https://telegram.me/empireoflies

دروغ‌پردازی جدید نوری‌زاد درباره سهراب سپهری ! + عکس

اختصاصی: به گزارش «امپراتوری دروغ»، محمد نوری‌زاد انقلابی دیروز و اپوزسیون امروز، در روزهای اخیر به سبب اینکه رسانه‌ها توجه چندانی به او نمی‌کنند و حتی بسیاری از افراد ضدانقلاب و اپوزسیون نسبت به او بدبین هستند، با هر روشی به دنبال بدست آوردن دل مخالفان جمهوری اسلامی و اسلام است، حتی به روش توهین به مقدسات و شخصیت‌های دینی!

در آخرین نمونه محمد نوری‌زاد اخیرا در سفرش به کاشان و بازدید از مزار سهراب سپهری در صفحه فیسبوک خود نوشت:

… چندی پیش رفتم به دیدنِ سهراب سپهری که گرچه کاشانی بود و باید در گورستان اصلیِ شهر بخاک سپرده می شد اما دیدم غریبانه در جایی پرت آرام گرفته است. کجا؟ در فاصله ای دور از کاشان. چرا؟ چون روحانیان متعصب کاشان، مسلمانیِ او را مردود دانسته و به جهنمی بودنش اطمینان یافته بودند. و حتماً نیز به بهشتی بودنِ خود البته.
به چهار اطراف کاشان که نگاه کردم دیدم هیچ اسمی و نشانی از آن روحانیان متعصب و بهشت در بغل نیست. که آنها رفته بودند و مرده بودند و سهراب اما زنده بود و زنده هست تا هر کجا که ادب و عشق زنده است. با اطمینان می گویم: سهراب سپهری اگر عمامه‌ای و عبایی به تن داشت و مقدارکی نیز ولایی می‌نمود، امروزه برایش بارگاهی پرداخته بودند بیا و ببین. او اما در جایی بیرون از بقعه امامزاده سلطانعلی در مشهد اردهال به خاک سپرده شده است.
آنچه را که بر مزار سهراب می بینید سنگ قبری هنرمندانه نیست. بل یک بَنِر است مثل پارچه. حالا چرا پارچه؟ که تا یک آخوند متعصب اگر از راه رسید، بشود سریع جمعش کرد. برای چه؟ که تا هیچ نشانی از شاعر پر آوازه ی ما در کار نباشد و هرچه پول و اعتنا هست بلوکه ی امامزاده باشد و بس. چرا؟ بخاطر این که در این مُلک بختک زده هیچ بنی بشری نباید آنسوتر از روحانیان، خودی بنمایاند. که چه شود؟ که دکانِ اعتنا، دربست برای اینان باشد و بس. باور کنید من گاه هر چه تقلا می کنم نوشته هایم ربطی به روحانیان پیدا نکند اما می بینم قلم من خواه ناخواه به خساراتی بر می خورد که آخوندهای حاکمیت به جان جامعه ی ما در انداخته اند …

نوری‌زاد

اما حقیقت چیست!؟

طبق وصیت سهراب سپهری قرار بود وی در محلی به نام “گلستانه” به خاک سپرده شود. اما به دلیل موقعیت جغرافیایی این مکان و احتمال تخریب مزار وی در جریان سیلاب‌های فصلی، با بررسی‌های مسئولان و تصمیم نهایی خانواده سهراب، تصمیم گرفته شد تا او در صحن امامزاده “علی بن محمد باقر” در مشهد اردهال به خاک سپرده شد.

اما در مورد سنگ قبر سهراب سپهری نیز محمد نوری‌زاد تنها روده درازی کرد و بدون تفکر و سند، تنها سخنانی را به زبان آورد.

درباره سنگ قبر سهراب سپهری حقیقت این است که در ابتدا یک کاشی فیروزه‌ای در محل دفن این شاعر معروف ایرانی نصب شد و سپس با حضور خانواده او سنگ سفید رنگی جایگزین آن گردید که بر روی آن قسمتی معروف از شعر «واحه‌ای در لحظه» از کتاب “حجم سبزِ” سهراب با خطاطی رضا مافی حکاکی شده‌ بود:

به سراغ من اگر می‌آیید
نرم و آهسته بیایید
مبادا که ترک بردارد
چینی نازک تنهایی من

سنگ قبر سفید سهراب سپهری که بعدها تعویض شد.

سنگ قبر سفید سهراب سپهری که بعدها تعویض شد.

اما این سنگ قبر در مهر ماه سال ۱۳۸۴ با بی‌دقتی کارگران و به علت سقوط مصالح ساختمانی بر روی آن شکست و با سنگ سفید رنگ دیگری که سعی شده‌ بود با سنگ قبلی شباهت داشته‌ باشد تعویض گردید. سپس در تاریخ ۲۹ اسفند ۱۳۸۷ سنگ سیاه بزرگتری بر روی سنگ سفید نصب شد که اکنون به سبب تعمیرات صحن حرم با بنری پوشانده شده است.

به محمد نوری‌زاد توصیه می‌شود به جای سخن گفتن بدون استفاده از مغز مانند این مورد، درباره مسائل مختلف ابتدا تحقیق کند و در انتها زبان بچرخاند. به محمد نوری‌زاد توضیه می‌کنیم در مورد کیفیت و جزییات خاکسپاری سهراب سپهری به کتاب “همکلاسی‌ام، سهراب” نوشتهٔ دکتر محمود فیلسوفی مراجعه کند.

85403029

قابل توجه جناب محمد نوری‌زاد! تمام سیاست‌زدگان جـوگیری که با اعتماد به نفسی کاذب، برای موجّه جلوه دادن باورهای پیش ساخته خود، از چهره‌های ادبی و فرهنگی و شخصیت‌های محبوب و مطرح سوء استفاده می‌کنند، در واقع چهره درخشانِ حقیقت، پرده ریا و دروغ و تزویر می‌کشند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme