https://telegram.me/empireoflies

نگاه جالب دختر غیرمسلمان کانادایی به حجاب

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: فعالان کمپین “روز جهانی حجاب” هم‌زمان با ماه مبارک رمضان اقدام جدیدی را برای آشنایی غیرمسلمانان با پوشش اسلامی انجام دادند.

“چالش حجاب در رمضان” که سال گذشته نیز توسط بسیاری از زنان مسلمان و غیرمسلمان اجرا شد، ضمن ایجاد زمینه برای آشنایی زنان با این حکم اسلامی و کاهش نگرش منفی نسبت به این نوع پوشش، برای زنان مسلمانی که در جوامع غربی به طور معمول حجاب اسلامی ندارند نیز فرصت مناسبی را برای بازبینی اعتقادات خود ایجاد کرده است.

در ادامه نظرات “سامانتا ملیا” دختر غیرمسلمان کانادایی را که سال گذشته در این چالش شرکت کرده بود مشاهده می‌کنید:

“من در چالش ۳۰ روزه حجاب در رمضان سال گذشته شرکت کردم؛ این تجربه نه تنها مرا در فهم بهتر این حقیقت که چرا باید حجاب داشت یاری کرد؛ بلکه دریافتم که خودم به عنوان یک انسان چه شخصیتی دارم.

من در یک خانواده مسیحی بزرگ شدم و با وجود این‌که به خدا اعتقاد دارم، اما خیلی مذهبی نیستم و پیش از این نیز نمی‌دانستم که چرا برخی از افراد حجاب دارند.

همواره به من گفته می‌شد این زنان مجبور هستند حجاب بگذارند و این نوع پوشش به عنوان نوعی ظلم در حق زنان معرفی می‌شد.(مطلبی که اکنون می‌دانم درست نیست.)

از زمانی‌که حجاب را انتخاب کردم، کاملاً به حس متفاوتی دست یافتم و احساس کردم از فشار جامعه برای این‌که طور خاصی به نظر برسم رها شده‌ام.

با برگزیدن پوشش اسلامی اعتماد به نفسم افزایش یافت و احترام خاصی برای خود قائل شدم و این مرا به خدا نزدیک‌تر کرد.

با این‌که این چالش گاهی سخت و دشوار بود؛ اما باعث شد تا دریابم کسانی‌که واقعاً به من اهمیت می‌دهند، مرا برای آن چه هستم و نه برای آنچه می‌پوشم و به نظر می‌رسم دوست می‌دارند.”

انتهای پیام/جبهه جهانی مستضعفین

کمپین “روز جهانی حجاب” با برگزاری “چالش حجاب در رمضان” از زنان مسلمان و غیرمسلمان در سراسر دنیا خواست تا برای آشنایی با این پوشش اسلامی، در ایام ماه مبارک رمضان با حجاب در جامعه حاضر شوند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme