https://telegram.me/empireoflies

دروغ جدید «شیرین عبادی» علیه جمهوری اسلامی افشاء شد

اختصاصی: به گزارش «امپراتوری دروغ»، کامبیز حسینی در جدیدترین برنامه پولتیک که از ماهواره تصویری رادیو فردا پخش می‌شود از شیرین عبادی فعال فمینیست و ضدانقلاب مقیم خارج از کشور در برنامه خود پذیرایی کرد و با او به گفت‌وگو نشست.

در این برنامه کامبیز حسینی مجری برنامه پولتیک از شیرینی عبادی در سوالی پرسید «برخی در ایران برابر حقوق بشر و دموکراسی می‌ایستند و در جواب می‌گویند این در فرهنگ ما و اسلام نیست، نظر شما چیست!؟». شیرین عبادی برای پاسخ سعی کرد قالب یک کارشناس اسلامی ظاهر شود و مدعی شد «تمام این سخنان اشتباه است، چون حقوق بشر استانداردی بین‌المللی است که با تمام فرهنگ‌ها و مذاهب قابل انطباق است».

البته منظور شیرین عبادی از حقوق بشر حتی موضوعاتی مانند حقوق همجنس‌بازها، منع اعدام افراد فاسد و جانی نیز است. معلوم نیست او بر اساس کدام علم اسلامی و یا سند و منبع دینی به این نتیجه رسیده که مسائل مورد نظر او با اسلام قابل جمع بوده و در تضاد نیست.

شیرین عبادی در ادامه سخنان خود به خاطره‌ای از دوران مجلس ششم اشاره کرد و گفت: «در مجلس ششم قانون الحاق حکومت ایران به کنوانسیون منع شکنجه به تصویب مجلس رسید، اما شورای نگهبان این قانون را وتو کرد و گفت این قانون مغایر اسلام است، پس تصویب نمی‌شود. من همان زمان یک مقاله نوشتم و گفتم آیا منظور شما این است که شکنجه در اسلام هست!؟».

شیرین عبادی در برنامه پولتیک.

شیرین عبادی در برنامه پولتیک.

در واقع، شیرین عباسی که همچون افرادی مانند هنری کیسینجر(وزیر امور خارجه سابق آمریکا)، مناخیم بگین(نخست وزیر سابق اسرائیل)، دالای لاما(رهبر بودائی)، اسحاق رابین(نخست وزیر سابقاسرائیل)، شیمون پرز(رئیس جمهور اسرائیل) و باراک اوباما(رئیس جمهور آمریکا) برنده جایزه صلح نوبل شده، در سخنان خود تلاش کرد اینگونه جلوه دهد که مجلس معلوم‌الحال ششم به دنبال رفع قانون شکنجه و پیوستن ایران به کنوانسیون‌های بین‌المللی منع شکنجه بوده، اما شورای نگهبان که وابسته به ولایت‌فقیه است با این قانون مخالفت کرده است!، یعنی در یک کلام به گفته شیرین عبادی، جمهوری اسلامی به دنبال شکنجه افراد و زندانیان است!

اما با بررسی این طرح مجلس و نظرات شورای نگهبان درمی‌یابیم موضوع چیز دیگری بوده و خانم عبادی بار دیگر دروغ گفته است. شورای نگهبان در بررسی طرح مذکور که در ابتدا به تصویب نمایندگان مجلس دوره ششم رسیده بود، به ناقص بودن این قانون و دارا بودن نقاط مبهم در آن اشاره می‌کند و در بخش دوم نظریه خود خطاب به رئیس مجلس وقت می‌نویسد: «در این طرح بدون ذکر حتى یک مورد از مصادیق شکنجه و ارائه تعریفى از آن مواردى را در حکم شکنجه دانسته است، به عبارتى ملاک شکنجه در این طرح مشخص نشده است با این وصف تبیین موارد در حکم شکنجه متناسب با ملاکى که مشخص نشده است قابل تأمّل است، بهر حال مصادیق در حکم شکنجه واقعاً نمى‏تواند محدود به همین موارد باشد بلکه همه وارد که در حکم شکنجه است محکوم به منع مى‏باشد».

در بخش سوم نظریه شورای نگهبان قانون اساس، به عدم توجه به موارد خاص و توجه به اصل ترجیح فاسد به افسد در طرح مذکور اشاره شده و آمده: «در تزاحم اهمّ و مهم و دوران امر بین افسد و فاسد، ترجیح اهم و دفع افسد به فاسد، حکم عقلى و شرعى است و لذا در مواردى مثل آدم‏ربایى یا بمب‏گذارى یا مواردى از بندهاى ذیل تبصره ماده ۱، قاضى ممکن است با توجه به ادله و اسناد و مدارک و قرائن لازم بداند در خصوص اخذ اطلاعات براى حفظ جان جمع کثیرى‏ از مردم، بدون رعایت برخى از بندهاى مذکور در ماده ۱، اقدام به صدور حکم نماید. چنانکه تصویب‏کنندگان طرح، خود در تبصره ذیل ماده ۱، مواردى از آنچه را که محکوم به حکم شکنجه دانسته‌‏اند، با شرایطى تجویز کرده‌‏اند…»

متن کامل طرح “منع شکنجه” در مجلس دوره ششم و نظرات و نقدهای شورای نگهبان بر این طرح را می‌توانید به طور کامل در اینجاببینید.

حال این سوال مطرح است که خانم شیرین عبادی به عنوان کسی که خود را حقوقدانی بین‌المللی می‌داند و برنده جایزه به اصطلاح صلح نوبل نیز است، (در حالت خوشبینانه) چطور پیش از آنکه متن طرح مذکور مجلس ششم و نظرات شورای نگهبان را نخوانده باشد، علیه آن مقاله نوشته بود و اکنون نیز می‌گوید “شورای نگهبان مخالف قانون منع شکنجه بود” ؟! ، آیا نمی‌تواند نتیجه گرفت که شیرین عبادی و امثال او با هر روشی حتی دروغ و فریب به دنبال تخریب جمهوری اسلامی هستند!؟

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme