https://telegram.me/empireoflies

دروغ‌گویی رادیو فردا نسبت به ساحت قرآن کریم و زنان والای ایران اسلامی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغرادیو فردا رسانه تبلیغاتی سازمان سیا و دولت آمریکا است که به طور معمول خبرهایی با تحلیلهای دروغین در قالبهای زیبا از جمهوری اسلامی برای مردم ایران مخابره می‌کند و هدف آن عوام فریبی مردم ایران و بدبین کردن آنها به دین و نظام سیاسی‌شان است.

این رسانه در یکی از خبرهای خود با عنوان «محمد یزدی خطاب به فعالان قضایی: مراقب کید جنسی زنان باشید» با دروغ پردازی‌هایی به تخریب نظام سیاسی جمهوری اسلامی و نقش زنان در جامعه ایران پرداخت و به نوعی با اهانت به زنان ایرانی، آنها را حقیرانه به تصویر کشید.

در این خبر آمده است: «[آیت الله] محمد یزدی، دبیر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در تازه‌ترین اظهارات جنجالی خود، به فعالان قضایی ایران توصیه کرد از آن رو که زنان می‌توانند با «مکر و حیله» بر قضات تاثیرگذار باشند، مراجعان زن را به تنهایی به محل کار خود راه ندهند. عضو فقهای شورای نگهبان و رئیس پیشین قوه قضائیه به آنها گفته که «مواظب کیدهای برخی از روابط جنسیتی باشید».

آقای یزدی به صراحت گفته که «خانم‌ها هم می‌توانند با برخی کیدها روی روند قضایی تاثیرگذار باشند؛ خطاب من به حقوق‌دانان این است که نباید زنان را در محل کارتان به تنهایی راه دهید تا بتوانید این روابط را کنترل کنید». مقام‌های جمهوری اسلامی با آن که به طور مکرر بر «نقش والای زن» در اسلام تاکید می‌کنند، به طور عمده نگاه مثبتی به زنان، حضور اجتماعی و فعالیت سیاسی آنها ندارند و نقش‌های زنان را در فرزندآوری و خانه‌داری خلاصه می‌کنند.

 

پاسخ به فضاسازی دروغین رادیو فردا در مورد سخنان آیت الله یزدی

بر فرض راستگویی این ارگان رسمی سازمان سیا در مورد نقل قول سخنان آیت الله یزدی ذکر دو نکته حائز اهمیت است، اول اینکه آیت الله یزدی تذکر می دهند که در پرونده قضائی که بحث متهم و شاکی مطرح است مردان (حقوق دانان و قضات) مراقب باشند که به خاطر جذب شدن به مسائل جنسیتیِ جنس مخالف از حق منحرف نشوند و برای پیشگیری از این مسئله، با زنان به تنهایی خلوت نکنند، سخن نادرستی نیست.

این نه تنها توهین به زن نیست بلکه نشان دهنده دقت نظر بر رعایت حق و تقواست. بیان این سخن که یک زن که ممکن است در مقام متهم هم باشد، می‌تواند با استفاده از خصوصیت جنسی خود با «مکر و حیله» قاضی یا حقوقدان مرد را جذب خود کرده و وی را در روند قضائی فریب دهد و توصیه به مراقبت از این مسئله چیز جدید و عجیبی نیست، اگر این توصیه به رعایت حق توهین باشید، بیشتر توهین به مرد خواهد بود که متهم به فریب خوردن شده است.

ولی حقیقت این است که تاریخ غرب و شرق پر است از داستان‌های زنان و مردانی که به خاطر مسائل جنسیتی توانسته اند بر روی یکدیگر تأثیر بگذارند و یکدیگر را از حق منحرف کنند و این نه توهین به زنان است و نه مردان بلکه حقیقتی تاریخی است که در موارد نادری تحقق یافته است. و اکنون آیت الله یزدی به حقوقدانان و قضات مردی که در محضر او هستند توصیه به رعایت تقوا و مراقبت در این مورد می‌کند.

 

پاسخ به دروغ رادیو فردا در مورد زنان والای ایران اسلامی

این ارگان رسمی سازمان «سیا» که رسما کار تبلیغاتی سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا را بر عهده دارد (چنانچه گذشت) در بخشی دیگر از این خبر آورده است: «مقام‌های جمهوری اسلامی با آن که به طور مکرر بر «نقش والای زن» در اسلام تاکید می‌کنند، به طور عمده نگاه مثبتی به زنان، حضور اجتماعی و فعالیت سیاسی آنها ندارند و نقش‌های زنان را در فرزندآوری و خانه‌داری خلاصه می‌کنند.»

در پاسخ به این دروغ باید گفت: مقامات جمهوری اسلامی نه تنها در سخنان خود به طور مکرر بر «نقش والای زن» از نظر اسلام تاکید می‌کنند بلکه عملا نیز در سطح جامعه نقش والایی را به زنان داده‌اند. در مسئله سیاست زنان می‌توانند همدوش مردان در انتخابات شرکت کنند و دقیقا به اندازه مردان صاحب رأی می‌باشند. همچنین در صورت تمایل در نهادهای دولتی استخدام شده، یا در انتخابات کاندید شده و در مجلس، شورای شهر و… صاحب کرسی شده و نقش فعال داشته باشند و یا به عنوان کارمند یا مدیر در ادارات و وزارتخانه‌ها نقش آفرینی کنند و در قوانین جمهوری اسلامی برای فعالیت‌های اجتماعی هیچ تبعضی جنسیتی قرار داد نشده است. این مسئله برای کسانی که در ایران زندگی می‌کنند کاملا مشهود است.

همچنین اکنون در دانشگاههای ایران بیش از ۵۰ درصد دانشجویان را زنان تشکیل می دهند. زنان بسیاری در دانشگاهها استاد یا عضو هیئت علمی هستند. در سطح جامعه نیز زنان زیادی در تخصص های مختلف فعالیت دارند و دکتر، حسابدار، حقوقدان، وکیل و … بوده و مشغول فعالیت می‌باشند. حقیقت این است که در جمهوری اسلامی زنان در صورت تمایل می توانند در مسائل سیاسی، اجتماعی، هنری، ورزشی و … مشارکت داشته و به سطوح بالا برسند.

در حقیقت، این سخن رادیو فردا نسبت به زنان ایران اسلامی توهینی آشکار به زنان ایران زمین است و بدین معناست که زنان ایرانی که اکثریت مسلمان و شیعه هستند در زندانی به نام ایران و دین اسلام، با خفت و خواری و در محدودیت ناجوانمردانه‌ای که ناشی از حاکمان سیاسی و دین است، زندگی می‌کنند و نمی توانند این خفت و خواری را هم برطرف کنند. در حالی که زنان ایران اسلامی قهرمانانی هستند که در طول تاریخ ایران جریان ساز بوده و در طول انقلاب ۳۰۰ هزار شهید اعم از فرزندان و شوهرانشان تقدیم اسلام و ایران کرده‌اند و توانستند آمریکا را به عنوان بزرگترین مدعی ابرقدرتی جهان زانو در آورند و البته سوزش رادیو فردا و رسانه‌های همسو نیز از این منظر قابل بررسی است. چرا که تلاش می‌کند این نیروی عظیم زنان ایرانی را، به انقلاب بدبین کند تا قدرت ایران را کاهش دهد و به عنوان ارگان رسمی دولت آمریکا زمینه حملات نظامی و سیاسی این کشور به ایران را آماده سازد.

بله چیزی که رادیو فردا آن را انتظار دارد ولی بی پرده بیان نمی کند در ایران نشدنی است، زنان در ایران نمی توانند و نباید تحفه جنسی مردان برای تبلیغ کالا و فروش کالا باشند. یا جذابیت جنسی آنان یا بدن لخت آنان نباید و نمی تواند وسیله درآمد شبکه‌های پورن و صاحبان میلیاردر آنها باشد. این قبیل مسائل نگاه کردن به زن در حد یک کالاست برای درآمد بیشتر و توهین به زن، و باید به رادیو فردا گفت که بله در ایران زنان به واسطه کمالات انسانی دارای ارزش هستند نه بخاطر بدنمایی‌شان و نه اینکه مانند آمریکا ارزش گذاری زن در قبال فروختن بدن به مردان شهوتران باشد.

 

پاسخ به رادیو فردا در مورد انتساب دروغ به قرآن کریم

رادیو فردا در بخش دیگری از این خبر با اشاره به نقل قول خودش از آیت الله یزدی: «آیت الله یزدی به فعالان قضایی ایران توصیه کرد از آن رو که زنان می‌توانند با «مکر و حیله» بر قضات تاثیرگذار باشند، مراجعان زن را به تنهایی به محل کار خود راه ندهند» می‌نویسد: دانشنامه اسلامی درباره واژه «کید» نوشته که به معنی «سعی و تلاش در ضرر رساندن به غیر به صورت حیله کردن معنا شده و شدیدتر از مکر» است. در قرآن، کتاب مسلمانان، نیز در برابر مکر خداوند که «مثبت» تلقی شده، مکر «منافقان، کافران، زنان و شیطان» قرار دارد که مذموم است.

در پاسخ به این دروغ بافی رادیو فردا باید گفت، از چه زمانی عوامل رسانه‌ای رادیو فردا مفسر اسلام و قرآن کریم شده‌اند که به طور مستقیم برداشتی از اسلام کرده و آنرا متهم می‌کنند. حداقل در برداشت مطالب علمی از کتب علمای مشهور شیعه نقل کنید تا کمی حرفتان باورپذیرتر باشد. در اسلام مکر (که در زبان فارسی به معنای فریب دادن به نیت ضرر رساندن است) چه از سوی خداوند باشد یا حتی اهل بیت علیهم السلام تا چه رسد به منافقان و کافران مذموم است. و در این مورد بین زن و مرد فرقی نیست. جای جای قرآن کریم خداوند متعال را پاک و منزه از هر عیب و نقصی می داند و ذکر «سبحان الله» که هر مسلمان در نمازهای شبانه روزی خود چندین بار آنرا به کار می برد بیانگر همین نکته است. و مشخص است که مکر و حیله و نیرنگ عملی زشت و عیب و نقص برای انجام دهنده آن است.

همچنین امام علی علیه السلام در پاسخ به فردی که معاویه را به خاطر مکر و حیله‌هایش به مسلمین زیرک می خواند پاسخ می‌دهند: «به خدا سوگند! اشتباه می کنید. معاویه از من زیرک تر نیست. او دغل باز و فاسد است. من نمی خواهم دغل بازی بکنم و از جادّه حقیقت منحرف شوم و فسق و جور مرتکب شوم. اگر خدای تبارک و تعالی، دغل بازی را دشمنی نمی پنداشت، در آن وقت می دیدید که زرنگ ترین مردم دنیا، علی(ع) است. دغل بازی، فسق و جور است و این گونه فجورها، کفر است و من می دانم که هر فریب کاری در قیامت محشور می شود، در حالی که یک پرچم دارد.» (نهج البلاغه، خطبه ۱۹۱)

این برداشت ابلهانه رادیو فردا که گفته «در قرآن، کتاب مسلمانان، نیز در برابر مکر خداوند که «مثبت» تلقی شده، مکر «منافقان، کافران، زنان و شیطان» قرار دارد که مذموم است.» شاید ناشی از برداشت نادرست از آیاتی مانند « و مکروا و مکر الله والله خیر الماکرین (۵۴/آل عمران)» باشد. در این آیه بیان شده است که « آنان [دشمنان دین…] دست به مکر زدند و [در مقابل] خداوند هم مکر کرد و خداوند بهترین مکر کنندگان است.» اولا؛ مکری که این جا به خداوند نسبت داده شده است عمل متقابل کسی است که خودش مکر کرده که خداوند مکرش را به خودش باز می‌گرداند. علاوه بر این برخی از مفسرین مکر نسبت داده به خداوند در قرآن کریم را مجازی دانسته اند، به­ این معنا که مکر خدا در برابر مکر دیگران اشاره به برتر و قدرتمندتر بودن خداوند نسبت به دیگران است که به بدکاران نتیجه مکرشان را می­چشاند، نه این که معنای واقعی مکر اراده شده باشد.

در پایان باید گفت، رسانه‌های دشمن مانند، رادیو فردا، بی‌بی‌سی، صدای آمریکا و … که صریحا از اسرائیل دفاع کرده و سیاست‌های کاخ سفید و انگلیس را پی‌گیری می‌کنند سالهاست که در نقش نجات دهنده مردم ایران از دست اسلام حقیقی که ضد ظلم و استبداد است و نظام جمهوری اسلامی ظاهر شده و با ترفندهای مختلف سعی در تضعیف جمهوری اسلامی به دست خود مردم دارند. بدین نحو که سعی می کنند با دروغ، تحریف حقایق و و تفسیر‌های جهت دار مردم را به اسلام و نظام اسلامی بدبین کنند تا دست از حمایت دین و نظام ایران بردارند و برای اجرای این نقشه خود، هزاران بار دست به پخش اخبار تحریف آمیز از اسلام و ایران زده‌اند.

متأسفانه غالبا نقش رسانه‌های داخلی در مقابل این رسانه‌های معاند، سکوت در مقابل این دروغ پراکنی‌ها و تحریف‌هاست و اگر از ابتدا با توجه به دروغ پراکنی این رسانه‌ها، رسانه‌های داخلی به پاسخگویی و روشنگری مستقیم این دروغ ها می‌پرداختند، پس از مدتی هویت واقعی این رسانه‌ها آشکار می‌شد و اعتبار خود را از دست می‌دادند. و این رسانه‌ها نیز از ترس پاسخگویی و برملا شدن دروغ‌ها و تحریف هایشان مجبور می شدند کمتر دروغ و تحریف انجام دهند.

انتهای پیام/جام نیوز

رادیو فردا در خبری تحریف شده به نقل قول از آیت الله یزدی پرداخته و با اهانت به زنان ایران اسلامی، برداشتی تحریف آمیز و دروغین از قرآن کریم ارائه نمود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.95 ( 2 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme