https://telegram.me/empireoflies

درآمد بنیاد خیریه پهلوی در جیب خاندان پهلوی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «جوان‌های عزیز! اسناد درس آموز لانه جاسوسی را بگیرید و بخوانید… دانشجویانی که آنجا را گرفتند و فهمیدند که لانه جاسوسی است با زحمت زیاد آن را استحصال کردند… این‌ها نشان می‌دهد که امریکایی‌ها در هنگام اوج نهضت و پیروزی انقلاب دائم درحال توطئه علیه جمهوری اسلامی بوده‌اند؛ آمریکا این است.» این بخشی از توصیه رهبر معظم انقلاب در دیدار دانشجویان و دانش‌آموزان به مناسبت ۱۳ آبان سالروز تسخیر سفارت آمریکا (لانه جاسوسی) است. بر همین اساس مرکز اسناد انقلاب اسلامی از این پس به صورت روزانه، اقدام به انتشار اسناد استحصال شده از سفارت آمریکا می‌کند.

در سند زیر که جز اسناد به دست آمده از لانه جاسوسی آمریکا است نشان می دهد که  بنیاد پهلوی  به رغم ادعاهای خاندان پهلوی مبنی بر خیریه بودن هدف تاسیس این بنیاد، سهم قابل توجهی از درآمد فزآینده آن به حساب های شخصی خاندان پهلوی واریز می شد که در زیر متن کامل سند را مشاهده می فرمائید:

سرّی

از سفارت تهران

به واشنگتن

موضوع: بنیاد پهلوی

این سازمان مالک هتلها، رستورانها و سهام های بسیار در شرکتهای متعددی می باشد. از میان مسایل  یاد شده نقش آن در بخش‌های دارویی ( مؤسسه رفاهی داروپخش) و کارخانجات پنبه نسوز و سیمان  بیشتر است.
این بنیاد ۵۰ % تولیدات سیمان ایران را کنترل می کند. بنیاد درآمد فزاینده ای دارد که  مدعی هستند صرف امور خیریه ای می شود و به همین دلیل نیز تاسیس شده است؛ ولی رقمی در حدود ۲۰ تا ۴۰ درصد  این درآمد  مستقیما به اعضاء خانواده سلطنتی می رسد.
 
بنیاد به طور مؤثری اداره نمی شود چرا که اکثراً از آن برای یافتن شغل برای دوستان و وابستگان  خاندان پهلوی استفاده می شود. چون این بنیاد از پشتیبانی دربار برخوردار است اولویتهایی بی اندازه به  آن داده می شود، به طوری که توسعه تجارت ایران را مختل ساخته و مانع رشد آن می شود بنیاد سرچشمه  بیشتر نارضایتیهای ایرانیان از فعالیتهای خانواده سلطنتی است. 
 
سری – سفارت تهران
انتهای پیام/مرکز اسناد انقلاب اسلامی

در سند زیر که جز اسناد به دست آمده از لانه جاسوسی آمریکا است نشان می دهد که بنیاد پهلوی به رغم ادعاهای خاندان پهلوی مبنی بر خیریه بودن هدف تاسیس این بنیاد، سهم قابل توجهی از درآمد فزآینده آن به حساب های شخصی خاندان پهلوی واریز می شد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme