https://telegram.me/empireoflies

درخواست شیرین عبادی برای تحریم مضاعف جمهوری اسلامی

 اختصاصی _ به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: شیرین عبادی به دعوت جامعه بین‌المللی حقوق بشر (IGFM) سخنانی را در رابطه با وضعیت حاکم بر ایران در روز های اخیر ایراد کرده است. وی که دوازده سال پیش برنده جایزه سیاسی نوبل صلح بوده در نطق خود در اجلاسی که روز پنجشنبه هشتم شهریور (۳۰ اوت) در برلین برگزار شد، خواستار “تحریم‌های سیاسی حاکمان” در ایران شده.

این ضد انقلاب هشدار داده که تحریم‌های اقتصادی بیشتر می‌تواند “ایران را به یک ونزوئلای دوم تبدیل کند”. شیرین عبادی معتقد است به جای اعمال تحریم‌های اقتصادی، باید حاکمان جمهوری اسلامی را مورد تحریم‌های سیاسی قرار داد. او به عنوان مثال از امکان ممنوعیت تبلیغات ایدئولوژیک حکومتگران به چندین زبان و به کمک ماهواره‌های اروپایی نام برد، زیرا حکومتگران ایران از این طریق دست به “نفرت‌پراکنی” می‌زنند. او تأکید کرد که اروپا باید “سدی در مقابل” این نوع تبلیغات ایجاد کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، از نظر عبادی، یکی دیگر از اهرم‌ها، “تحریم‌های فردی” است، از جمله علیه قضاتی که احکام سیاسی صادر می‌کنند، یا علیه نظامیان. او در این رابطه به ممنوعیت ورود این افراد به قلمرو اتحادیه اروپا یا مسدود کردن دارایی‌های این افراد اشاره کرد.

 

او با اشاره به این که نارضایتی در درون کشور “روز به روز رو به گسترش” است؛ گفته که “در درون همین حکومت هستند کسانی که از عقلانیت کافی برخوردارند و باید آنها رابرای همراهی با غرب ترغیب نمود”.

لازم به ذکر است وی در زمان سکونت در ایران به واسطه رفتارهای خشونت آمیزش با همسر و فرزندانش به فاطی ارّه معروف شده بود و گاها پیشنهادات شاذ برای مبارزه با ملت ایران می داد که نه تنها کسی را ترغیب به مخالفت نمی کرد بلکه بسیاری از مخاطبانش از خنده به فنا میرفتند.

همچنین وی در جریان اعتراضات دی ماه گذشته در ایران که عده ای فریب خورده با استفاده از فرصت پیش آمده اعتراضات به حق مردمی به وضعیت اقتصادی آن اعتراضات را به آشوب های خیابانی بدل کرده بودند مردم را به نوع خاصی از نافرمانی مدنی دعوت کرد که حتی یک نفر هم به این موضوع و اعتراض وقعی نگذاشت.

شیرین عبادی، آن زمان در مصاحبه با خبرگزاری رویترز گفته بود : “مبارزات مدنی به صورت مسالمت‌آمیز باید ادامه پیدا کند تا حکومت حرف مردم را بشنود. مردم نباید پول آب و برق و گاز و تلفن و عوارض شهرداری و مالیات بدهند.”

این نوع اعتراض برای کسانی که تن به این گونه راه حل ها می‌دهند قطعا هزینه دارد چرا که با نپرداختن پول برق و گاز قطعا پس از چند هفته انشعابات این گونه خدمات قطع خواهد شد و مردم معترض قطعا در سرمای زمستان با قطعی آب و برق و گاز به اعتراضات خود ادامه نمی دهند بنابر این این روش ها جز خسارت برای معترضان فریب خورده ندارد.
انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme