برای حفظ هویت شیعیان صورت می‌گرفت,در عزاداری های محرم برخی از ارامنه و زرتشتیان به حضرت ابوالفضل(ع) و اباعبدالله الحسین(ع) ارادت ویژه ای دارند و هر ساله از قند و چای هیئتهای مسلمان گرفته تا چند رأس گوسفند نذر می کنندو در این مراسم معنوی شرکت می کنند. در بحارالانوار در این زمینه نیز روایتی از امام حسین علیه السلام ذکر شده که فرمودند :“همانا خداوند ما را برگزید و گروهی را برای ما برگزید تا یاریمان کنند و به سبب شادی ما شاد باشند و به خاطر حزن ما اندوهگین باشند و اموال و جان هایشان را در راه ما بذل کنند. آنان از ما و به سوی ما هستند”.

انتهای پیام/رادیو دیروز

کامبیز حسینی در توئیتری به تعریف و تمجید از عربستان سعودی می پردازد و اقدامات منفعلانه عربستان سعودی در ایام اخیر را تمجید می کند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme