https://telegram.me/empireoflies

دریا صفایی در تلاش برای علینژاد شدن؛ کسب شهرت با شیادی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: چند سالی است تحرکات غرب و به‌خصوص آمریکایی‌ها و اتحادیه اروپا در خصوص مداخله در امور داخلی ایران بیشتر شده است. اتحادیه اروپا همیشه در مسئله‌ی ادعایی حقوق بشر مداخلاتی داشته‌اند، اما چند سالی است این موضوع رنگ‌وبوی بیشتری به خود گرفته و وارد فاز اجرایی شده است. مهم‌ترین جلوه‌ی آن را نیز می‌توان در مسئله‌ی ادعایی حمایت از حقوق زنان توسط غربی‌ها و خاصه اروپایی‌ها برشمرد. این امر در سال‌های اخیر در رسانه‌های اروپایی به‌ویژه در رسانه‌های فارسی‌زبان دیده می‌شود.

این رسانه‌ها درراه رسیدن به اهداف خود از ابزارهای متفاوتی استفاده می‌کنند. یکی از ابزارهای جدید این رسانه‌ها حمایت و پشتیبانی از افرادی است که در حوزه حقوق زنان فعالیت می‌کنند. البته اگر این افراد از زنان باشند و در راستای اهداف غربی که مسخ زنان د فرهنگ فاسد غربی است قدم بردارند حمایت‌های رسانه‌ای غرب چند برابر خواهد شد تا جایی که تقریباً هر هفته در شبکه‌ها و رسانه‌های اروپایی برایشان مصاحبه‌هایی ترتیب داده می‌شود که بتوانند از این فرصت برای رپرتاژآگهی فعالیت‌های خود استفاده نمایند.
این زنان خاص در فعالیت‌های خود این طور به زنان می‌گویند که شما آزاد هستید و آزادی شما کف و سقفی ندارد. هر آنچه فراغت و راحتی شمارا فراهم کند و به دیگران آسیب نرساند بخشی از حقوق شماست و باید آن را مطالبه کنید. این تفسیر  از آزادی به قول پل ای تیلور ( جامعه‌شناس) با فقر زیادی مواجه است.

طرح موضوع حقوق زنان به‌عنوان بخشی از جهان شدیداً زنانه شده است که قرار است با بلند کردن پرچم دفاع از زنان بزرگ‌ترین سیستم برده‌داری کل تاریخ بشر را مدیریت و سازمان‌دهی کند. تاریخ گواهی می‌دهد که نخستین اقدامات خشونت‌آمیز علیه زنان در مهد تمدن مدرن یعنی غرب سازمان‌دهی شده است.

زنانی هم که پرچم‌دار این آزادی هستند خود از اولین بردگانی می‌باشند که با اسیر شدن در دام هوس‌های مردانه مدیران رسانه‌های غربی در درجه اول خود را قربانی می‌کنند و پس‌ازآن در پی قربانی کردن هم‌جنسان خود هستند.

یکی از این افراد که در ماه‌های اخیر برای خود شهرتی دست‌وپا کرده دریا صفایی است. دریا صفایی که خود را دندان‌پزشک معرفی می‌کند در آشوب‌های سال ۷۸ سابقه دستگیری در ایران را دارد و پس از مهاجرت به بلژیک در سال‌های اخیر خود را مبدع کمپینی می‌داند که خواستار ورود زنان به استادیوم‌های ورزشی است. وی در سال‌های اخیر در مسابقات والیبال و فوتبال تیم های ملی ایران در دیگر کشورها حاضرشده و با ایجاد اغتشاش در این مسابقات برای کمپین خود تبلیغ می‌نمود تا این که در یکی از این بازی‌ها که در آمریکا برگزار شد وی به دلیل این که از طرف وزارت امور خارجه این کشور یک آشوبگر خطرناک خوانده‌شده بود با وی برخورد شدیدی صورت گرفت.

وی در ماه‌های اخیر در برنامه سمت نو تلویزیون من وتو به‌کار اجرا مشغول بود تا این‌که چند روز پیش اعلام کرد دیگر در این برنامه نخواهد بود و قصد دارد برنامه‌های چند ساله‌ای را شروع کند که زمان زیادی را باید برای آن کارها صرف کند.

همسر وی که از اعضای حزب ملت ایران است و اواخر دهه هفتاد به دلیل جرائم امنیتی از طریق مرز عراق از ایران فرار کرده است نیز در تلویزیون من وتو در برنامه روبه‌رو مدام برعلیه ایران سخن‌پراکنی می‌کند و یکی از میهمانان تقریباً ثابت این برنامه است.

اما نکته جالب در خصوص این زن این است که وی سعی دارد خود را در حوزه فعالیت‌های حقوق زنان بسیار مهم جلوه دهد و در این زمینه الگوی خود را از قرار معلوم مسیح علی نژاد خبرنگار فراری قرار داده است. چراکه همان راهی را که علی نژاد از چند سال پیش برای  مشهور شدن در پی گرفت را در پیش‌گرفته ولی غافل از این‌که وضعیت وی از دید سازمان‌های حقوق بشر غربی که درواقع بر ضد حقوق زنان کار می‌کنند بسیار با شرایط چند سال پیش علی نژاد تفاوت دارد و این نکته را حامیان غربی وی به خوبی می‌دانند.

وی نه شهرتی فراگیر در بین رسانه‌های فارسی‌زبان دارد نه توانایی ایجاد چنین وضعیتی را چراکه اساساً خیر از این‌که چند بار در ورزشگاه‌ها یک پرچم را در دست گرفته باشد از پس‌کار دیگر بر نمی‌آید. البته ناگفته نماند دریا صفایی برخلاف علی نژاد که دارای اعتمادبه‌نفس بالا و سری پرشور است از شدت خودکم‌بینی رنج می‌کشد. مثلاً وی چند ماه پیش که خواهر کوچک‌ترش در ایران از دنیا رفت به اعتراف خودش این موضوع را با هیچ‌یک از دوستانش مطرح نکرد و شرم داشته از این‌که بگوید خواهرانش ده سال بود که تقاضای ویزای بلژیک را داشتند ولی دولت این کشور به دلیل سوابق سوء دریا صفایی به خواهرانش ویزا نمی‌داد تا این‌که خواهرش در غم نداشتن ویزای بلژیک از دنیا رفت!

و یا این‌که حتی در میان فعالین حقوق زنان در خارج کشور وی جایگاهی ندارد حتی برخی از این افراد که در ارتباط با دیگر شبکه‌های فارسی‌زبان هستند وی را شیاد و دروغ‌گو می‌دانند. مثلاً سال گذشته فرشته قاضی از همکاران و خبرنگاران چند رسانه فارسی‌زبان که اتفاقاً از فعالین حقوق زنان هم می‌باشد در صفحه فیس‌بوک خود نوشته بود “امثال «دریا صفایی» به دلیل گرفتن ویزای اقامت، خودشان را مسئول کمپین ورود زنان به استادیوم‌ها میدونن درحالی‌که هیچ کدوم از اعضای واقعی این کمپین وی رو نمی شناسند صفائی گفته که مؤسس کمپین ورود زنان به استادیوم است، خانمی که با چنین ادعایی در نشست جانبی شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو شرکت و صحبت کرده و هیچ‌یک از روسری سفیدها و اعضای کمپین استادیوم او را نمی‌شناسند. کمپین استادیوم یا ورود زنان به ورزشگاه هیچ مؤسسی ندارد، این کمپین توسط گروهی از زنان فعال در داخل ایران شکل گرفت در سال ۸۴، هرچند که خیلی از این زنان ناچار به خروج از کشور شدند.”

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme