https://telegram.me/empireoflies

درگیری کارمندان BBC فارسی با مسیح علی نژاد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسوایی های مسیح علی نژاد در ماه های اخیر روز به روز بیشتر می شود و کار به جایی رسیده که حتی همکاران سابق وی هم به او رحم نمی کنند و سعی دارند با طعنه و نیش و کنایه خود را از وی بری کنند و علی نژاد و پروژه آزادی یواشکی اش را در حد یک شوخی مضحک سخیف نشان دهند.

ماجرا از آنجا آغاز شد که هفته گذشته در جریان مراسم قرعه کشی جام جهانی سردار آزمون از مجری زن مراسم قرعه کشی و گزارشگر روسی الاصل فوتبال روسیه با انتشار پستی در استوری صفحه اینستاگرام خود پیشاپیش از پوشش مناسب  او تشکر و قدردانی کرده بود و بابت انتخاب پوشش مناسب برای این مراسم از وی دعوت کرده بود تا طوری ظاهر شود که این مراسم قابل پخش در سیمای جمهوری اسلامی باشد.

در واقع آزمون به این مجری روسی پیشنهاد داده بود تا با انتخاب پوشش مناسب امکان دیدن این مراسم را با توجه به قوانین رسانه ها در ایران برای ایرانیان فراهم کند.

این موضوع واکنش مثبت این مجری روسی الاصل را در پی داشت و وی نیز قول داد برای ایرانیان یک سورپرایز داشته باشد. به همین مناسبت مسیح علی نژاد هم در پستی در اینستاگرام خود این موضوع را به باد تمسخر گرفت و از سردار آزمون به دلیل دعوت از مجری روسی برای ظاهری قابل قبول در مراسم قرعه کشی جام جهانی انتقاد کرد و وی را مثل گشت ارشاد دانست.

علی نژاد در پستی نوشت:” سردار آزمون یکی از بازیکنان سرشناس تیم فوتبال جمهوری اسلامی ایران خود خبر داده که مجری زن مراسم قرعه کشی جام جهانی فوتبال به او قول داده که با “پوشش مناسب” در پخش زنده حاضر شود تا کشورهای اسلامی از جمله ایرانی دیدن این مراسم محروم نشوند. سردار آزمون در صفحه اینستاگرام خود با زبان انگلیسی از خبرنگار روسی خواسته که حجاب مناسب بپوشد تا سانسور نشود.”

وی که این سخنان را با غیض مطرح می کرد و هیچ گاه فکر نمی کرد که در یک کشور بیگانه و با توجه به این که در چنین مراسماتی زنان مجری پرنسیپ های خاص خود را دارند این مجری روسی با ظاهری قابل قبول در صفحه تلویزیون آشکار شود.

اما در روز قرعه کشی همه دیدند که این خانم مجری برای قابل قبول بودن پوشش اش با ظاهری موجه در میان مردمان مغرب زمین وارد صحنه شد و به مردم ایران لبخند زد.

همین سرافکندی کافی بود تا همکاران سابق علی نژاد در تلویزیون بی بی سی فارسی وی را به باد تمسخر بگیرند و برخی از آنها با مصاحبه و برخی دیگر هم با توئیت هایشان وی را آدمی الاف و بیکار خطاب کنند.

اما اختلاف کارمندان بی بی سی با علی نژاد از این جا آشکار می شود که پس از این که مجری مراسم قرعه کشی جام جهانی به علی نژاد دهن کجی کرد، تهیه کننده بی بی سی فارسی پروژه آزادی های یواشکی را در حد یک شوخی مضحک دانست که علی نژاد آن را رهبری می کند.

این موضع گیری های همکاران سابق علی نژاد باعث شد وی هم سکوت خود را بشکند و ناگفته هایی را در خصوص کارمندان بی بی سی بازگو کند وی در اینستاگرام خود در این خصوص نوشت که “ین توییت خبرنگار بی بی سی است که اعتراض ما به حجاب اجباری را یک شوخی می داند چرا؟ چون از دیدگاه او جماعتی قدرت تعیین تکلیف برای زنان و صدور گشت ارشاد را به اقصی نقاط جهان دارند”. علی نژاد در بخشی دیگر از اعتراض خود به موضوع محدودیت های معاملاتی برای کارکنان سرویس جاسوسی بریتانیا در ایران اشاره می کند و از کمپین های اعتراضی آنها در انگلیس سخن می گوید و تاکید می کند که شبکه بی بی سی از این محدودیت ها برای فشار به خانواده کارکنان خود سوء استفاده می کند!!!

وی در انتهای می نویسد”این کجایش اخلاقی است که خبرنگار بی بی سی خودش از تریبون های موجود برای فشار به خانواده ی همکارانش استفاده کند !! و بعد به زنان ایرانی تیکه بیاندازید که کار ما با ارزش است اما اعتراض شما شوخی است!!”

این درگیری های علی نژاد با همکاران و یکی از معدود شبکه هایی که در یان چند سال از پروژه های وی حمایت کرده است نشان دهنده این است که جبهه ای که ضد انقلاب ادعا دارند که در خارج کشور برای مبارزه با ملت ایران متحد هستند در درون خود چه مقدار دچار تفرق و اختلاف بنیان کن هستند و هر روز با کنار رفتن پرده های تزویر یکی از وجوه این اختلاف نمایان می شود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. حیف نام “مسیح” که روی این بشر هست.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme