https://telegram.me/empireoflies

درگیری سلطنت‎طلبان و دومینوی تعطیلی مراکز مالی و رسانه‌ای آنها

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: چند روز اخیر گفته شده که همزمان با تاسیس مرکز فروش دیجیتال انتشارات شرکت کتاب، درهای فروشگاه کتابفروشی این نهاد ایرانی که در ۳۶ سال گذشته یکی از مهمترین «لندمارک» های فرهنگی جامعه آمریکا در لس آنجلس محسوب می شد از آغاز ماه سپتامبر بسته خواهد شد.

بیژن خلیلی مدیر و موسس شرکت کتاب با اشاره به طرح توسعه مطالعه دیجیتال این نهاد فرهنگی گفت: «تعطیلی فروشگاه کتابفروشی این شرکت به منزله تعطیلی این نهاد نیست و همچنان بخش های گوناگون این موسسه از جمله مرکز اطلاعات ۰۸ ایرانیان، یلوپیج ایرانیان، شرکت کتاب، دپارتمان نشر و چاپ کتب فارسی و وبگاه معتبر ketab.com که از مراکز فرعی این انتشارات هستند به فعالیت خود ادامه خواهند داد.»

چند روز پیش در پی اختلافاتی که در میان سلطنت طلبان به ویژه افرادی که در آمریکا حضور دارند شایعه این مبنی بر تطعطیلی انتشارات شرکت کتاب منتشر شد که حکایت از آن دارد که اختلافات در میان طیف سلطنت طلب در حال رسیدن به نقاط حساس است و این بار این افراد نه تنها به اهداف سیاسی یکدیگر حمله ور شده اند بلکه منافع اقتصادی یکدیگر را نشانه رفته اند.

در پی این اختلافات چند هفته پیش امیر عباس فخر آور که خود را یکی از رهبران اپوزیسیون می داند در فیس بوک خود توهین های بسیار زننده ای را نثار رضا پهلوی به عنوان رئیس شورای ملی نمود و وی را فردی شیاد دانست که در پی منافع شخصی خود است.

از طرفی یکی از بستگان رضا پهلوی و در واقع پسر خاله مادری وی در اظهاراتی وی را متهم به کلاه برداری از اعضای سلطنت طلب در خارج کشور در غالب تاسیس یک بانک نمود که دهه ها پیش سرمایه های ایرانیان خارج کشور را برای تاسیس یک بانک جمع آوری نمود ولی هیچ گاه آنها را بازپس نداد.

این اختلافات در کنار مرگ اشرف پهلوی که سال گذشته رخ داد باعث شد که مجموعه هایی که زیر نظر باقی مانده های خاندان پهلوی بودند دیگر نتوانند که به فعالیت خود ادامه دهند.

مثلا بنیاد مطالعات ایران و مجله ایرانیکا که از مجامع تحقیقاتی و پژوهشی وابسته به سلطنت طلبان بود سال گذشته پس از مرگ اشرف تعطیل شد.دو شبکه افق ایران و اندیشه هم چندی پیش اعلام کردند به دلیل عدم حمایت از طرف شخص رضا پهلوی دیگر قادر به ادامه دادن برنامه های خود نیستند.

از طرفی اختلافات ما بین رضا پهلوی و امیر عباس فخر آور باعث شد که رضا پهلوی آن حمایتی را که در سالیان گذشته از انتشارات شرکت کتاب می کرده دیگر ادامه ندهد. گفته می شود یکی از دلایلی که منجر به این تصمیم رضا پهلوی شده این است که انتشارات شرکت کتاب ناشر کتاب رفیق آیت الله فخر آور بوده که سراسر دروغ است و هیچ گونه سندی در این کتاب در قبال داستان سرایی های فخر آور ارائه نشده است.

هفته گذشته هم فخر آور در محل این انتشارات جلسه ای را برگزار نمود تا به سوالات مدعوین در خصوص این کتاب پاسخ دهد. این نزدیکی باعث شده که رضا پهلوی هم دست به کار شود و حمایت مالی خود را از این انتشارات که مختص به برنامه تاریخ نگاری سلطنت طلبان بوده بردارد و منجر به تعطیلی این انتشارات شود.

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme