https://telegram.me/empireoflies
کارشناس مسائل سیاسی گفت: اقدام مهم و پیچیده سرویس اطلاعاتی کشور که در مستند ایستگاه پایانی دروغ به تصویر کشیده شد، چالشی جدی برای سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه و ضدانقلاب بود و ماهیت و اختلاف درونی آن‌ها را مشهود کرد.

درگیری و اختلاف ضدانقلاب بعد از پخش مستند ایستگاه پایانی دروغ

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغمصطفی اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار فارس در یزد، با اشاره به مستند ایستگاه پایانی دروغ و استقبال و واکنش‌ها و نتایج پخش این مستند، افزود: در این مستند یکی از موفقیت‌های اطلاعاتی ایران اسلامی نشان داده می‌شود که مأمورین امنیتی کشور در آن توانسته‌اند بانفوذ به عمق راهبردی دستگاه‌های دشمن درزمینهٔ ی جنگ روانی و رسانه‌ای، به نتایج بسیار خوبی دست یابند.

این کارشناس سیاسی با اشاره به تأثیرات مخربی که گسترش شبکه‌های اجتماعی و فراگیری امواج جنگ روانی بر افکار عمومی جامعه داشته، متذکر شد: دستگاه‌های تبلیغی و رسانه‌ای بیگانه در فضای مجازی در عملیات‌های گسترده، بازی سیاسی علیه نظام و کشور را تا جایی جلو برده‌اند که بتوانند از افراد و سازمان‌ها نیز برای فعالیت خود استفاده کرده و نظام را با چالش مواجه کنند.

اسماعیلی در این راستا اضافه کرد: در جریان اغتشاشات دی‌ماه سال ۹۶ شاهد بودیم که چگونه شبکه‌های شایعه‌ساز و منتشرکننده اخبار کذب، به‌عنوان منبع مهم خبرها و تحلیل‌های بخشی از مردم، نهادهای اطلاعاتی و نظام‌های سیاسی ایفای نقش کرده‌اند و به  نوعی باید گفت شبکه‌های اجتماعی توانسته‌اند همه سرویس‌های جاسوسی دشمنان را به کار بگیرند.

لزوم نشان دادن ماهیت و پشت پرده جریان رسانه‌ای معاند در کنار فیلترینگ

این فعال رسانه‌ای بابیان اینکه به‌منظور ساماندهی فضای مجازی کشور جلسات متعددی در سطح سران قوا، شورای عالی انقلاب فرهنگی و فضای مجازی برگزار شد که آن‌چنان که باید به نتیجه اثرگذاری منتهی نشد، یادآور شد: برای مقابله با فضاسازی‌های این جریان‌ها هزینه‌ها و اقدامات متعددی برای فیلترینگ و تقابل صورت گرفته است که آن‌طور که انتظار می رفت مؤثر واقع نشد، ضمن اینکه نظام به محدود کردن آزادی مردم هم متهم شد.

استاد دانشگاه آزاد اسلامی یزد مطالب و محتوای منتشرشده در شبکه‌های معاندی چون آمد نیوز را صرفاً یک نوع جنگ روانی و رسانه‌ای علیه نظام دانست که بدون توجه به واقعیت‌های کشور منتشر می‌شود و اظهار داشت: این جریان‌های رسانه‌ای صرفاً به دنبال انتشار مطالب داغ و جنجالی هستند که بتوانند فضا را به‌گونه‌ای تغییر دهند که انقلاب را یک گام به براندازی نزدیک کرده و بر افکار عمومی تأثیرگذار باشند.

وی با تأکید بر اینکه جریان رسانه‌ای نفاق و ضدانقلاب با پوشش خبرهای بد و بدتر به دنبال بدبین سازی نسبت به‌نظام است؛ اما در درون دچار یک انشقاق و شکاف هستند، عنوان کرد: نشان دادن پشت پرده این جریان‌های رسانه‌ای به افکار عمومی کشور به‌خصوص قشر جوان کمک می‌کند تا سواد رسانه‌ای خود را بالا ببرند و ارائه‌کنندگان تصویر وارونه از نظام اسلامی را بهتر و از زبان خودشان بشناسند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: اگرچه فیلترینگ رسانه‌های مخرب یک رفتار اثرگذار و لازم برای مقابله است؛ اما نشان دادن دروغ‌گویی این رسانه ده‌ها برابر قوی‌تر از فیلترینگ و مسدود کردن آن‌ها است که استقبال‌ها و بازخوردهای مستند ایستگاه پایانی دروغ نشان‌دهنده این واقعیت است.

درگیری و افشاگری اپوزیسیون علیه یکدیگر بعد از پخش ایستگاه پایانی دروغ

این کارشناس سیاسی در بخش دیگری از این گفتگو به محتوا و مطالب بیان‌شده در مستند اشاره کرد و بیان داشت: در این مستند، نیما زم، چهره واقعی رضا پهلوی، منافقین و فتنه گران را به‌خوبی نشان داد و عملاً آن‌ها را به لجن کشید و بعدازآن شاهد درگیری‌های داخلی اپوزیسیون و افشاگری آن‌ها علیه یکدیگر بودیم.

وی تشدید این اختلافات و افشاگری‌ها را دور از ذهن ندانست و اذعان کرد: متقابلاً شاهد افشاگری‌های اپوزیسیون و ضدانقلاب علیه نیما زم نیز خواهیم بود.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: اعترافات نیما زم نشان داد که سلطنت‌طلب‌ها در توهم‌اند، منافقین به دنبال جنایت و کشتار مردم بوده و فتنه گران نیز هم چنان فعال هستند.

این فعال سیاسی افزود: نتیجه دیگری که می‌توان گرفت این است ضدانقلاب از براندازی نظام کاملاً ناامید هستند و اقتدار و عزت این نظام و کشور در چهل‌سالگی انقلاب برای آن‌ها نیز مشهود است.

چالش مستند ایستگاه پایانی دروغ برای سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه و ضدانقلاب

اسماعیلی ادامه داد: همچنین مهم‌ترین پیام قسمت دوم مستند ایستگاه پایانی دروغ این بود که همه سرویس‌های اطلاعاتی را مجبور خواهد کرد تا تمام اپوزیسیون و مرتبطان ضدانقلاب ایرانی را دوباره چک کنند و بادید مظنونین جدید به آن‌ها نگاه کنند.

وی در این خصوص مجدداً تأکید کرد: با این اقدام مهم و پیچیده، ازاین‌پس اعتماد سرویس‌های اطلاعاتی اروپایی، رژیم صهیونیستی و عربی به ضدانقلاب خارج نشین به‌شدت متزلزل شده و باید منتظر پاک‌سازی ضدانقلاب توسط سرویس‌ها و تسویه‌حساب درونی آن‌ها بود.

پایان پیام/فارس

کارشناس مسائل سیاسی گفت: اقدام مهم و پیچیده سرویس اطلاعاتی کشور که در مستند ایستگاه پایانی دروغ به تصویر کشیده شد، چالشی جدی برای سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه و ضدانقلاب بود و ماهیت و اختلاف درونی آن‌ها را مشهود کرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme