https://telegram.me/empireoflies
دریا صفایی فمنیست مخالف دین که اخیرا به پارلمان بلژیک راه یافته است درباره بی بی سی می گوید. این شبکه و برخی از گزارش های آن غیرحرفه‌ای، جهت‌دار، غیراخلاقی و ترور شخصیتی ست

دریا صفایی: بی‌بی‌سی فارسی، شبکه‌ای دروغ پرداز و غیرحرفه‌ای

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدریا صفایی، دندانپزشک ایرانی تبار به علت مخالفت های صریح با آموزه های دینی درباره زنان در سال ۷۸ محکوم مجرم شناخته شده و به تحمل زندان محکوم می شود. صفایی بعد از محکومیت به کشور بلژیک پناهنده شده کمپین احقاق حوق زنان ایرانی را  تاسیس می کند.  او از مجریان سابق برنامه “سمت نو” تلویزیون من و تو می باشد.

دریا صفایی  در سال جاری به عنوان نامزد حزب راستگرای «اِن‌ف‌ِآ» و از استان برابانت فلاندر در انتخابات شرکت کرده و با کسب آراء لازمه به پارلمان بلژیک راه یافته است.

 

پوستر تبلیغاتی دریا صفایی

 

خانم صفایی به دلیل راه اندازی کمپین حضور زنان در مسابقات فوتبال، در مسابقات والیبال و فوتبال تیم های ملی ایران در دیگر کشورها حاضرشده و با ایجاد اغتشاش در این مسابقات برای کمپین خودتبلیغ می‌نمود.  تا این که در یکی از این بازی‌ها که در آمریکا برگزار شد وی به دلیل این که از طرف وزارت امور خارجه این کشور یک آشوبگر خطرناک خوانده‌شده بود با وی برخورد شدیدی صورت گرفت.

 

حضور اعتراضی صافی در باشگاه و برخورد ماموران امنیتی

فعالیت های صفایی یادآور تلاش های مسیح علینژاد در راه اندازی کمپین “چهارشنبه های سفید” و “آزادی های یواشکی” ست. گویی این دو رقیبی برای هم در جهت ربودن گوی سبقت در فعالیت های فمینیستی در میان زنان ایرانی رقابت می کنند.

 

دریا صفایی در کنار مسیح علینژاد

 

برنامه شصت دقیقه شبکه بی بی سی فارسی در روز های گذشته گزارش ۱۵ دقیقه ای از فعالیت های او تهیه کرده و هنگام پخش به دلیل کمبود وقت تنها هفت دقیقه از مطالب او در این شبکه منتشر می شود.

صفایی در این باره می گوید: پس از پخش یک گزارش سراسر مغرضانه در مورد من در برنامه شصت دقیقه بی‌بی‌سی، یکشنبه ۱۶ ژوئن، که حاوی اشتباهات و دروغ‌های شگفت‌آوری بود و هدفی جز تخریب چهره من نداشت، نامه زیر را به رئیس بخش فارسی بی‌بی‌سی فرستادم که متاسفانه هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ام. همچنین، درخواست من برای دریافت متن کامل مصاحبه‌ام با بی‌بی‌سی فارسی نیز همچنان بی‌جواب مانده است. در چنین شرایطی، خودم را مجبور به شکایت علیه بخش فارسی بی‌بی‌سی می‌دانم و اعلام می‌کنم که دیگر هرگز با این شبکه جاعل مصاحبه نخواهم کرد.

دانلود

صفایی برای اعتراض به عملکرد بی بی سی فارسی نامه ای را خطاب به رزیتا لطفی رئیس بخش بی بی سی فارسی می نویسد، در بخش هایی از این نامه آمده است؛ در گزارش یکشنبه ۱۶ ژوئن ۲۰۱۹ برنامه شصت دقیقه بی‌بی‌سی فارسی در رابطه با راهیابی من به پارلمان بلژیک، اشتباهات فاحشی صورت گرفته که می‌تواند منجر به تخریب شخصیتی من شود. به همین جهت، خواهان خواندن کامل این متن در برنامه شصت دقیقه امشب هستم، در غیر این صورت، حق شکایت از بی‌بی‌سی فارسی را برای خودم محفوظ می‌دانم. پیش از هر چیز باید بگویم که مصاحبه با بی‌بی‌سی فارسی را به این شرط پذیرفته بودم که بدون سانسور باشد و تنها مصاحبه‌ام منتشر شود، امری که خبرنگار بی‌بی‌سی پذیرفت. در روز فیلمبردارى هم باز گفتند که برنامه به صورت مصاحبه انتشار خواهد یافت ولى از حدود ۱۵ دقیقه ضبط شده به علت کمبود وقت (در برنامه شصت دقیقه) تنها حدود ۷ تا ۸ دقیقه آن را پخش خواهیم کرد. من هم پذیرفتم اما از آنها قول گرفته شد که فرد دیگری پس از من صحبت نکند که فرصت و امکان پاسخ دادن به او را نداشته باشم. امری که انجام نشد و سرانجام تنها چند ثانیه، بله فقط چند ثانیه، از صحبت‌های من را در یک گزارش ۷ دقیقه‌ای کاملا جهت دار پخش کردند.

در پایان نیز گزارشگر، ضمن تاکید مجدد بر «جدایی‌طلب» بودن حزب من می‌گوید شعار این حزب «احیای هویت فلاندری» است، درحالیکه شعار حزب من «برای فلاندرن، برای پیشرفت است». پیش از آن نیز، شعار حزب «قدرت تغییر» بود و شعار «احیای هویت فلاندری» ساخته‌ و‌ پرداخته گزارشگر بی‌بی‌سی به منظور القای اهداف خاصى است که پشت پرده آن براى من معلوم نیست. خلاصه اینکه گزارش بی‌بی‌سی فارسی غیرحرفه‌ای، جهت‌دار، غیراخلاقی و تنها در راستای ترور شخصیتی من بود.

انتهای پیام/جام نیوز

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme