https://telegram.me/empireoflies

درخواست ضدانقلاب از ترامپ برای برگرداندن جنازه رضاشاه و تمسخر مجری manoto

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: دو هفته پیش به دنبال گسترش و توسعه بخش غربی آستان حضرت عبدالعظیم شهرری، تجهیزات مکانیکی به طور اتفاقی به جنازه‌ای برخورد کرد که به گفته منابع محلی در محل آرامگاه رضاشاه قرارداشت و بلافاصله در شبکه های اجتماعی موجی راه اندازی شد که یان جنازه متعلق به رضا شاه است.

طبق تاریخ رضاشاه در سال ۱۳۲۴ غربت و تبعید ژوهانسبورگ مرد و جنازه مومیایی شده او چهار سال بعد، به ایران آورده شد و جنازه رضاشاه را در مقبره بزرگی در شهرری دفن کردند.

در روز ۲۴ دیماه ۱۳۵۷ و مدت کوتاهی قبل از انقلاب ایران در سال ۱۳۵۷ جنازه وی بار دیگر به همراه جنازه پسرش علی‌رضا پهلوی توسط محمدرضاشاه، ابتدا به لوس آنجلس و سپس به مسجد رفاعی مصر منتقل شد. اما در مستند از تهران تا قاهره فرح پهلوی ،شایعه خارج کردن جسد رضا شاه از ایران را تکذیب شد.

آیت الله صادق خلخالی، حاکم شرع معروف اوایل انقلاب در اردیبهشت ماه ۱۳۵۹ با جرثقیل به سراغ قبر رضاشاه در جوار حضرت عبدالعظیم(ع) رفت و آن را تخریب کرد، بعد از تخریب معلوم شد که اساسا جنازه رضاشاه در این مقبره وجود ندارد. خلخالی در خاطرات اش می نویسد:”هرچه قبر رضا خان را کندند، حتی استخوان های او هم به دست نیامد. بعداً معلوم شد که شاه به هنگام فرار، استخوان های پدرش را برداشته و با خود به قاهره برده است و حالا هم در یک جای امن، در لوس آنجلس، نگهداری می شود. این استخوان ها را در کنار جنازه فرزند اشرف، شهرام شفیق، به امانت نگاه داری می کنند تا به اصطلاح، در یک فرصت مناسب، در ایران، دفن کنند.”

در همان ایام هم مستنداتی منتشر شد که موید این بود که اساسا عکسی که از جنازه کشف شده منتشر شده ویرایش شده بود و در حالی که رضاشاه طبق سنت اسلامی با کفن دفن شده در عکس فوق وی لباس بر تن دارد و جنازه اش کاملا سالم مانده.

در همین زمینه ضد انقلاب تبلیغات فراوانی را انجام دادند و این گونه وانمود کردند که نظام جمهوری اسلامی حتی از جنازه یک مرده که شاه ایران بوده می ترسد!!

آنها اعتقاد داشتند که جنازه رضا شاه در ایامی که وطنش به وی نیاز دارد حلول کرده و می خواهد با این کار به مردم بفهماند که باید به رژیم قبل بازگردند!!!!

این اراجیف و لاطالعات جمعی از ضد انقلاب خارج نشین را هم متوهم نمود و آنها که از کاهی کوه می سازند با تجمع در مقابل کاخ سفید از ترامپ درخواست کردند تا جنازه رضا شاه را از حکومت اسلامی پس بگیرد و مایه خنده رئیس جمهور آمریکا هم شدند.

به همین مناسبت یکی از کارمندان ارشد تلویزیون من وتو به این حرکت مضحک و ادبیات ناقص انگلیسی هم وطنان خارج نشین انتقاد کرده و آنها را جمعی خرفت و بی سواد دانسته که همواره مایع خنده و استهزا مردم می شوند.

پتکین آذر مهر در این خصوص نوشته :”خدایا ما رو از دست این قوم بیلمز ایرانیان مقیم آمریکا نجات بده! رفتن جلوی کاخ سفید از ترامپ بخوان که جنازه رضا شاه رو نجات بده! بعد از ۴۰ سال زندگی در آمریکا هم که هنوز زبان انگلیسی شون زیر خط فقر! اینهمه پول ولی شعور سیاسی هنوز زیر صفر!”

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme